Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet elfogadni, hogy...

Hogyan lehet elfogadni, hogy sosem leszek szép és eddig sem voltam az?

Figyelt kérdés

Az intellektusom valamilyen mértékben fejleszthető, a külsőm sajnos nem: fiatalon amíg sportoltam sem kaptam soha pozitív visszajelzést, nem hiszem, hogy ez 30 felett fog változni.

Szeretném elengedni ezt a problémakört, de nem tudom hogyan kell, mert sajnos a magánéletemre is nagyban rányomja (és rányomta) a bélyegét.



2021. okt. 31. 04:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Mindig lesznek nálad szebbek és csúnyábbak is. Széles a skála, és mindenki máshol helyezkedik el rajta.

Benned, rajtad is meg lehet találni a szépet, ebben biztos vagyok. :)

2021. okt. 31. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Miért nem változztatsz

Egy szép új festet frizura

Műszempilla

Fekete póló farmer,csizma és voalá


Mutatok magamról 2 képet az egyik 2019es a másik 2021es

Nálam is kb ezek váltak be

Új haj, szempilla, szemöldök.


[link]


[link]

2021. okt. 31. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

23 éves koromban kezdtem el csajozni, 10-ből 8 nő elutasított, kinevetett és megvetett.


Mi volt ennek az oka?


1. nem vagyok helyes pasi

2. nem vagyok 190cm magas

3. az önbízalmam a béka feneke alatt volt

4. hülye voltam szinte mindenhez, helyesírásom is borzalmas volt, lehet még most is az.


5. Az életcélom abszolút nem volt


-------------

Aztán akadt egy leányzó :) fülig szerelmes lettem bele, erre ő két hónap múlva közölte legyen ennek vége. Csendes voltam és eléggé negatív.


3 évig úgy voltam vele, hogy egyedül is megvagyok, mint egy rossz kapcsolatban.



Aztán feltaláltam magam a munka világában, lett egy életcélom, motivációm.


- jogosítványom

- egyedül szinte bármilyen kisseb barkácsolást megtudtam csinálni otthon


És a legfontosabb nem attól leszel te teljes ha lesz egy valaki az oldaladon, hanem ha eléred az álmaid és céljaid.



A munkatársak/barátok sokat tudnak javítani az ember hangulatán.


Az élet megint dobott egy labdát, mikor elvesztettem a munkahelyemet... egy hétig megvoltam törve, aztán elkezdtem kirándulgatni és a legfontosabb nem adtam fel a reményt!


Csak pozitívan kérdező, sok ember van a földön aki nem szép és mégis boldog.

2021. okt. 31. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%

"Nem azt kapod az életben amit akarsz kapni, hanem aki vagy"


A vonzás törvénye azt tartja, hogy gyakorlatilag magadnak csináltad meg az életedet olyannak amilyen azáltal, ahogyan reagáltál a szituációkra az eddigi éveid során ( nagyrészt akaratlanul persze, hiszen ki akarna magának rosszat )


De ez gyerekkorban kezdődik és utána rákapcsolunk a robotpilótára ami után csak azt "gyakoroljuk lenni" amivel korábban a szüleink, iskolatársaink azonosítottak minket


És rá 20 évvel elkezdünk ilyeneken gondolkodni, hogy "minket miért nem tartottak jól kinézőnek", vagy "miért vagyok ekkora király, hogy nekem minden összejön"


Ez is egy olyan dolog hogy elmondani marha jól hangzik, de véghez vinni ahhoz egy isteni szintű belső erő kell, de szerintem mégis érdemes rátérni erre az útra, elvégre a kezdeti rengeteg sok frusztráció ami a megoldáshoz vezet ( azt kapod amivel legbelül azonosítod magad ) még mindig jobb mint feladni és mély depresszióba esni

2021. okt. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az volt a lényeg, hogy rájöttem, hogy az én kinézetem csak engem érdekel.

Aki megbámul az utcán, az a következő megbámulnivalónál már el is felejtett engem.

Aki beszól csak úgy, hogy ronda vagyok, az erre nem is emlékszik holnap, ezért felesleges évekig gyötörnöm magam ezzel.

Ha azért nem akarok elmenni egy programra, mert sokan lesznek ott, akkor arra gondolok, hogy mások mindig ugyanilyennek látnak, szóval dolgozzák fel a látványt. Ahogy a fentebbi képet küldő lány esetén is...bocsi képet küldő válaszoló... de az ég egy adta világon semmi különbséget nem látok a képein, mert csak neki fontos. Örülök, hogy már szépnek látja magát, de én a 2019es képen is ugyanilyennek láttam és akkor sem volt csúnya.

És ha esetleg valaki ismeretlen, aki rád néz, csúnyának tart, akkor amúgy mi van? Ismerni kell az értékeiket, és amíg pozitív a mutató, addig nincs gond.

Szerintem nálam nem sok rondább ember van, az emberek bámulnak, a gyerekek hangosan mondják a szüleiknek, hogy nézzenek csak meg stb. Nem mondom, hogy könnyű, és mindig félre tudom tenni, de nem akarok szégyenben élni, mert nem vagyok szégyellni való, csak csúnya.

25 éves koromig nem volt senkim, de azóta volt már esküvőm is, mert nem csak a szépség határoz meg mindent.

2021. okt. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

2-es milyen gyönyörű nő voltál ezelőtt is!😊

(Nem ismerkedés céljából írtam, csak muszáj volt megjegyeznem.)

2021. okt. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"És ha esetleg valaki ismeretlen, aki rád néz, csúnyának tart, akkor amúgy mi van? "

Az van, hogy senki nem aki rám néz nem tart szépnek - azért mert nem vagyok az. Én nem az embereket akarom megváltoztatni, mert jók úgy ahogy vannak, magammal már mindent megtettem amit meg lehet tenni, de már elengedtem. Nincs értelme több pénzt költeni a külsőmre azért hogy az üres lakás várjon, már akkor sem volt értelme a dolognak amikor valamivel jobbak voltak az adottságaim, mert az arcom így sem volt normális.

Mindent elértem a karrieremben amit érdemes, tudom milyen a mókuskerék, nyitott ajtók sora vár, de nincs kit megajándékoznom azzal, hogy a legjobb lehetek számára.

"nem csak a szépség határoz meg mindent" - sajnos engem ennek hiánya miatt határoztak csak meg, de köszönöm a segítséget 5-ös, szerintem te értesz meg igazán akkor is, ha nem tudom teljesen hasznosítani amit írtál.

Mindenki más válaszát is köszönöm.

2021. okt. 31. 07:32
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Minden úgy jó, ahogy van.
2021. okt. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Sajnálom, hogy nem tudok segíteni. Szívből kívánom, hogy megtapasztald, hogy tényleg nem számít a külső. A csúnyáknak is van remény a szerelemre, tapasztalatból mondom.

Kitartást és minden jót kívánok. (5-ös)

2021. okt. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
#2 vagyok köszi szépen,én úgy éreztem,hogy szükséges ez a változás főleg úgy,hogy már lassan 26 leszek koromnak megfelelően szerettem volna kinézni,kicsit felnőttesebben.
2021. okt. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!