Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az alacsony...

Miért van az, hogy az alacsonyabb iskolázottsági emberek kevésbé oltakoznak, míg a több diplomás emberek gondolkodás nélkül?

Figyelt kérdés

Most ne azzal jöjjetek, hogy aki alacsonyabb iskolázottsági az butább és hisz az összeesküvésekben mert ez lehet kifogás,

de akkor a magasan képzett emberek miért nem kételkednek a vakcina hatékonyságában és az oltó anyag jótékony hatásában?


>>> Ne arra lyukadjon ki a válaszod, hogy összeesküvés, hanem ÉRVELJ ésszerűen.



#oltás #diplomás #összeesküvés #COVID #alacsonyabb iskolázottság #magasan iskolázott
2021. nov. 6. 11:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
34%

61es, egykorúak vagyunk, én 22 vagyok, te ezek szerint 20 körül. Mesélj már légyszi arról, hogy milyen hosszú távú mellékhatásra gondolsz? 2 nap alatt kiürül belőled az egész. Persze, ha hetente nyomnának beléd, akkor lehetne már beszélni erről. Ez olyan, mint ha egyszer az életedben bepiálsz és attól rettegnél évekig, hogy milyen "hosszú távú mellékhatása" lehet. Ha hetente kétszer totálkárosra iszod magad évekig, akkor már van létjogosultsága, de anélkül nettó fa*ság nyilván.

Fiatal vagy és értelmesnek tűnsz az írásod alapján, van agyad, szóval használd is légyszi.

2021. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
68%
“ha hetente nyomnák beléd” már kaptatok kettot, most jon a harmadik, es valoszinu lesz meg tobb is. Akkor kb mar ott tartotok. A tobbi oltást evtizedekig fejlesztették, érdekes, azokbol eleg volt 1, es egesz életünkre védve vagyunk. Ezt meg par hónap alatt, rengeteg cikk, nyilatkozat van arrol, hogy RENDES ORVOSOK, 20-30-40 eve a szakmában dolgozó emberek vitatkoznak arrol hogy jo vagy rossz e ez az oltás, amig igy van szerinted egy épeszű embernek van kedve beadatni ezt? A masik hogy egészséges fiatal vagyok, nem kell nekem a vedettsegi szarsag, nem vesznek ra ezzel, nem fogok oltatni. 1,5 eve mar jelen van ez a vírus, olyna helyeken jarok es diakmunkazok hogyha eddig nem kaptam el, akkor sosem fogom. Szoval koszonom, pont hogy en használom az agyamat es nem kerek belole. A kommentem amugy törölve lett, fingom nincs miert de ez van😸
2021. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
32%

"RENDES ORVOSOK, 20-30-40 eve a szakmában dolgozó emberek vitatkoznak arrol hogy jo vagy rossz e ez az oltás"

Így működik a tudomány. Mindig is így működött. Az orvosok túlnyomó többsége viszont egyetért abban, hogy jó.


"A kommentem amugy törölve lett, fingom nincs miert"

A stílusod alapján arra tippelek, talán azért, mert trágárkodtál. ;-)

2021. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
64%

Így működik a tudomány és a világ😂

[link]

2021. nov. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
100%

"Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó csalás és hűtlen vagy hanyag kezelés, illetve hivatali visszaélés gyanújával tett feljelentést az Ügyészségen"

Igen, jogállamban van ilyen, hogy feljelentést lehet tenni. Mi ezzel a baj? Ez itt nem az ítélet, amit belinkeltél...

2021. nov. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:

Az unióban má tudják hány oktás lesz.


[link]

2021. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
66%
Ez így nem igaz. Pont tegnap beszéltem egy diplomás, plusz egy csomó szakmát elvégzett barátnőmmel, akinek eszében sincs oltatnia magát, hallani sem akar róla, egyszerűen azért, mert bízik a saját szervezetében (most oké, tudom, hogy ez becsapós érv is lehet, de ő így gondolja, én csak tolmácsolom, nem engem kell meggyőzni), de nem ő az egyetlen, akiről tudom, hogy diplomásként nem fog oltatni. Ellenben az összes egyszerűbb munkát végző nem diplomás ismerősöm be van már oltva hónapok óta. Szóval nem ilyen egyszerű ez.
2021. nov. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim válasza:
89%

Ezen én is gondolkodtam már. Szerintem becsapós az eredmény, valójában nem az iskolai végzettség mentén van az a bizonyos törésvonal, hanem a "kételkedő" és a "szabályokat elfogadó" emberek között. A jelenlegi (magyar) oktatási rendszer nem díjazza, ha a tanuló kételkedik. Nem érdekli, hogy egyetért az anyaggal vagy sem, ha megtanulja 5-ös, ha nem, 1-es. Minél tovább marad valaki ebben a közegben, annál inkább hajlamos lesz abban hinni, amit elvileg "nála okosabb emberek" találtak ki, mert nyilván ezért lettek elismertek, ő meg még sehol sem tart, de szeretne közéjük tartozni.

Persze kivételek mindig vannak és az is igaz, hogy az alacsonyabb iskolázottságú emberekben a gyanakvást nem elsősorban az táplálja, hogy nem tartja logikusnak, amit hall/olvas, hanem egyfajta kisebbségi érzés, hogy "az okos" emberek biztos el akarják őt nyomni és ekkor jönnek a háttérhatalmas, Bill Gates-es összeesküvés elméletek.

2021. nov. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
19%

"nem ő az egyetlen, akiről tudom, hogy diplomásként nem fog oltatni. Ellenben az összes egyszerűbb munkát végző nem diplomás ismerősöm be van már oltva hónapok óta. Szóval nem ilyen egyszerű ez."

De azért annyira sem egyszerű, hogy bárki pusztán a saját ismeretségi köre adatai alapján messzemenő következtetéseket vonhasson le (mint ahogy az oltásellenesek meg a covidtagadók csinálják: az én családomban nem volt haláleset a covid miatt, tehát csak egy nátha, nem több, stb.)

2021. nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
80%
69. Hol messzemenő következtetés? Az ember pedig természetes, hogy a saját környezetéből indul ki, mivel abban él, ott élik ingerek. Arra akartam csak rávilágítani, hogy messze nem igaz, hogy valaki gondolkodás nélkül oltat, pusztán azért, mert van diplomája. Létező jelenség, messze nem messzemenő következtetés (nem kellett következtetni, a csajszi közli bárkivel bármikor, hogy eszében sincs oltatni).
2021. nov. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!