Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet leszokni arról,...

Hogy lehet leszokni arról, hogy állandóan azon szorongok, hogy egy-egy döntésem "hogy fog kinézni", mit fognak róla gondolni mások?

Figyelt kérdés
Valamiért rettegek ettől, ez az egyik fő gátló erő az életemben. Nem is nagyon haladok semerre... családból tanultam, ők is nagyon kifelé élnek.
2021. szept. 20. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják megfelelési kényszernek...amúgy nekem is sok ideig az volt ilyen 19-24 éves koromig,de aztán egyszer csak elmúlt magától (most vagyok 29).
2021. szept. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy a legtöbb ember magával van elfoglalva, és nem törődnek annyira mások életével, mint hisszük.

Másik segítő gondolat lehet, hogy bármit teszel, aki bele akar kötni, úgyis bele fog, így inkább tedd azt, amit valóban szeretnél. Nekem ezek segítettek.

Meg ahogy az 1. válaszoló írta, ahogy idősödsz, csökkeni fog ez az érzés.

2021. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom. Én is 29 vagyok. És ha belegondolok, a szüleimnek se múlt el, pedig ők már meglett emberek... mindig az az első, hogy mi hogy néz ki, mit szólnak majd hozzá, milyen lesz ez másnak.


A másik meg az, hogy ezzel párhuzamosan valahogy az se megy nekem, hogy igazán beágyazódjak emberek közé. Nincs valahogy olyan, hogy rám gondolnak, engem elhívnak, felhívnak, hogy mi újság velem vagy meglepetés bulit szerveznének. Egy-két olyan barátom van, akikkel szokott lenni közös program, de úgy igazán nem érezném, hogy valakiknek fontos lennék és gondolnak rám.

2021. szept. 20. 11:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondold át, hogy volt, hogy eddig is volt, hogy döntened kellett. Túlélted, megoldottad, nem volt belőle probléma. Akkor a jövőben ezzt vedd alapul, hoogy tudsz jól, sikeresen dönteni, így nem kell paráznod a jövőbeli hasonló eseményeidtől.
2021. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!