Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Semmi baj a külsőmmel de...

Semmi baj a külsőmmel de mégsincs önbizalmam. Mi lehet a baj velem? Próbálom megtalálni de nem megy..

Figyelt kérdés

Tényleg tök átlagos huszon éves lány vagyok, igaz barátaim nincsenek de ha így haladok soha nem is lesznek. Régen sem voltam valami társasági ember de amióta otthonról dolgozom és a régi barátaim kikoptak az életemből nem szeretek új társaságba járni. Kisebbségi érzésem van mikor társágba megyek ahol alig ismerek valakit. Azon jár az eszem mit gondolnak rólam. Lehet otthon vagy megszokott köznyezetben merek önmagam lenni de annyira nem vagyok még biztos magamban, hogy sok új ember előtt is magabiztosan tudjam vállalni, hogy ez vagyok én.

Pedig valószínűleg még a kutya se foglalkozik velem úgy igazán jobban, hogy hogy nézek ki, mit mondtam, stb.

Sok rossz tapasztalatom van a múltból gondolom az is rásegített erre. Viszont ami a legrosszabb jelentkeztem egy 1 éves iskolába és szinte rettegek attól hogy ne égjek be a többiek előtt + hogy mindenki valakinek szimpatikus lesz csak én nem, stb



2021. aug. 23. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Gyakorolj. Kezd a legegyszerűbben pl. mindennap elmész sétálni és elkezdesz köszönni embereknek.

Olvass könyveket magabiztosságról.

Meditálj.

Menj el pszichologushoz.

2021. aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

"Semmi baj a külsőmmel de mégsincs önbizalmam. Mi lehet a baj velem?"

Semmi. Csak még nem nőttél fel. Nem olyan nagy csoda manapság.

Túl nagy fontosságot tulajdonítasz a külsőségeknek. Figyeld meg az átlagos kinézetű embereket, és hogy milyen jól elvannak. Az önbizalmuk a belső tulajdonságaikból jönnek. Olyan próbálj lenni te is, a belső értékeidet fejleszd, ne a külsőddel legyél elfoglalva, az úgyis eleve rendben van, tudod te is.

2021. aug. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Az önértékelés az első életévekben alapozódik meg a környezeted által. Ha nem jön össze, felnőttként sajna hobbi, agyalás, belátás, motivációs lecke nem segít. Vezetett önismereti munka (pl. pszichoterápia) segít.
2021. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!