Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lesz valakinek több...

Hogyan lesz valakinek több önbizalma?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy az adott illető (ne kerteljünk, én) leérettségizik, amit egyesek, például a családja nagy dolognak tartanak, de ő nem, mert erre bárki képes. Hiába veszik fel egyetemre, semmi változás, másokkal is megtörtént. Úgy tudom hogy a siker növeli az önbizalmat, hogy valamit elérsz, de akkor én miért nem látok semmi változást? Rettegtem a fogorvostól, elmentem, négy fogamat betömte, egyet kihúzott. Annyi hogy már nem fáj, de nem érzem hogy több lenne ennyitől az önbizalmam.


Mások úgy születnek, hogy van önbizalmuk, vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen? Hogyam tudnék változtatni magamon?



2021. nov. 4. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Haverom testépítő.heti 3 ampulla tesztót szúr.Ember,olyan önbizalma van, hogy azt látnod kéne.Mindig vele megyünk csajozni is hétvégén a diszkókba, igaz marha izmos is, de ahova megy, megnézik, főleg a nők.

Pedig csak szakmunkás végzettsége van.

De az önbizalma miatt, sok pénze van, nem sima melós élete van, hanem mocskosul tele is van lovéval, mindezt elérte azért mert volt önbizalma, kilépni a mókuskerékből, és nem robotként menni dolgozni mindig.

2021. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Először rá kellene jönni, hogy miért nincs önbizalmad, mert ha valakinek nincs, akkor általában nem viccből nincs. A siker növelheti az önbizalmad, csak ha valami olyan szintű az önbizalomhiány, akkor nem látja meg a sikereket sem, vagy nem tulajdonít jelentőséget neki. Az én önbizalomhiányom gyerekkorból gyökerezik, és elég mély, azon nincs az a siker ami javítana. Egyedül ami segített az a sport, mozgás, meg ha figyelek magamra. Ha rájössz, hogy mik azok a dolgok ami miatt nincs önbizalmad, és célzottan teszel azokért, például nálam az egyik a külső.
2021. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Azért, mert ahhoz, hogy valóban megelégedést érezz azokkal kapcsolatban, amiket leírtál, nem önbizalomra, hanem először is önbecsülésre van szükség. Sokan keverik ezt a két fogalmat. Az önbecsülésből (önelfogadás, önszeretet, pozitív önértékelés, az önmagaddal kapcsolatos negatív gondolatok, a szorongás és félelmek oldása, hogy kiállsz önmagadért minden helyzetben stb) jön az önbizalom, mert ha az előbb felsoroltak többé-kevésbé rendben vannak, akkor a világlátásod is teljesen más lesz. Ha ez megváltozik, akkor nyitottabb, tudatosabb (valamilyen szinten szabadabb) leszel, ezáltal önbizalmad lesz, mert végre jól érzed magad a bőrödben, elhiszed, hogy képes vagy bizonyos dolgokra. És az önismerettel karöltve rájössz arra is, hogy mik valójában a céljaid, vágyaid, nem mész már bele olyan helyzetekbe, amit nem akarsz, hanem rádöbbensz, mi az, amit igazán szeretnél, mert nem a külvilág elvárásai szerint cselekszel, hanem a belső hangod alapján. Ezáltal még nagyobb lesz az önbecsülésed, megnő az önbizalmad, sikereid lesznek, tudsz örülni minden apró jónak, hálát adsz, és ez végre egy pozitív öngerjesztő folyamat lesz.


Egyébként senki sem születik önbizalommal, a koragyermekkori évek, a szülői gondoskodás, szeretet, odafigyelés alapozza meg, hogyan viszonyulsz majd felnőttként a világhoz és önmagadhoz elsősorban. De felnőttként - igaz, hogy hatalmas önismereti munkával, ami hosszadalmas és fáj - is képes lehetsz arra, hogy kiépítész egy egészséges szintű önbecsülést és ebből fakadóan lesz önbizalmad, magabiztosságod is. Csak tudd, hogy ki vagy és mit szeretnél.

2021. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na és azt hogy oldjam meg, hogy önbecsülésem legyen? Mert nekem az sincs, úgy látom.
2021. nov. 4. 17:36
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Az önbecsülésből (önelfogadás, önszeretet, pozitív önértékelés, az önmagaddal kapcsolatos negatív gondolatok, a szorongás és félelmek oldása, hogy kiállsz önmagadért minden helyzetben stb) jön az önbizalom, mert ha az előbb felsoroltak többé-kevésbé rendben vannak, akkor a világlátásod is teljesen más lesz.


Zárójelben van a lényeg. Egyébként segítségképp elindulni: rengeteg önismereti és pszichológiai témájú könyv van.

2021. nov. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, hogy önbizalomról vagy önbecsülésről vagy önértékelésről vagy önelfogadásról van szó. Kivétel nélkül mindegyiknek a hiánya csecsemő- és kisgyerekkorban gyökerezik és nem javítható pusztán belátás és gondolkodás útján. Sőt, csak még bosszantóbb lesz, hogy látod, hogy hol hibázol, de mégis újra és újra hibázol, nem tudod megelőzni. Erre brutális mennyiségű energiát el lehet pocsékolni, hogy magadon próbálsz segíteni. Ezért nem működik az sem (SENKINÉL!), hogy önbizalmat tuningoló videókat nézeget meg pszichológiai irodalmat olvasgat. Az egyetlen hatékony megoldás erre az önismereti munkádhoz vezetőt fogadni, pl. egy jó pszichoterapeutát, aki úgy akarja a javadat, hogy közben nem sajnál téged belevezetni elfeledett, letagadott érzéseid sűrűjébe, mert ott lapul a megoldás.
2021. nov. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!