Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj az, ha idegesítőnek...

Baj az, ha idegesítőnek tartom az irigykedő csóró embereket?

Figyelt kérdés

Nekem nincsen bajom a szegény emberekkel, meg igazából egy szavam nem lehet, mert 18 éves vagyok és még igazából semmit nem értem el az életben. De ahogy látom az embereket irigykedni olyanokra akiknek jobb az anyagi helyzetük, az annyira irritál.

Én olyan családból származom, ahol az átlagnál jobb az anyagi helyzetünk, de nem vagyunk gazdagok. Mégis az osztályomban sokszor megjegyzik ezt irigykedő hangnemben. Meg valamelyik nap is haverommal autókról beszéltünk, mutattam neki milyen autót vettünk tavaly, és jövőre milyet akarunk, erre egy lány osztálytársam odaszólt gúnyosan hogy "gazdagéknál jól megy"..

Csak engem irritálnak az ilyen emberek? Valahogy nem tudom őket sajnálni, mindenki úgy alakítja az életét ahogy szeretné. Talán ha egy átlag 200-300 ezres fizetésből nem az lenne az első valakinek, hogy milyen telefonja meg ruhája van, akkor lehet pár év alatt ezt a réteget el tudná hagyni.


2021. szept. 19. 12:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Igazából ebből az irományból én azt feltételezem, hogy neked olyan szinten nincs semmiféle társadalmi empátiád, hogy egy fordított helyzetbe, ahol te lennél az átlagos, vagy rossz anyagi helyztű emberke és a történetedben említett lány a vagyonos, akkor te fröcsögnél rá a legjobban hogy "nézdmá a rohadt gazdag pics#nak de jól megy". Ebbe kb biztos vagyok.
2021. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Elég provokatív kérdés. Nekem sokkal idegesítőbb ez az okoskodás mint az a jelenség amiről te írsz, pedig én sem vagyok csóró.


"Valahogy nem tudom őket sajnálni, mindenki úgy alakítja az életét ahogy szeretné. Talán ha egy átlag 200-300 ezres fizetésből nem az lenne az első valakinek, hogy milyen telefonja meg ruhája van, akkor lehet pár év alatt ezt a réteget el tudná hagyni."


Tehát kibélelt szülői háttérrel úgy gondolod, mindenki úgy alakítja az életét ahogy szeretné, sőt konkrét elképzelésed is van, hogyan kell ezt kivitelezni. Tanácsot adsz, ha úgy tetszik. Kicsit kontraproduktív, ugyanis előtte pedig írod, hogy 18 éves vagy és semmit nem értél el az életben, de azt tudod, hogy hogyan nem kell szegénynek lenni és hogyan lehet kitörni a semmiből. Feltételezem írod ezt egy házból amiért te semmit nem tettél, írod egy mobilról/laptopról amiért semmit nem tettél, pusztán nyertél a születési lottón. Hála istennek nem vagyunk egyformák és én 16 évesen nem voltam ennyire lenéző sem a gazdagokkal sem a szegényekkel szemben mint te 18 évesen, viszont szívből kívánom neked hogy b.sszon oda neked az élet ahová nem is várod, és ha majd szorult helyzetbe kerülsz akkor gyere vissza erre az oldalra, olvasd el a kiírt kérdésed és rögtön meg fog oldódni a problémád.


Amúgy meg a pénz csak egy eszköz. Hiába van pénzed, ha ez vagy te magad, ami a kérdésben szerepel. 100x egy szegény mint egy Cinderella sztoriban felnőtt kislány, akinek fogalma sincs az életről, csak azért van pofája mert alárakták. Én ezzel nem büszkélkednék, inkább cikinek tartanám. No de te tudod.

2021. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Én jó hiszemmel elhiszem hogy a kérdező nem provokálni akar, hanem tényleg, neki ennyire semmi fogalma sincs a világról. Mert csak azt ismeri, ahol neki a születése jogán a szülei mindent alápakolnak. Ezért írtam azt az első válaszomba amit írtam. Totálisan nem tudja magát bele élni annak a helyzetébe aki szerényebb anyagi helyzetű. Ezért van az hogy egy fordított esetbe, ahol ő lenne a szegény, arról írna ki kérdést, hogy mennyire irritálják őt a gazdag osztálytársai akik a családi kocsijaikkal vágnak fel. Erről van szó, hogy totál nem túl tullátni a saját kis életén.
2021. szept. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Most az osztálytárs nem tehet róla, hogy milyen családba született, ahogy a kocsi sem a te érdemed, hanem a szüleidé. Az, hogy irigykednek, ha zavar, ha nem, mindig így lesz, főleg ha frusztrált valaki a szegénysége miatt. Én csak annak szólok be aki direkt rázza a rongyot, mutogatja az éppen vásárolt méregdrága ruháit, ékszereit, kocsiját, házát, bármijét. Lehet diszkréten is gazdagnak lenni. Emberekbe bele van kódolva a rosszindulat és az irigység, fordított esetben biztos dicsekedne a csaj is, ha meg te lennél csóró, akkor te irigykednél, mondhatod hogy nem, de nem tudhatod, mert nem voltál még a helyében.
2021. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Tehát kibélelt szülői háttérrel úgy gondolod, mindenki úgy alakítja az életét ahogy szeretné"

