Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az alacsony...

Miért van az, hogy az alacsonyabb iskolázottsági emberek kevésbé oltakoznak, míg a több diplomás emberek gondolkodás nélkül?

Figyelt kérdés

Most ne azzal jöjjetek, hogy aki alacsonyabb iskolázottsági az butább és hisz az összeesküvésekben mert ez lehet kifogás,

de akkor a magasan képzett emberek miért nem kételkednek a vakcina hatékonyságában és az oltó anyag jótékony hatásában?


>>> Ne arra lyukadjon ki a válaszod, hogy összeesküvés, hanem ÉRVELJ ésszerűen.



#oltás #diplomás #összeesküvés #COVID #alacsonyabb iskolázottság #magasan iskolázott
2021. nov. 6. 11:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
97%
Na, ez aztán az érvelés magasfoka, kérdező :D Gratulálok a rendkívüli intelligenciádhoz, amit a hozzászólásaid alapján itt megvillantottál nekünk.
2021. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
21%
Mégis a kérdező által leírtakat bizonyítják a tények, miszerint az értelmiségeik nagy része diplomás, és a diplomások nagy része oltott, mig a buta paraszt emberek nem. Ezen mit nem értetek? Elhiszem, h9gy ez sértő számotokra, de erre akkor kellett volna gondolni, mikor a tanárneni mondta, hogy tanuljatok, különben butak maradtoi. Na bumm, most a perifériára szorultatok és ez nem tetszik nektek :)
2021. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 A kérdező kommentje:

#33 Kösz a hablatyot eddig a te hozzászólásodnak volt a legtöbb köze a kérdéshez!

te válaszodnak egy külön értelmezési csoportot lehetne felállítani annyira több és értelmetlen szöveghalmaz egyvelege.

2021. nov. 6. 13:16
 34/75 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, ne érezd rosszul magad, amiért nem érted a #33-as válaszát. Nem szégyen butának lenni.
2021. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
61%

Na éppen ezt akartam megértetni, hogy a logikai kêpesség, a gondolkodás nem egyenlő a lexikális tudással. Szóval én azt gondolom, hogy nagy valószínűséggel a lexikális tudásuk nagyobb a diplomásiknak, de az észjárásuk már nem biztos hogy van olyan, mint egy parasztnak, ahogy említettem is egy korábbi hozzászólásomban a közmondást, hogy gondolkozzunk "józan paraszti ésszel". Biztos vagyok benne,hogy van alapja.

Szerintem egyébként őnekik kevesebb önálló gondolatuk van, mivel az idejük nagy részét tanulással töltik, ez miatt sokkal inkább (meg)vezethetőek.

Ezt az általánosítást sem minden egyetemi végzettségüre lehet ráhúzni, nem is kell. Csak azt nem merném kijelenteni, hogy az okosabb rétegből többen beiktatták magukat, mert nem törvényszerű, hogy a diplomával rendelkezők okosabbak.

2021. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
35%
Nem beiktatták, hanem beoltatták
2021. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
21%
Attól, hogy nem tudtok pár egyszerű mondatot ertelmezni, még nem a szöveg értelmetlen, hanem ti vagytoo különösen buták. De ne adjátok fel, tanulni nem szégyen!
2021. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 A kérdező kommentje:

#35 örülök ha sikerült neked egy 0% választ értelmezni.

Azért ez valamit elárul a gondolkodásmenetedről.


Nyugtasson az, hogy nem vagy egyedül aki így gondolkozik a világban.

Akkor lenne veszélyben civilizáció; tudomány/ vallás ha csoportosulna rossz helyre a figyelem, idő, energia, s benneteket kéne megfejteni és az lett volna a kérdésem, hogy miért nem oltakoznak akik nem oltakoznak... mert akkor előkerültek volna a Remenyikek, 5G, távirányítós emberek, ...


Még annyi van, hogy butának végtelenül szégyen lenni mert az a tanulatlanság egy negatív jelzője. Míg a hülye az a személy egy vele született vonása, úgy mint az, hogy valakinek barna, fekete vagy szőke a haja.

2021. nov. 6. 14:01
 39/75 anonim ***** válasza:
38%

Diplomás értelmiségi vagyok, emberekkel dolgozom, és meg kell mondjam, a tanulatlan átlagember buta mint a föld. Sajnos a népszerű közhiedelemmel ellentétben még a sokat emlegetett "józan paraszti észnek" is híján vannak. Ők azok, akik a legegyszerűbb nyomtatványt sem tudják maguktól, helyesen kitölteni, nem a kérdésre válaszolnak, a hallott és olvasott szöveget félreértelmezik, téves következtetéseket vonnak le, matematikai összefüggésekről ne is beszéljünk. Egyszerűek, mint a faék.

Na, tőlük hallom a legtöbbet, hogy "ki tudja mi van benne", "az oltástól halunk meg", "népirtást csinálnak vele", és persze a "nincs is covid, ez csak nátha, mindenki hazudik".

Ezeknél mind logikusabb, hogy a védőoltást a védelemre fejlesztették ki, mint ahogy az összes többit is, figyelemmel arra, hogy a kockázatai a lehető legminimálisabbak legyenek (mert ugye feleslegesen véd a covidtól, ha kinyír mással). Nem is értem, miért lenne másképp. Mert ki tudnám fejteni, hogy a fenti idézetek miért teljesen értelmetlen butaságok, de akkor rettentő hosszú lenne a válaszom. Akinek van csöpp "józan paraszti esze", az tudja.


Persze, vannak az alacsonyabb végzettségűek között is értelmes, sőt okos emberek, ahogy a diplomások között is féleszűek, de az általános tendencia azért egyértelmű. Én is amellett vagyok, hogy az eltérő értelmi képességek miatt van az oltottságbeli különbség nagy része.

2021. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
33%
Itt minden válasz 0%-os, ami támogatja az oltást és a tudományt, mert ezen az oldalon többségben vannak a buta, tanulatlan emberek, mint amilyen te is vagy kérdező. És igen, az téged minősít, amiért egy közepesen összetett mondatot nem tudsz ertelmezni :)
2021. nov. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!