Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a gondolatbeli önostorozásról? Hogyan lehet felülírni az ilyen gondolatokat?

Figyelt kérdés

Olyan környezetben nőttem fel amely ritkán kímélt verbálisan, akár csak az innivalómat kilötyköltem az asztalra (csak egy példa) már jött a hangos leszidás. Iskolában se finomkodtak a többiek. Kívülről csendes és jól viselkedő (túl jól viselkedő) gyerek voltam de belül leírhatatlanul szorongtam mindig.

Be kell valljam hogy legbelül mai napig ilyen vagyok, 30-on túl is ha valamit elrontok (vagy elfelejtek valami fontos dolgot, tennivalót stb.) ott a "hang" a fejemben hogy "milyen béna vagy még mindig te szerencsétlen!".



2021. szept. 26. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Probálj arra gondolni, hogy senki sem tökéletes, és mindenki hibázik, és gondolj arra, hogy kijavítottad/kijavított.
2021. szept. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hallgasd meg ezt a számot, és bocsáss meg mindent magadnak, hisz elévül:

https://www.youtube.com/watch?v=WA8j_b5WTys

2021. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Neveltetés sajnos Ami meghatározza nagy részben hogy kikké válunk, annak aki ilyen helyzetben van gátlásai lesznek . Engem ügy neveltek, hogy kalitkába voltam zárva, nem mehettem sehova,tul féltettek de igen felnöttem es rájöttem Hogy hoppá ide Kell mennem ügyet intézni vagy kimozdulni itthonrol, és rend send szorongtam töle. De apránként megprobáltam önálobb lenni, és az akkor normàlisnak tünt àllapotot a saját hasznomra forditani. Ez Hogy felismerted a problémát , már egy elöre lépés, ha viszont magadtol nem sikerül az önostorozásodat leküzdeni, szerintem menj el egy szakemberhez ha persze ez olyan mértékü , Ami megmeheziti a mindennapjaidat. Nem szégyen segitséget kérni. 22/l
2021. szept. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet 'felülírni'... Válts életszemléletet, akkor majd más hangok fognak beszélni a fejedben... Mittudomén, ez összetett dolog, szemléld a saját szemed mögül az életed; aközött, hogyan értékelik mások a cselekedeteidet, és az, hogy te hogyan éled meg azokat, széles szakadék tátonghat... Amennyire én látom, jellemző az, hogy az emberek nem képesek NEM a másik szemén keresztül látni magukat, elvesztettek egyfajta kapcsolat önmagukkal. Olvass könyveket a témában, filozofálj - ez segíthet új perspektívákat keresni. Tudomisén, talán nem tragédia, ha az asztalon könyökölsz, talán az... Akárhogy is, mindig lesznek, akik valami miatt problémázbi fognak és felemelik az ügyük érdekében a hangjukat és erőszakoskodnak. Ez az élet rendje, és szerintem ezt kell fogadni. Talán nem tragédia az sem, ha bénázol vagy lassabban fog az agyad - lehet, mást idegesít, de nem biztos, hogy más véleménye az egyetlen szempont, amit figyelembe kell venned...
2021. szept. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!