Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Min csodálkozik, hogy kiabálok...

Min csodálkozik, hogy kiabálok vele, ha 20 évesen ezerszer kell magyarázni neki? 57/ff

Figyelt kérdés
Gyerekem 20 éves, egyedül neveltem fel kevés segítséggel, néha apám vigyázott rá délutánonként, más nem volt, egyedül voltunk. Minden bajom megvolt az életben, cukor, szívbetegség, rossz hallás, rossz fogak, lábaim sem jók már, gyerek anyja elhagyott, és a betegségek miatt csak azt végeztem, amit találtam, miután a cégemet be kellett zárni. 12 órázok, jobb helyen az előzőnél, nem rossz csinálni, de fárasztó (igazából 13 óra utazási idővel), néha éjszakázok is, akkor délelőttre megyek és hajnalban jövök. Lányom, itt van 20 évesen, és arra nem képes, hogy naponta elmosogasson normálisan, pedig azon kívül, hogy érettségire készül, csak a kis hobbijait műveli itthon, ír, rajzol és olvas, angolt tanul, főleg ír, de nem úgy saját történetet, amit akár kiadhatnának, hanem olyat, ami már meglévő karaktereken alapul, tehát nem igen van miben annyira elfáradni. Amit elvárok, hogy mire hazaérek, ne kerülgessem a mosogatnivalót, csinálja meg, és söpörjön föl, szaladjon végig a partissal a lakáson, ha az állat piszkot csinál az előszobában a táljánál, akkor mosson fel, 2-3 naponta indítson egy mosást, gép elintézi, ő csak teregessen ki. Főzés az enyém, csekkeket mikor melyikünk adja fel, nagy bevásárlás együtt, kicsit mikor melyikünk. Tököm tele van, hogy iskola időben azzal jön, hogy fáradt, nem volt 30 percre elmosogatni, a söprést pedig annak ellenére, hogy naponta kétszer is végigmegy a lakáson, reggel és este, időnként kihagy részeket, ahol szőr marad, a felmosást pedig nem szereti, ritkán jön össze. Én sem szeretek dolgozni, szívesebben lennék milliomos egy kertesházban és játszanék egész nap a kutyával, de nem lehet. Kétnaponta főzök, általában naponta mosogat, és legtöbbször nem mindent mos el, műanyag dobozt vagy zsírosabb dolgot. Szerinte semmi rossz nincs abban, hogy nem naponta mosogat, engem viszont zavar, így is csak kvázi aludni járok haza, enni, inni, gépezni egy kicsit, kicsit beszélni vele, aztán jó éjszakát. Érdekes, 14 évesen annak ellenére, hogy húzta a száját, néhány kivétellel a műanyag dobozoknál képes volt mindent elmosni, aztán egyre többször gondolta úgy, hogy jó az úgy. Nem élek örökké, előre félek, mi lesz vele, ha egyedül marad. Sosem volt jó az egészségem, ennek tudatában már kiskora óta rágom a fülét, hogy gondolkodjon, legyen felelősségteljes, és furcsamód az összes tanára és állítólag a volt gyakorlati helyein elégedettek voltak vele minden tekintetben, jól végezte a munkáját, emberekkel jól viselkedett, gyorsan tanult, alkalmazkodott, nem lógott, tisztelettudó volt, de én ebből semmit nem látok azon kívül, hogy igen, tud viselkedni és tűrni, pl egyszer átjött hozzánk valaki, de rosszul sült el. Mi az istent csináljak vele, hogy felfogja amit már évtizede mondok neki, hogy mi csak ketten vagyunk, nincs anyuka és apuka, aki elvégzi a házi munkát vagy felesben csinálják?
2021. okt. 29. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Talán mert teljesen felesleges ezeket ilyen időközönként csinálni?


Mit csináltok abban a házban ketten, hogy naponta kell mosogatni, naponta kétszer sepregetni és 2-3 naponta mosni?

