Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak és nők miért testüket...

Férfiak és nők miért testüket hanyagolják legjobban el?

Figyelt kérdés

Egészségmegőrzés és sportolás szempontjából. Nők mondjuk ha nem is sportolnak, azért öltözködésre, sminkre, higiéniára jobban odafigyelnek.


De nők és férfiak nagyobb részére is igaz, akár gazdag akár szegény vagy átlagos hogy minden más fontosabb és előre valóbb a test egészségénél, jó formában tartásánál.


A lakásunk, házunk, autónk stb. messze sokkal magasabb figyelmet, értéket, odafigyelést és megóvást élvez mint a saját testünk, annak ellenére hogy igazából ez az egyetlen olyan fizikai értékünk ami születésünktől, életünk végéig tényleg igazán a tulajdonunk.


Mégis emberek többsége hagyja lerohadni, tönkremenni.



2021. aug. 29. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szellemüket, agyukat sokkal többen hanyagolják.
2021. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja a lelki egészség áll az utolsó helyen.
2021. aug. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Mivel a lakás, autó stb... megélhetési dolog, aminél ha nincs vmi rendben, akkor munka sincs, de a mai korban csak bedobsz egy Tramit vagy Xanit aztán kihúzod vele egy darabig nagyobb pénz, vagy energiabefektetés nélkül. Most pl. 100+ kilósan is elvisz téged az autó bármerre, ha a lábaid nem is, de ha az autó bheszarik, akkor szopi van.


Meg az egészség fenntartása lehet egyszerűnek tűnik, mert menjé' ki futni mer' az ingyé' van, DE az idő, meg maga a normális ételek alapanyagai korántsem olcsóak... Sőt... Lassan luxuscikknek számítanak az átlag zöldségek/gyümölcsök is.


Az egyik kedvencem ez az egészségügyben lévő prevenciós program: Felhívták a nővérek és ápolók (meg a többi szakdolgozóét) figyelmét arra, hogy amit a kórházban mozognak, az nem számít effektíve testmozgásnak, ezen felül az egészséges életükért még munkaidőn kívül minimum 1 órát foglalkozniuk kéne a testükkel, legalább sétálniuk... Na ezt bontsuk le egy kicsit: a legtöbben 12 óráznak, nagyon sokszor össze-vissza különböző műszakokban. Maga a kórházban simán legyalogolsz több kilométert egy napon, főleg ha egy nagyobb terjedelmű kórházról van szó. Fizikai munkát végeznek, és nem is kicsit. Szellemileg és lelkileg is nagyon kimerítő tud lenni. Utána még hazakeveredsz, ellátod magadat, elintézed a fontos dolgaidat... Hol van időd még mozogni/ a hobbidat megvalósítani? És akkor még nem beszéltünk az ügyeletről/készenlétről (szintúgy az orvosoknak/rezidenseknek is) és még család nincs is a képben... És akkor ott a fizetés is, ami nem éppen sok (rezidenseknek se), hogy abból megvegye a jó minőségű termékeket, sőt osztályokon és maga a kórházak között is iszonyú béreltérés lehet (függetlenül a szakképesítésektől).



Külön a sportolást kiemelve: imádom azt a jelenséget, hogy a futást próbálják ösztökélni és bevágnak olyan jeleneteket, hogy a belváros közepén futnak. Vagy mondják, hogy menj el uszodába. Mind a kettő olyan, hogy egyfelől épít, másfelől lebont. Ahogy a fitness és gym ajánlgatása:olyan összegek vannak egy havi bérletre, hogy nem csoda, ha valaki inkább a drogra v kajára v videójátékra költené el azt a pénzt, mert legalább addig boldoggá teszi magát- míg az edzéssel lehet nem érné el, főleg ha azt vmiért meg kell szakítania.


Rövid és hosszútávon sem biztos, hogy kifizetődő az egészségedbe fektetni, mert lehet h 40 évig a gyárban szipuzod a különbféle gőzöket, aztán még élsz 20 évet vagy 40 évig kertészkedsz/betakarítasz aztán 5 éven belül meg elvisz vmilyen rák. Ez két szélsőséges példa volt, de a középúton is eléggé kiszámíthatatlan tud lenni egy ember eü állapota.

