Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szakítsak, ha úgy érzem nem...

Szakítsak, ha úgy érzem nem vagyok elég jó a lányhoz?

Figyelt kérdés

Én az a tipikus frusztrált csávó vagyok, aki csendes, nincsenek barátai és nem szokott szórakozni. Összejöttem egy olyan lánnyal, aki a szöges ellentétem: rettentő beszédes, imád ismerkedni, eljárni, bulizni. Úgy érzem nem tudom megadni neki azt, amire szüksége van és nem én vagyok számára az igazi. Vagyis, én nem fogom tudni igazán boldoggá tenni.

Szerintetek jobb, ha szakítok vele? Lehet, hogy idővel úgyis kiábrándulna belőlem, csak pár hónapja vagyunk együtt.



2021. szept. 4. 22:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Mért halogatod a pszichológusnál tett látogatást? Nagyságrendeket javítanál az életminőségeden egy terápia után!
2021. szept. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Sok terápiám volt. Végül úgy tapasztaltam az évek múlása többet segített.
2021. szept. 4. 23:25
 13/21 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele. Azt mondta örökké, feltétel nélkül fog szeretni. Hogy szerinte elég az, amennyit nap mint nap beszélünk. Hogy ő csak akkor beszédes és társaságkedvelő, amikor szükséges, kvázi munkahelyen. Azonkívül elég introvertált tud lenni ő is. Hogy jobb társat nálam nem tudna találni és nincs is szüksége rá :)
2021. szept. 5. 01:47
 14/21 anonim ***** válasza:
61%
Elmorzsoltam egy könnycseppet. Kérdező becsüld meg ezt a lányt mert ilyet nem találsz többet.
2021. szept. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%
Sok terápiád volt??? Hát nem működsz együtt a pszichológussal, az biztos! Eszed ágában nincs változni. Így kidobott pénz volt. Egy eredményes terápia úgy fejeződik be, hogy a kliens egészséges önbizalommal rendelkezik. Persze, ahhoz több kell, mint annyi, hogy csak eljárjon. Hogyan értek véget a terápiák? És mért volt sok?
2021. szept. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Rendben, elmesélem. Általában heti egyszer jártam, 15 éves koromtól kezdve. Az első pszichológusom egy frissen diplomázott fiatal csaj volt, akihez maximum 6 hónapig jártam. Rengeteget időztünk az alapok feltérképezésén és a hihetetlen mennyiségű szorongásom sem segített. Akkoriban annyira durva volt, hogy megszólalni is alig bírtam (így belegondolva hihetetlen mód fejlődtem), a beszéd nagyrészét ő végezte, és nemigazán jutottunk semerre. Végül kapott egy nagy lehetőséget Pesten, így elváltak az útjaink és nem jött a helyére senki (az elkövetkező x időszakban).

Nem volt iskolapszichológusunk a gimiben, azonban az osztályfőnököm javasolt egyet az általánosiskolában. A probléma itt az volt, hogy ő kisgyerekekre szakosodott, valamint az én Borderline személyiségzavarom egy bonyolult és nehezen kezelhető betegség. A legjobb tudása szerint mindent elkövetett, hosszú ideig jártam hozzá, azonban a végén belátta, hogy az állapotom meghaladja a képességeit, ezért befejezte velem a terápiát. (Azt még hozzá kell tennem, hogy nagyon személyes titkokat osztott meg velem és úgy éreztem többet lát bennem, mint a páciense. Szerintem ezt ő is belátta és jobb volt véget vetni a dolognak.)

