Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az olyanok miért szülnek több...

Az olyanok miért szülnek több gyereket is akiknek saját magukra sincs pénzük vagy esetleg munkájuk se? Azt hiszik a gyereknek jó lesz nyomorban felnőni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 27. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert a gyerekgyártáshoz nem kell intelligencia... Még a legyek is dugnak!

"Majd lesz valahogy!"

2021. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek a jóindulatú emberekre apellálnak, hogy az FB-n összekoldulnak pénzt a gyerekre. Tele van velük az FB.
2021. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel kényszerítik ki, hogy másokra telepedve "eredményeket" tudjanak felmutatni, - egyedül egy skatulya gyufát képtelenek lennének előteremteni. Sokan még "különlegesnek" is hiszik magukat ettől!
2021. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert ráérnek és máshoz nemigen értenek, szaporodni meg már a cyanobaktériumok is képesek voltak a prekambriumban, ahhoz nem kell ész.

Elég megnézni Afrikát, Indiát.

2021. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Namost elmesélem a véleményem.

Apukámnak épületgépészet diplomája és cége van, anyukámnak építészmérnöki diplomája, de főleg lakbere dezéssel foglalkozott egész életében, mióta az eszemet tudom ki vagyunk tömve pénzzel...

Egy 200m² alapterületű 3szintes +a garázs házban nőttem fel Székesfehérvár öreghegyen.

Faterom látástól mikulásig dolgozott mindig is, anyukám fiatalon még csapongó volt, folyton eljárt a barátnőivel, rám pedig a tv előtt szunyókáló nagyfaterom vigyázott.

Legjobb gyerekkori barátom a város másik felében a Palotavárosban lakott egy panelház 8. Emeletén egy 2 szobás lakásban, 2 szülője, anyja munkanélküli mozgássérült, apja gyári munkás, 3fiú, 4 lánytestvérével, az egyik fiútestvére súlyosan szellemi fogyatékos volt, folyamatos ápolást igényelt... ezen kívül még volt 1 kutyájuk.

Mondhatni zsúfoltság volt náluk, főleg, hogy gyakorlatilag én is második otthonomnak tekintettem rájuk...

Amit náluk kaptam, de otthon nem? Szeretet...

Életem legsuebb karácsonya, anyámék elmentek telelni Thai földre, engem meg itthon hagytak nagyszüleimmel, valahogy rávettem őket, hogy engedjenek át karácsony este haverékhoz, ők semmit nem kaptak karácsonyra, egyik gyerek sem, mert egyszerűen kajára alig tellett, viszont az egész családdal játszottunk késő estig... ekkor voltam 11éves... és ez a legmeghatározóbb karácsonyom...

Szóval nem minden a pénz... egy gyerekhez nem pénz kell, hanem szeretni kell azt a gyereket. Pont.

2021. aug. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, fontos a szeretet is, de abból nem lehet jóllakni.
2021. aug. 27. 16:52
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert a védekezéshez kellene pénz, a szex meg ingyenes szórakozás
2021. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%

5. Ne 11 éves fejjel nézd a dolgokat. Persze hogy minden a pénz de csak a szeretetből nem lehet kenyeret venni. Felnőtt emberként tudni kell higy egy gyereknek enni kell, ruházni kell, bérlet az utazáshoz, ha megbukik korrepetálás kell, kellhet még fogszabályzó és szemüveg is ami nem olcsó stb...és most csak a legszuksegesebb dolgokról beszéltem. Nem volt szó arról higy 18 éves koráig szeretne elmenni pl a barátaival fagyizni vagy hamburgerezni. A nélkülözés sose jó. Egyszerűen semmi pozitív oldala nem jut az eszembe.

De a kérdésre válaszolva azért mert ezek az emberek vagy buta vagy csak nagyon naiv ösztönlények, nem gondolnak a jövőre tehát majd lesz valahogy.

2021. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
Nem 11 éves fejjel nézem, hanem 30 éves fejjel, és a mai napig a legjobb barátom, pontosan láttam mi lett belőle és a testvéreiből, láttam a teljes gyerekkorukat, fiatalkorukat, fiatal felnőttkorukat, láttam a teljes életútjukat... nem mondom, hogy jó dolog csórónak lenni, nehogy félreértsetek, de sok tekintetben ők ottvoltak egymásnak, támogatták egymást mert rá is voltak szorulva, hogy támogassák egymást... míg nálunk csak a széthúzás, az irigykedés, a nagyképűség megy q teljes rokonságban.
2021. aug. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Nagymamámnak volt egy kiváló mondása: az okos ember annyi gyereket csinál, amennyit akar, a hülye annyit, amennyit tud!

Valóban! Aki felelősségteljes gondolkodik, ő annyit gyereket "csinál", amennyit úgy fel tud megélni, hogy mindent meg tud adni nekik! Nővérem is azt mondta, hogy azért lett csak egy gyereke, mert egy gyereknek mindent meg tud adni, amire szüksége van! Tényleg nem szenved a gyerek semmiben S hiányt!

Meg van a felelőtlen, buta - többnyire 8 osztályt végzett - ember, akinek annyira egyszerű a gondolkodása, hogy csak arra gondol, hogy aznap van ennivaló, "oszt" kész... Másnap mi lesz, hogy lesz, arra nem is gondol... Olyan a gondolkodása, mint egy állatnak! Ma jól lakott, holnap meg elmegy aztán valahonnan keres ennivalót...

Aztán, ott a 7 - 8 gyerek, akik hol esznek, hol nem, ruhára sem telik... Aztán ezek szidják a legjobban a kormányt, hogy: "Az a szemétláda csak ennyit ad! Csak a gazdagokat támogatja! Ott vannak a Kovácsék! Egy gyerekük van, mégis milyen jól élnek! Azé' élnek ilyen jól, mert biztos lopnak!" Nem azért, mert volt annyi agyuk, hogy egy gyereket nevelnek fel jómódban ahelyett, hogy 8 gyereket "legyártanak" felelőtlenül, majd sírnak, hogy szegények...

2021. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!