Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan terveztek / számítotok...

Hogyan terveztek / számítotok meghalni? Minden oké, semmi bajom, csak ez előbb utóbb bekövetkezik nem? Akkor már inkább dönthessen róla az ember minthogy magatehetetlenül vergődjön valahol.. Nem? A hozzátartozókról is illene gondoskodni előtte. Nem?

Figyelt kérdés
Ki mire számít? Mi lesz vele? Kb mennyi ideje lehet még?

2021. okt. 21. 15:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Egyáltalán létezik "elégedett" halál?

Amikor valaki nem bán meg semmit, nem hiányol semmit, hanem büszke és elégedett?

2021. okt. 21. 15:18
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon sokat aggodalmaskodom, szorongok, mélabús, depressziós vagyok, nagyon gyanakszom, hogy az idős kort nem élem meg. Valószínűsítem, hogy rákban fogok meghalni. De nagyobb az öngyilkosság valószínűsége is nálam, mint általában egy mentálisan egészséges embernél. Többször vannak öngyilkos gondolataim. 28/F
2021. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát ez egy érdekes kérdés. Én már nagyon régóta " tudom" ,hogy,hogyan ha lehet,én vizen"szeretnék" meghalni. Pl. Hajón.

Nem tudom miért valójában,de ezt választanám. Szerintem még van időm,de persze sose kiszámíthatatlan..

Inkább élnek kevesebbet úgy,hogy boldog és elégedett vagyok azzal amiket tettem,mint hogy igazándiból már nem olyan az életem, mint ahogyan azt szeretném,de tovább élek.

2021. okt. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Őszinte szavakat akarsz? OKÉ!


Nem én kértem az életet. Amit láttam, látok belőle, az bőven elég arra, hogy megállapíthassam:


1.: hogy a legtöbb ember IMÁD SZENVEDNI, azaz ha nincs is semmi problémája csinál magának. (önpusztítóak, stb.)


2.: megy orrba-szájba a hülyítés, és mindez csak és kizárólag a pénz és a hatalom miatt. (pl. politika)


3.: az emberek össze-vissza hazudoznak, ezt tartják természetesnek, az őszinteségről, becsületességről csupán azért beszélnek, mert olyan jól hangzó fogalmak, de valójában halvány lila fingjuk sincs róla.


4.: állítólag nagyon bántja őket, ha másokat bántanak, de ez is csak látszat. (pl temetésre sem azért mennek, hogy annyira sajnálnák, aki meghalt, inkább azért, hogy ki van ott és milyen ruhában)


Sorolhatnám a végtelenségig és rámfognák, hogy pesszimista vagyok.


Magyarul egy olyan világban, ahol nem érezheted azt, amit érzel (mert gyengének látnának), és nem gondolhatod azt, amit gondolsz (mert a legtöbb esetben az nem egyezik a nagy átlag-normákkal), így az egész életet le lehat szarni.


Egyedül fogsz te is, meg mindenki más is meghalni, qrva nagy kínszenvedések árán, és ennek örülni is fognak a többiek, bár nem ezt fogják mutatni, de hidd el, hogy így lesz.


Aztán vagy elmarnak a kukacok, vagy elégsz a krematóriumban, feltéve ha lesz aki állja a temetésed költségeit.

2021. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
A négyessel maximálisan egyetértek, és van mit még hozzáadni a listához amit írt
2021. okt. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Egyedül fogsz te is, meg mindenki más is meghalni, qrva nagy kínszenvedések árán, és ennek örülni is fognak a többiek, bár nem ezt fogják mutatni, de hidd el, hogy így lesz."


Na ez az, de még mindíg ott van, hogy az ember DÖNTHET.

A kérdés, hogy a paraméterek mik lesznek és a lehetőségek?

Ismeretek a "szép" halálhoz, ha az a terméseztéből kifolyólag mégsem adódna úgy...


Aki nem "depis", stb, szóval a "NORMÁLIS" embernek, de még egy gyereknek is azért van egy elképzelése, hogy hány évig fog élni stb..

2021. okt. 21. 15:38
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Én csak azt tudom, hírtelen halált nem szeretnék. Pl. baleset, agyvérzés stb. Én főleg azért nem, mert úgy szeretnék meghalni, hogy pl. megírtam a regényeimet, novelláimat stb. Viszont amióta egyetemista vagyok és tanulnom kell, sajnos az alkotáshoz már nincs energiám. Valamint szeretnék úgy meghalni, hogy ne maradjon bennem kimondatlan szó, érzelem. Van amit ugye nem mondhatok ki vagy nem merek kimondani, de ha tudom, hogy egy évem van max, akkor megtenném. Pl. elmondanám a férfinek, akit tényleg szívemből szeretek, hogy mit érzek. Nyílván most nem merem, mert félek, hogy nem olyan választ kapok, esetleg kinevet, megaláz, igazából lehet sz.r alak stb. Így szégyenkeznék, de ha tudom, hogy veszteni valóm nincs már, az más.Lehet, csak levelet írnék és megkérnék valakit, hogy halálom után adja át. Stb. Szóval a kimondatlan szavak és elérhető célok miatt nem szeretnék hírtelen halált. Nem dolgom végezetlenül szeretnék távozni, függetlenül attól, hogy van-e másvilág vagy csak a nagy semmi, esetleg lélekvándorlás, ami a mostani életemet nézve a semmivel felel meg, mert szintén nem lesz rá módom, hogy tudjam, mi történik a halálom után.
2021. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Aki ilyeneken gondolkodik, az nagyon unatkozik. Úgysem te fogod megválasztani se az időt, se a módját.
2021. okt. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#6: Lehetnek elképzeléseid bármiről, pl megtippelheted a LOTTÓ-számokat is. De most itt hiába mondja bárki is, hogy ó én most kb 22 éves vagyok, és 88 évesen fogok meghalni...


...aztán másnap elüti a villamos!

2021. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem se a hol, se a mikor, se a hogyan nem érdekel. Legyen ahogy lennie kell. Addig próbálom jól érezni magam.
2021. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!