Ezt követően a környéken nem volt egyéb lehetőségem. Hónapok teltek el és a depresszióm egyre csak nőtt, míg egy új terapeutához el nem kezdtem járni egy kórházba. Ééés... az volt a legrosszabb. Kéthetente, de volt hogy egy hónap is eltelt egy-egy ülés között. Valamint egy "terápia" fél óráig tartott - amihez 3 órát kellett utaznom oda és 3-mat vissza. A nő idősebb fajta volt, azonban a kevés idő alatt (korábban egyórás terápiáim voltak), valamint a nő hozzáállása miatt az egész elvesztegetett idő, pénz és energia volt. Gyakorlatilag ugyanazokat a köröket futottuk le minden alkalommal, ugyanazokat ismételgette és javarészt a saját gyerekeiről beszélt meg, hogy milyen elfuserált a mai generáció. Semmilyen tényleges terápiába nem kezdtünk bele. Egyébként ez volt az az időszak, amikor pszichiáterhez is elkezdtem járni, azaz gyógyszereket szedni.

A professzionizmus hiánya vagy nemtörődömség, valamint az erős nyugtatók csak rontottak a helyzeten. Vagdostam magam, öngyilkos gondolataim voltak és próbálkoztam is.

Nem emlékszem pontosan mikor, de valószínüleg az első öngyilkossági kísérletem után hagytam ott azt a pszichológust. Ekkor egy hetet gyermekpszichiátrián töltöttem.

Valamennyi idő után a közelben feltűnt egy új terapeuta, akihez iskola után tudtam járni (heti 1-2 alkalommal). Ő volt az első (és eddig egyetlen) férfi pszchológusom. Ekkoriban ha jól emlékszem már 18 voltam. Őt tartom a legjobbnak azok közül akikkel dolgom volt, úgy érzem haladtunk valamerre és volt konkrét terve és iránya velem.

A magánéletemben azonban csak romlottak a dolgok (anyám terrorja, magány, összetört szív, tönkrement barátságok, viszonzatlan szerelemek). Újabb kísérletet próbáltam, amit csodával határos módon megúsztam maradandó károsodás nélkül, azonban pszichiátriába zártak pár hétre. Mivel ez már a második volt, ezért fokozott figyelmet kaptam, nehogy újra elkövessem. Itt diagnosztizáltak klinikai depresszió mellett borderline-nal. Miután kikerültem nyakamon volt az érettségi. Nem jártam többé terápiára, nem szedtem gyógyszereket.

Érettségi után nem volt szüleimnek pénze a továbbtanulásomra, így munkába álltam. Három évig csak dolgoztam, kábítószereztem, ittam és heverésztem.

Az iskolából való kiszakadás és otthonról elköltözés azt kell mondjam többet segített, mint akármelyik pszichiáterem, leküzdöttem a depressziót és megtanultam egész jól kezelni a személyiségzavaromat. Persze ma is gondot jelentenek egyes social szituációk, de azt kell mondjam normális életet élek. Pár hónapja mint a kérdésben írtam már barátnőm is van :)

A lelki sérüléseim miatt rengeteget kételkedem magamban, nehéz bíznom másokban, Benne, vagy hogy egyáltalán méltó vagyok-e a szeretetre. Különösen nehéz számomra elhinni, hogy valaki képes engem annyira szeretni, mint ez a lány. Ezért amúgy szeretnék még valamikor egy új terápiát elkezdeni.

2021. szept. 5. 10:04
 17/21 anonim válasza:
100%
szerintem szívbemarkoló a történeted és remélem, megtalálod/találtad a belső nyugalmat és boldogságot. sok szerencsét!
2021. szept. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm :) Nem is igyekeztem haha
2021. szept. 5. 11:10
 19/21 anonim ***** válasza:
Hát ebből a 4-ből az első három nem volt terápia, tehát azt nem kell beleszámolni, az idővesztegetés volt. Akkor menjél vissza ahhoz a férfihoz, aki bevált, és ennek ellenére abbahagytad. Nem a jó terapeutát kell otthagyni, hanem a rosszakat! Az önbizalomhiányodat helyre kell tenni.
2021. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nagyon messzire költöztem, de itt majd keresek valakit, mert tényleg szükségem lenne rá a folyamatos kételkedés miatt.
2021. szept. 5. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!