Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még valaki rajtam kívül,...

Van még valaki rajtam kívül, aki irtózik a telefonálástól?

Figyelt kérdés

Ha megcsörren a telefon, legtöbbször nem veszem fel. Ha valakinek nagyon fontos, írjon e-mailt.

Életemben nagyon sokat telefonáltam, a munkám ezzel járt. Ez lehet az oka?



#fóbia #telefonálás #Ne telefonálj!
2021. okt. 22. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelen, én gyűlölöm. Csak a nagyszüleimmel szoktam telefonálni mert nincs internetük, meg ha sok évente valamit akarok a városi szakrendelőben akkor velük.
2021. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Régen ez volt velem is, valószínű az egészségtelen önképhez van köze.

Aztán az évekkel elkerülhetetlen volt minél több hívást intézni, munka miatt meg egyszerűen csak a napi dolgok miatt. Kb teljesen elkopott azóta a szorongás, és ezeknek a helyzeteknek ez a megoldása. Fokozatosan mindig csináld, erőltesd magad a helyzetbe, és előbb utóbb megtanulod hogy nem halsz bele, nem is olyan gázos.

2021. okt. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én amióta munka közben napi 50-100 telefont kell lebonyolítanom, pont hogy egyre bátrabban merek beleszólni a telefonba.


Érdekes, hogy a te esetben fordítva van. :O

2021. okt. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen ilyen vagyok azaz nem.

Huhh, szóval összerezzenek ha hangot ad a telefonom, de ha engem hívnak örömmel felveszem.

Ha saját ügyemben kell intézkedni, vagy legyen az barát vagy ismerős, nem telefonálok, nem hívok senkit.

Ha másnak kell ügyet intéznem vagy egyéb szívességet tennem, akkor semmi nem akadályoz benne hogy felhívjak bárkit.

2021. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, félreértettetek. Nem szorongok. Nem félek. Egy cseppet sem.


Csak arra gondolok, hogy hagyjon mindenki békében. Mert lehet, hogy épp egy létrán állok, vagy odaég a kajám, vagy fürdöm stb.stb. És nagyon sok ember imád telefonálni, nem törődik vele, hogy a másiknál esetleg nincs is ott a telefon. Például ha füvet nyírok, akkor nem a telefonhoz kapkodok, nincs is zseb az öltözetemen. Lehet, hogy meg sem hallanám a csörgést.

És már rájöttem, miért utálok telefonálni, főleg, ha más hív. Ismerősök, rokonok, vádló hangsúllyal: " hívtalak, de nem vetted fel!".


Ügyfélszolgálat: a sikertelen hívás után ír egy e-mailt, kezdetben is megtehette volna. De előbb leszúr, hogy miért nem vettem fel. Ilyenkor meg szoktam írni, hogy én nem vagyok ügyfélszolgálat, aki fel kell, hogy vegye.


Szóval: nem félek. És nem szorongok. Csak utálom a telefont.

2021. okt. 22. 14:13
 6/13 A kérdező kommentje:
2-es: nincs egészségtelen önképem. Senkitől sem félek. Sőt!
2021. okt. 22. 14:14
 7/13 anonim ***** válasza:
Pedig félni jó, óvatosságra, megfontolásra késztet.
2021. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Engem zavar, hogy nem látom közben a másikat. Kínosan érzem magam tőle. Ha fontos még rá is parázok, pedig nem ijesztő dologról van szó.

Avagy jelenleg két hónapja halogatok egy közepesen fontos beszélgetést. Mentségemre szóljon, a héten rávettem magam a dologra nagy győzködés árán, felhívtam az illetőt, kinyomta, visszahívott, majd egy mp után kinyomott. Szóval szerintem holnap írok neki egy smst

2021. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én mindig is telefonparás voltam, de nekem pont akkor könnyebb, ha engem hívnak (bár ha nem várok hívást senkitől vagy nem adtam meg sehol a számom, akkor idegeneknek nem nagyon veszem fel). Én akkor stresszelek, ha nekem kell felhívni valakit, aki nem családtag, nem ismerős. De nem tudom megmagyarázni miért. Ha nagyon muszáj, megoldom, de jobban szeretek személyesen vagy írásban intézni dolgokat.
2021. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
7-esnek: anélkül is lehetek óvatos, ha nem félek. Félelemben élni nagyon rossz.
2021. okt. 23. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!