Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka az "adófizetési...

Mi az oka az "adófizetési sznobizmusnak"?

Figyelt kérdés
Sokan hangoztatják, hogy "az én pénzből van ez meg az", "az én pénzemből tartják el, az én pénzemből fizetik" stb. Ezen a szemüvegen keresztül néz minden témában. Milyen hozzáállás ez? Mintha az adófizetés valami önkéntes adomány lenne. Akik alkalmazottak, azok mindannyi automatikusan befizetik, hiszen meg sem kapják, vonják egyből le a bruttóból. Akik vállalkozók, nyilván nekik is ugyanúgy be kell fizetni, hiszen előbb-utóbb kiderül, ha nem. Más szempontból dolgozni meg muszáj, hiszen az ember éhenhal, ebből a szempontból sem egy önkéntes szívesség, hogy adót fizetünk.

2021. szept. 7. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

És milyen jó állami szolgáltatásokat kapunk belőle.

XD

2021. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Éppen ez az, hogy akármi van be kell fizetni azt az adót. Nem tudunk ellenkezni, vagy közvetlenül kiválasztani hogy mire megy a pénzünk. Ezért érthető hogyha az aktuális kormány pazarolja a pénzt azzal az emberek elégedetlenek lesznek.


Az állam önmagában, az állampolgárok nélkül nem termel bevételt. Mi fizetünk az államnak és ezért cserébe elvárunk bizonyos szolgáltatásokat. Ha ezek a szolgáltatások nem az elvárt színvonalon teljesülnek akkor jogunk van panaszkodni.

2021. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

"Más szempontból dolgozni meg muszáj, "


Ez is tévedés.. nem nem muszáj. Ha van elég nagy tőkéd, akkor élhetsz abból is munka nélkül.

2021. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát tőkéd nem lesz a semmiből. :D Illetve ha mindenki tőkéből éldegélne, akkor összeomlana a világ. Egymásra ható rendszerekben élünk, nagy tőkés nélkül a kisember nem tud dolgozni és éhenhal, dolgozó ember nélkül pedig a tőke nem hoz semmilyen hasznot, sőt.
2021. szept. 7. 20:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mintha az adófizetés valami önkéntes adomány lenne"


Hát pont hogy marhára nem erről van szó.


Hanem pont az ellenkezője, hogy ha már vannak olyan pofátlanok, hogy kötelező fizetned akkor teljesen jogosan elvárható, hogy ne hülyeségekre csesszék el.


"Más szempontból dolgozni meg muszáj, hiszen az ember éhenhal"


Na igen, csak nem mindegy, hogy a nettó fizetéseddel megegyező összeget levonják tőled és a munkáltatótól, ergó minden második órát a "közösbe" dolgozod le.


Majd az adózott fizetésedből további adókat fizetsz be mindenre.

2021. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy sznobizmus lenne. Az átlagembereknek nincs nagy beleszolása abba, hogy milyen döntések szülessenek a közösségével kapcsolatban,marpedig ha érint valami, akkor sztem normális, hogy akarod, hogy legyen egy kis beleszolásod.

De nem; általában a fejed felett döntenek azokról a dolgokról, amikre az ilyen "az én adómból..." emberek panaszkodni szoktak.


Az adófizetés felhozása csak annyi, hogy az amúgy elégedetlen illető, aki nem érzi reprezentálva magát, kifejezi, hogy márpedig ő is aktív tagja a közösségnek, márpedig ilyen emberként szeretne ő is szót kapni az őt érintő döntésekben.

Szóval ez egy ilyen tudat alatti dolog.


Na jó, ezt lehet hülyén magyaráztam el, de sztem valami ilyen pszichológiai háttér lehet mögötte.

2021. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem az a probléma, hogy egyes emberektől havonta annyi pénzt vonnak el adóformájában, mint egy másik embernek az éves fizetése, ennek ellenére ugyanazon a kátyús utakon kell mennie, amin szétesik az autó. Vagy ha nem megy magánkórházba, akkor ugyanazt az orvosi ellátást kapja a milliókért cserébe, mint aki befizeti a 8000 ft TB-t és örülhet, ha nem több problémával jön ki a kórházból. Reggelig lehetne sorolni, de a lényeg, hogy kötelezően beraknak egy csomó pénzt a közösbe, de semmi ráhatásuk nincs, hogy mire költsék. Látszata pedig nem sok van, hogy mire megy.
2021. szept. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7#: "a lényeg, hogy kötelezően beraknak egy csomó pénzt a közösbe, de semmi ráhatásuk nincs, hogy mire költsék. Látszata pedig nem sok van, hogy mire megy"

Nyugdíjas vagyok, éppen a múlt héten fizettem be az építményadóm idei második felét. Viszonylag kevés településen van ilyen adó, másutt nincs, de több mindent kap a település az önkormányzattól... Sajnos, a politikát nem lehet megkerülni, mi például kaptunk új alpolgármestereket, folyton veszekedő, egyet nem értő pártocskákat, a polgármester pedig korlátlan km-használatot a bérelt fullos autóra, sofőrrel. Tehát van látszata az adónak...

Szaporodnak a településen a méhlegelők, az italozgatók, a narkósok, az erőszakoskodók.

Lehetne tenni ellene, de erre már nem jut.

2021. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!