Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért "büszkék" az emberek a...

Miért "büszkék" az emberek a szociális fóbiájukra vagy az embergyűlöletükre, miért tartják a világ legtermészetesebb dolgának ahelyett, hogy kezeltetnék maguk?

Figyelt kérdés

Csak szerintem nincs rendben, hogy erről úgy beszélnek egyesek, mintha egy személyiségvonás lenne, amit el kell fogadni? Mintha csak arról lenne szó, hogy alacsony vagy magas vagy vagy épp extrovertált vagy introvertált? Miért kell ennyire igénytelennek lenni szellemileg?


Több videót is láttam, amiben emberek azon szórakoznak, hogy nem mernek kajáért lemenni a boltba, ezért inkább éheznek.

Pl ez: [link]


Miért? Divat lett mentális betegnek lenni vagy mi?


2021. szept. 15. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Mert ettől érzik magukat különlegesnek, felsőbbrendűnek, egyébként tudják hogy üres az életük és semmit sem ér.
2021. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem igazán értem az érvelésedet. A linkelt videóból nem derül ki, hogy a benne szereplő ember hogyan áll hozzá a saját szociális fóbiájához, büszke-e rá vagy sem, jár-e terápiára stb. Egyszerűen csak elmondta egy videóban, hogy ez történt vele és kész. Nagyon rosszindulatú és megkeseredett ember lehetsz, ha ebből a videóból rögtön ilyen következtetéseket vonsz le, amiket leírtál :(
2021. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Tudod miért lett népbetegség a szociális fóbia, a depresszió és társaik? A magadfajta emberek miatt.

Belenéztem ennek a lánynak a többi videójába is. Nézd meg a két legújabb videóját. Hátha sikerül megértened ezeknek a betegségeknek a gyökerét, hátha magadra ismersz.

Az ember nem a semmiből lesz fóbiás, hanem azért, mert bántja a környezete (őt pl a vékonysága miatt szekálja egy munkatársa). Aztán jössz te, aki épp olyan mint az a munkatárs, aki nem tud elmenni mellette anélkül hogy belerúgjon. Nem elkerülöd az olyan embereket akik nem szimpik, hanem muszáj megjegyzéseket tenned, muszáj a neten nyavajogni az ő szociális fóbiája miatt, ami téged nem is érint. A te életedet semmiben nem befolyásolja hogy ő fóbiás. A magadfajták viszont nagyban befolyásolják az ő életét, az ilyenek miatt mentális beteg.

2021. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Nem egyszerű a dolog , sem olcsó . A klinikai megoldás végtelen auditació és tabletták sora . Hivatalos ember ritkán tud hasznos alternativát mert nem ismeri sem tanult róluk . Önmagunk ismerete kritikaja fejlesztese tudatosan a csúcs , ezt normálisabbak sem teszik nemhogy a szerencsetlen vagy gyagyás tróger többség ....
2021. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Költözz ki egy kicsit az avasra, vagy valami C tipusú környékre. Megnézem meddig bírná a fene nagy toleranciád.
2021. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Csajszi pont hogy balf...sznak hívta magát, és semmilyen módon nem mondta hogy a szociális fobiája valami pozitív dolog lenne, arról pedig pláne nem tudunk, hogy jár-e terápiára.


Igaz hogy sok ember dagonyázik abban a tévképzetben, hogy a remetesége, és az emberi kommunikációra való képtelensége csak introvertáltság, ami mélyebb érzésűvé/gondolkodásúvá teszi az extrovertáltaknál, de a linked pont nem az a kategória.

2021. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt pont szégyellni szokták. Én is szégyellem, hogy ami mindenkinek természetes, az nekem nem.
2021. szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#3

Honnan veszed, hogy nekem nem volt? Miből gondolod, hogy nekem nem tette pokollá az életem korábban semmilyen lelki probléma?


Nem kell kiselőadást tartani arról, hogy ki hogyan szenved és mi milyen nehéz. Főleg nem nekem.


A fizikai szűrővizsgálatokra is b@sznak elmenni rendszeresen az emberek. Kb hülyének néznek, hogy én csináltatok évente mindent és járok fogorvoshoz akkor is, ha nem fáj. Lelkileg még igénytelenebbek, pedig már ez is a nevetséges szint.


És amíg elfogadgatunk mindenkit meg toljuk a hülyeséget, hogy a magamfajták miatt van valakinek szociális fóbiája, mert fel merem hívni a figyelmet arra, hogy hiába nem tehet róla, ellene igen és hagyni magad ahogy vagy meg mások eldogadását követelni nem normális dolog, addig mindenki méginkább dagonyázni fog a mentális szarban, mert a fizikait is akkor kezeli a többség, ha már nem használ a vény nélküli fájdalomcsillapító meg az egyéb trükkök, amikkel kikerülhető az orvos. Tisztelet a kivételnek, aki jobban figyel magára kívül-belül.

2021. szept. 15. 19:04
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

Ha valaha is lett volna bármilyen mentális betegséged akkor átéreznéd a helyzetét, pontosan tudnád hogy min megy keresztül, és nem írnál ki ilyen kérdést.

Persze az is lehet hogy igazat írsz és tényleg te is jártál már az ő cipőjében, ebben az esetben az érzelmi intelligenciaszinted a béka segge alatt van.

Nem tudom melyik a jobb.

2021. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amit leírsz, az létező dolog, valóban vannak olyan emberek akik gyűlölik a társadalmat, és vannak köztük szocfóbosok is.

Azt nem tudom megmondani hogy miért tartják ezt "természetesnek".


A linkelt videót én is láttam, de ez nem tartozik a fenti kategóriában, a lány csak simán közöl egy tényt.


Abban viszont igazad van hogy simán "divat" lett mentálisan betegnek lenni, de sokszor ezek az emberek nem betegek igazából, csak így akarnak kitűnni.


Őket úgy ismered fel a különböző közösségi oldalakon (twitter,insta, tiktok) hogy simán a nevük mögé írják a képzelt/vagy nem képzelt betegségük rövidítését.


Ez (az én megfigyelésem szerint) leginkább tini/korai huszonéves lányoknál gyakori.

2021. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!