2021. aug. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a szobám tisztaságát, családi kapcsolataim nagy részét sokkal jobban elhanyagolom, mint az egészségemet.

Ami azt illeti, normál súlyú vagyok (21/22-es bmi, viszonylag lapos has, nem lötyög semmim, mint a zacskós tej), sportolni újabban lusta vagyok, de tavasz-nyár nagy részében mozogtam, a kajára figyelni szoktam, hogy ne egyek túl sokat, főleg vizet iszom, eszem gyümölcsöt, zöldséget majdnem minden nap szóval szerintem ez rendben van.

Az elmémet és a lelki egészségemet is próbálom fejleszteni. Értelmes lánynak tartom magam, ugyanakkor a szorongásom, mindenféle önértékelési zavarom, régi traumáim eléggé vissza tudják vetni a teljesítményem tanulás, koncentráció, társasági élet terén, úgyhogy tudom, hogy ezeken változtatok kell. Így gyakran írok ilyen motivációs dolgokat magamnak, beszélek a legjobb barátommal a dolgaimról, próbálok hobbikba feledkezni, illetve, majd, ha lesz rá pénzem, pszichológust felkeresni. Ami az agyamat illeti, logikai játékok, olvasás, ismeretterjesztő cikkek és videók a fő eszközei, illetve próbálok minél több féle emberrel beszélgetni online és offline is, hogy táguljon a látóköröm és biztosabb nézőpontom alakulhasson ki bizonyos dolgokról.

19/l, valószínű nem én vagyok a célközönség, de gondoltam válaszolok.

2021. aug. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A tárgyi dolgokat könnyebb és egyszerűbb szinten tartani, mint a testet.


Pl. mobil: besétálsz a boltba és megveszed a legújabb iphone-t, amivel rögtön lehet villogni. Egy vállalható test nem azonnal jön össze, a megfelelő étrend mellett sportra is szükség van. Sok embernek ideje és kedve sincs ehhez.

2021. aug. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Legjobban? Pont atra adnak a legjobban. Beszélgess néhány emberrel és nézd meg, lelkileg mennyire igénytelenek. Ha belehalnának, sem kérnének szakszerű segítséget a lelki problémáikkal, gyerekkori traumáikkal, rossz berögződéseikkel, komplexusaikkal, hiányosságaikkal. Előbb kérnek beutalót vérvételre vagy mennek el fodrászhoz például.


Lelkileg sokkal - sokkal jobban le vagyunk züllve átlagban, mint fizikailag. Pedig a fizikai sem a legjobb

2021. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
A magyarok mindent elhanyaggolnak.
2021. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Parezer elado budai ingatlan atnezese utan mely dobbenettel latom, hogy jo allapotukent olyan horrorisztikus modon laknak emberek, akik nem is nelkulozok, mondom ezt tobbezer angol ingatlan latvanya utan, hogy arra aztan nem adnak, az tuti.
2021. aug. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A réginél biztonságosabb élettel és az orvostudomány vívmányaival meghosszabbítottuk az emberi életet. Viszont ennek ellenére természetellenesebb és egészségtelenebb az életünk, mint valaha.

Ha becsületesen elvégezzük a napi teendőinket, akkor sokunk nem is mozog semmit, mert irodai munka, tömegközlekedés, mosógép, robotporszívó...

Kaják terén pedig az egészségtelenebbek a gyorsabban és könnyebben elérhetőek. Például egy átlag kajáldában alig lehet találni valamit, ami nincs tele túl sok szénhidráttal, amiben van zöldség is és nem olajban sült és/vagy túl zsíros. Nekem reflux és koleszterin miatt kell tartanom diétát, alapvetően a legtöbb egészséges dologtól nem vagyok eltiltva, csak főleg az egészségtelenektől. Mégis igazából elvileg nem mehetnék kajáldába, mert az ottaniakból semmit se ehetek.



Szóval külön nem kevés energiát kell befektetni az egészséges életmódba. Emellett az emberek zöme időhiányos és rohan, akkor is, ha a mai szabópéteres világban ezt nem illik beismerni.


Ennek ellenére érdemes megpróbálni egészségesebben élni. Nem az élethossz miatt, mert az sok máson is múlik, hanem az életMINŐSÉG miatt.

2021. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!