Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlzásba viszem azt, hogy...

Túlzásba viszem azt, hogy "vettem a lapot" vagy sem?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban sokszor voltam ilyen, hogy többször megkérdezem az illetőtől, hogy biztos "hallotta-e", "elmondjam el mégegyszer", ha mást csinál mint amit mond, hogy csinálni fog


De aztán megtanultam, hogy ez normális az embereknél


Mára már nem teszem azt, ha valaki mond valamit, és másképp tesz, akkor nem kérdezem meg újra, vagy célozgatok rá, hogy nem tesz úgy mint ahogyan mondja, hanem elfogadom, hogy annyira nem fontos ez neki


Elég szituáció függő ez is, hogy mikor elfogadható ez a viselkedés,

de az idő előrehaladtával az ember inkább kezd affelé tendálni, hogy nem erőlteti, hanem inkább elfogadja, hogy az illetőnek az valamiért nem fontos, és még ha az első reakció az lenne, hogy passzív agresszívvé válj, nyilván nem teszed mert az benned okoz kárt


28f


2021. okt. 12. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
He?
2021. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Feltennéd ezt a kérdést érthetőbben?
2021. okt. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki mond valamit, és másképp csinálja, akkor mit kellett volna "hallania"? És hogy jössz a képbe te?
2021. okt. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3.

Ha valaki mond valamit mást csinál akkor nem kérdezel vissza, hogy

"rendben vagyunk stb"

"biztos arra gondolsz amit mondtál?"


..még ha az lenne az első gondolatod, mert elismered, hogy valamiért nem akarja azt csinálni amit korábban mondott


Pl.


Valaki mondja neked, hogy "felhív délután NAGYON NAGYON FONTOS"

És erre nem hív fel


Akkor nem hívod fel és megkérdezed, hogy na mivan, hanem elfogadod, hogy valami miatt mégsem annyira fontos neki mint ahogyan azt mondja

2021. okt. 25. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:
4. De, én megkérdezném, hogy miért nem hívott, ha megígérte, és addig nem hagynék békét, amíg nem válaszol normálisan a kérdéseimre.
2021. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!