Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék, hogy ne stressze...

Mit tehetnék, hogy ne stresszeljem ennyire túl az iskolát?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell rólam mindenekelőtt, hogy nagyon felénk vagyok, vissza húzódó, az önbizalom hiányom valahol a béka s*gge alatt van, mindezek mellett félek az emberek véleményétől, félek attól, hogy elítélnek, esetleg utálni fognak, ki beszélnek, ki nevetnek.

A suliba nagyon stresszes napjaim lesznek, már előre tudom, (Nem váltottam sulit, tavaly kezdtem a középiskolát, ezért viszonylag ismerem az osztályt) mivel matek órán a tanár ki fog minket hívni a táblához feladatot megoldani, és én nagyon gyenge vagyok matekból, de ha ki hívnának az osztály elé felelni, még a nevemet is el felejteném zavartságomba. A másik amitől a legjobban tartok, az a tesi óra. Nem vagyok vékony testalkatú, nagyon szégyellem a testem, a súlyom, de a fogyás egy betegség miatt nagyon nehéz, így mivel nagy darab vagyok, félek, hogy az emberek ki nevetnek, el ítélnek majd emiatt, hogy a nagy testem miatt nem vagyok képes pl kötelet mászni, vagy szekrényt ugrani, fekvőtámaszt csinálni, illetve a futás vagy bármilyen torna kifárszt kevés időn belül, nem úgy mozgok mint bárki más.


Mit tehetnék, hogy ne stresszeljek ennyit? Mivel jól tudom, ez nagyon rossz hatással van az egészségemre is. Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!



2021. szept. 5. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Az osztálytársaidtól függ. Minket ha kihívnak a táblához és, akit kihívnak nem tudja akkor utána röhögünk rajta egy jót, úgy értem, hogy az is röhög, akit kihívtak. És így nem kínos a szituáció. Mindenkivel előfordulhat. A tesivel meg nem kell foglalkozni. Szerintem a legfeleslegesebb óra... írtad, hogy egy betegség miatt nehéz a fogyás, aki ezt nem tudja felfogni az h*lye.
2021. szept. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Mondanám, hogy tök felesleges ennyit stresszelni és bizonygathatnám, hogy miért is, de ez egy embertípus, ami te vagy. Ezek nem szoktak megváltozni, ahogy a laza emberek sem. Illetve rendkívül irritálják is egymást. Egyébként meg olvass sokat stresszkezelésről és fordulj szakemberhez.
2021. szept. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szoktasd magad zajos, beszédes környezethez.
2021. szept. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!