Ezt meg úgy írom hogy én kolis vagyok, szóval tudom, hogy egy embernek mennyi szennyes gyül, mennyi fér bele egy mosógépbe, mikor van tényleg ideje szobát söpörni, stb. Mikor legutóbb a koliban mostam 3-an mostunk egyszerre, egy heti ruhát, s még akkor se telt meg a mosógép.

2021. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Én mind a kettőtöket megértelek. Neked sem lehet könnyű, de neki sem az. Nem ő tehet arról hogy anya nélkül nőtt fel és akarata ellenére belekényszerült a nő szerepébe, és már gyerekkorában háztartást kellett vezetnie.

Azt nem tudhatom hogy az anyja miért hagyott ott, kinek a hibája volt hogy ez a kapcsolat tönkrement, de nem is lényeges. Felnevelted egyedül tisztességesen.

Mindkettőtöknek türelemmel kéne a másikhoz állnia. Neki bele kéne gondolnia hogy a betegségeid ellenére te mindig ott voltál neki, a beled kidolgoztad és kidolgozod hogy neki mindene meglegyen. Neked pedig abba kéne belegondolnod hogy ő egy fiatal lány aki anya nélkül nőtt fel, ő nem élhette a korosztálya laza életét, neki már gyerekként is ott voltak a feladatok, a felelősség hogy ez meg legyen csinálva, az meg legyen csinálva.

Beszélgessetek az érzéseitekről egymással mélyen, nyugodt hangnemben, indulatok nélkül. Ha empátiával, nyíltan viszonyultok egymáshoz, attól jobb lesz a kapcsolatotok. És ha jobb lesz a kapcsolatotok, akkor jobban együtt tudtok működni, egy csapatként.

2021. okt. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kutya szőrös, a mosógép nem túl nagy, a téli ruhák vastagabbak, a kutyának is vannak törülközői, amit 2-3 naponta vált száraz időben, eső és sár nélkül, az is foglalja a helyet a gépben. Így sincs akkora tisztaság itthon, többször kéne takarítani a fürdőt, a kinti por pedig a nappali asztalán erősen rakódik, sajnos nagy a közlekedés a ház előtt, szellőztetni pedig kell.
2021. okt. 29. 19:58
 4/9 A kérdező kommentje:
13 éves koráig én mosogattam, én főztem, én mostam, én teregettem, én mostam fel, én etettem az akkori állatot, én porszívóztam. Aztán ő etette a macskát, ő porszívózott, ja és néha vitte a postát feladni, nagyritkán leugrott a boltba egy dologért, a többi az én dolgom volt (kb 14 évesen, amikor ideköltöztünk és munkát váltottam, macska meghalt, jött a kutya, akkor lett csere, mert nem bírtam tovább). Nem kellett neki háztartást vezetnie, csak tanulnia, de valamiért akkor is már inkább a hobbijai érdekelték, a tanulás döcögősen ment régen, szerencsére már nem így van. Unszoltam is már ezerszer, hogy gyerünk, menjen valahova, megteheti, nincs ellenemre, de ő soha nem akart sehova menni. Barátnőkből a 8 általános iskolai év alatt kemény kettő volt, de őket a szüleik olyan hülyén fogták, hogy a kisboltba se mehettek le legtöbbször, nemhogy találkozzanak. Aztán ők eltűntek, a máig meglévő egy darab barátnője pedig messze lakik, évente egy találkozójuk van, maradék időben üzennek egymásnak és időnként pl születésnapra vagy karácsonyra csomagot adnak fel egymásnak.
2021. okt. 29. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Megragadnám a lényeget a mondandódban: ti tényleg postára mentek feladni a csekkeket?
2021. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Készpénzben kapom a fizetést, nem utalva. De ha sok pénz lenne a számlán, akkor se szívesen fizetnék online, biztosabbnak érzem a papírt.
2021. okt. 29. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nyugodj le és ne vegzáld.
2021. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
En a fele elott abbahagytam. Te a huszeves lany vagy, es ezzel a grafoman irassal megerositest szeretnel.
2021. okt. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Pedig nem kell igazsagugyi szakertonek lenni, hogy nem az 57 eves apa gepelte be ezt az irast.
2021. okt. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!