Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hihető vagy paranoia? Hogyan...

Hihető vagy paranoia? Hogyan bizonyosodjak meg róla?

Figyelt kérdés

A párom szerint a szomszéd ártani akar nekünk, elüldözni innen. Állítólag hallotta hogy erről beszélnek.

Tényleg nem tudom hogy a párom csak paranoiás vagy valóban ártani akarnak? Hinni akarok neki, de egyben félek is ha tényleg igaz. Hogyan győződjek meg az igazságról?

Korábban volt már olyan hogy túlgondol elejtett félszavakat, belelovallja magát hogy valaki biztos ártani akar neki. Aztán persze nem lett belőle semmi, de lehet hogy azért mert ő észrevette a csapdát.

Komolyan nem tudom mit higgyek, már eladó házakat nézeget hogy hova kellene költözni innen. Az is félelmetes ha igaza van, és az is ha csak képzeli az egészet.

Voltatok már ilyen helyzetben? Mit tegyek?



2021. nov. 4. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan mivel akar ártani a szomszéd a párod szerint?

A szomszéddal alapesetben milyen a viszonyotok? Mi oka lenne rá, hogy ártson nektek?

Amíg te magad nem tapasztalsz erre utaló jeleket, addig ne vedd túlságosan komolyan. Korábban miféle helyzetek voltak, ahol a párod észrevette a csapdát?

2021. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire normális a párod? Vannak mentális zavarai?

Mert ha mindig képzeleg valami "csapdáról", akkor jól fejlett üldözési mániája van és kezelésre szorul.

2021. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt mondja hogy pl bántani akarja az állatainkat mikor nem vagyunk itthon, meet tudja hogy nagyon szeretjük őket.

Irigyek ránk, ez az oka. Sajnos tényleg irigyek, ezt már én is észrevettem, de hogy tettlegességig menjen azt nem képzeltem. A vicc, hogy semmink nincs amire irigyek lehetnének, nincs pénzünk. Csak nekünk félig teli a pohár és jó a párkapcsolatunk.

Alapból nincs rossz viszony a szomszéddal, napi szinten beszélgetünk, vitánk sosem volt.

2021. nov. 4. 12:26
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Én tuti, hogy rákérdeznék a szomszédtól, mert én ki sem bírnám enélkül.


"Szia Józsi! Képzeld, valaki azt mesélte, hogy bántani akarjátok az állatainkat, ha nem vagyunk itthon. Az illető még tanúskodni is eljönne, ha valamelyiknek baja esik. Mit gondolsz te erről?"

2021. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Normális a párom, nincsenek mentális problémái, eddig legalábbis nem voltak 10 év alatt.

Az előző eset egy olyan helyzet volt, hogy egy ismerőse, akitől nem áll távol a törvényszegés, elhencegett neki olyan dolgokról ami egy bűncselekmény bizonyítékával kapcsolatos. Konkrétumot nem akarok írni. Később pedig látványosan biztatta hogy jöjjön el, és mutat neki dolgokat (ami szintén bűncselekménnyel kapcs. bizonyíték lehetett) és hogy azokat próbálja ki, fogja meg, mintha ujjlenyomatot akart volna rárakatni a párom szerint.

Tudom hogy ez is vadul hangzik, de lezárult azzal hogy hanyagolta az illető társaságát. Azóta említést sem tett az esetről.

2021. nov. 4. 12:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit 5-ben írtál, az teljesen logikus, tehát a párod abban a helyzetben nem paranoiásan viselkedett, hanem az elemi óvatosság szabályai szerint.


Tehát a szomszéd bántani akarná az állataitokat?

Nos, olyan kerítést építsetek, amin nem lát át és nem jutnak át az állatok sem. Akkor ütni-verni nem tudja az állataitokat. Ha netán mérgezett csalit dobna át, azt figyeljétek. Ha egyszer is találtok ilyet, akkor a párod gyanúja jogos. Ha hónapokon át sosem (és az állatok sem betegszenek meg rejtélyes okból), akkor én nem tartanék tovább ettől.


Mondjuk, akin észreveszem, hogy irigy rám, biztos nem beszélnék vele napi szinten. Csak akkor, amikor egy konkrét dolog miatt szükséges.

2021. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#4 Én nem merném megkérdezni a szomszédot. Egyrészt úgyis tagadná, másrészt utálok konfrontálódni, harmadrészt nem értek az ilyen játszmázáshoz.
2021. nov. 4. 12:42
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

#7

Mi ebben a játszmázás?

Állítólag hallotta a párod...

Na mindegy, akkor tippelgess és várd a jószerencsét, hogy nem lesz baja az állataidnak!

2021. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!