Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek helyesen cselekedtem?

Szerintetek helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés

A névnapomra kaptam a nagyszüleimtől 30 E forintot, nyaralási költőpénznek 10 E forintot, úszásoktatásra pedig 20 E forintot. Amikor az ajándékomat és a borítékokat odaadták, mindegyik borítékot és az ajándékot (színező) is egyesével megmutatták, elmondták melyik boríték mire tartalmazza a pénzt, mondták nézzek is bele mennyi pénz van egy-egy borítékban, majd egyesével vissza is tettük őket, úgy, hogy odaadtam nekik, majd visszatették a szatyorba, ahol az én 3 borítékom + a tesóim nyaralási költőpénze (3×10 E forint, 3 különböző borítékban) volt. Amint hazaértünk, ( ők hoztak haza minket) volt egy olyan megérzésem hogy hol lehet az úszásos boríték, de nem igazán tudtam vele foglalkozni, a nagyanyàm egész köszöntés alatt szekállt szinte, hogy megbuktam idén 6-ból is. Aztán 1-2 nappal később mikor megnéztem a szatyrot, nem volt benne az úszásos boríték. Én mindenképp a nagynyámra gyanakszom, ő már az anyukámtól is lopott egyet s mást ( vödör, vasaló spéci vízgépje), s látszott rajta hogy a kocsiból ki se szállt, végig lefelé néző fejjel sunyított. Amikor a borítékokat adták, végig a sírás kerülgetett a bántásai miatt, így nem igazán tudtam odafigyelni h mit hiva tesz, de azt végig a többi napon is éreztem mielőtt megnéztem volna a borítékokat hogy az hiányzik, s hiányzott tényleg. Kértem anyukámat hívja föl őket, nincsen meg egy boríték, nem maradt-e náluk, de nem akarta, így én voltam kénytelen. Felhívtak magukhoz, a nagyanyám dagadta, hogy úszásra én külön kaptam volna, azt állította, én is csak 10 E forint költőpénzt kaptam mint a többiek, pedig erre egy másik tesóm is emlékezett hogy kaptam. Ő igy csak 12500 forintit adott, de aztán a nagyapám odaadott rendesen 20 E forintot, mondván, ennyit adtak. Nagyanyám egyébként egyszer a kőműveseknek 8-9 óra munkáért egy-egy pohár narancslevet, illetve egy apró szelet csokit adott, mivelhogy ő rosszul áll anyagilag. Noha a gazdag nagyapám biztosan adott neki pénzt. S a nevelt fia, apukám skizofrén lett, majd öngyilkos neveltetése miatt. Mahd halála után azt állította: anyukám mondta hogy tegye ezt. Egyébként apukám előtte hetekkel mondogatta:"Nem szeretnek ezek engem, szégyellnek ezek engem, de majd ha meghalok, akkor sírhatnak." Valószínűleg azért vehette el a pénzem, mert 6-ból megbuktam, apukámtól is elvárta betegen hogy teljesítsen külföldi egyetemen. Ők azt becsülik főleg az emberekben ha gazdagok, vagy hogy diplomàsak. S persze pénzéhesek. Anyukám mindig mondta kiskoromban, milyen erőszakos öreganyád, most már értem. Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett.


16/L



2017. júl. 22. 00:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mit cselekedtél? Mert nem igazán látok itt tőled semmi cselekvést nagyon, csak annyit csináltál hogy megmondtad neki hogy eltűnt a pénzed. Nem álltál ki magadért, csak megemlítetted kb. legalábbis nekem úgy tűnik abból amit leírtál.


És nincs olyan, hogy "helyesen" cselekedtél. Olyasmit cselekedj, aminek sok értelme van..

Például én a helyedben szétszivattam volna ezt az öregasszonyt, és beállítottam volna az összes rokonság előtt egy hazudozó, irigy beteg embernek.

2017. júl. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát erre mondják, hogy ketyós öregasszony! Ne is figyelj rá, ilyen embertől, akinek a fia öngyilkos lett, még véleményt sem hallgatnék meg!
2017. júl. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%
6ból buktál???? talán jogosan szekált, nem gondolod?? 1 forintot sem érdemeltél volna. na ilyen véleményem sem volt még.
2017. júl. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!