De hogy jön ide a családi háttér? Ha valakinek olyan rossz a családi helyzete, hogy egy iskolát sem tud kijárni, az tényleg szar helyzet. Viszont ha valakinek ez megvan és el tud menni dolgozni, onnantól ő veszi kezébe a saját életét.

2021. szept. 19. 13:03
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Pont így jön ide, hogy te egész életedben csak a saját családod helyzetét láttad, és 18 éves korod ellenére látszólag fel sem tudod fogni, hogy egy ember életébe milyen akadájok gördülhetnek. Milyen helyzetbe kerülhet az ember.


Megsúgom milliószor bonyolultabb ennél az élet hogy, "csak ell kell végezni egy iskolt meg dolgozni" meg 200-300e fizetésből nem 24 havi áruhitelre iphone-t venni" igen, ezek valid dolgok, csak az élet ennél sokkal bonyolultabb.

2021. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"18 éves korod ellenére látszólag fel sem tudod fogni, hogy egy ember életébe milyen akadájok gördülhetnek."


Komolyan? :D 2017-ben anyám elhagyott minket, apukám elveszítette a munkahelyét pár hétre, el kellett adnia a motorját is, hogy tudjon venni egy olcsóbb autót mert az autónkat is elvitte anyám, és be kellett költöznünk egy 2 szobás putri albérletbe is. Mind ez egy év alatt történt. És 4 év leforgása alatt apukámnak egyedül sikerült olyan szintre feljönnie, hogy sokkal jobban élünk, mint az előtt.


Szóval ha azt hiszed, hogy jómódú születtem, és zökkenőmentes életünk volt, akkor tévedsz.

2021. szept. 19. 13:16
 8/16 A kérdező kommentje:
jómódú családba*
2021. szept. 19. 13:17
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

5


Azért írtam, mert semmi különbség nincs közted meg egy szegény között. Te csak azért vagy ott ahol vagy, mert oda születtél ahova. Nem a te érdemed. Ez a családi háttérről szól. Te saját magad is leírtad, hogy semmit nem értél el az életben, de azt biztosan tudod, hogy ki miért szegény. Ez kb olyan, hogy egy csajért odavannak ezren, pedig semmi érdeme nincs és semmit nem tett le az asztalra. De nyert a genetikai lottón, és szép arca van, meg edzés nélkül, zabálva is rohadt jó az alakja. De ez nem az ő érdeme. Csak szerencsés volt és nyert a genetikai lottón.


Te ugyanez vagy. Semmi érdemed nincs, mégis lenézed az általad csórónak hívott embereket és felsőbbrendűnek érzed magad és azt gondolod erről szól az élet, hogy ki milyen autót vett tavaly meg milyet fog jövőre.


18 éves vagy. Holnap költözz el egy albérletbe, fizesd, dolgozz mellette, és 2 év múlva számolj be nekem róla, hogy milyen autót vettél a saját!! keresetedből. Hiszen elvileg ez egyszerű, csak dolgozni kell. Nosza, hát hajrá. De vigyázz, mert én is tudok ám röhögni ha az az autó nem minimum 5 millió... Ha pedig irigykedsz hogy bezzeg én mert vezető vagyok, akkor nagyon ideges leszek ám...

2021. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, de ezt tök jó hogy így leírtad mert ennek alapján szerintem rá tudok világítani valamire, amit nagyon nem értesz.


Az egy szerncsés helyzet hogy apukád 4 év alatt ezt a rossz helyzetet valahogy helyre tudta rázni. Viszont nem ez az etalon, csak te gondolod ennek, mert te egy ilyen forgatókönyvet ismersz.


De lehet más embereket akár financiálisak akár lelkileg úgy tönkre vág egy ilyen helyzet hogy nem 4 hanem 14 vagy 24 évvel később sem fog tudni egyenesbe jönni utánad.


..és ha tételezzük fel, nálatok is ez a szituáció állt volna be, akkor most nem a csóró osztálytársaidra fröcsögnél, hanem a pénzesekre, hogy milyen igazságtalan az élet, hogy titeket hazavágott a szüleitek válása, nekik meg mennyire jó az életük. Tetszik érteni?

2021. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!