Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne menjek...

Mit tegyek, hogy ne menjek tönkre az online oktatás alatt?

Figyelt kérdés
Számomra semmiféle pozitívummal nem jár az online oktatás, inkább ellenkezőleg. A legutóbbi online félévem alatt ezen körülmények miatt (haza kellett költözni, nem tudtam személyesen találkozni vagy beszélni senkivel, állandóan egyedül voltam, nem volt hová mennem, elveszítettem a diákmunkámat, rossz volt az online oktatás színvonala is, de én is sokkal nehezebben tudtam online oktatásban tanulni stb.) sokat romlott a mentális egészségem (depresszió, szorongás és mindenféle motivációm, lelkesedésem, életkedvem is elveszett) és emiatt végül szüneteltettem is a tanulmányaimat. Ebben a félévben folytattam az egyetemet, szerencsére már jelenléti oktatásban, aminek nagyon örültem és úgy érzem egész jól sikerült is visszarázódni, végre jobban éreztem magam, tudok normálisan tanulni, nem kell egész nap otthon ülni, mintha megint minden visszakerült volna a normál kerékvágásba. Viszont most már egymás után jelentik be az oktatóim, hogy ők nem hajlandóak jelenléti órákat tartani és az óráim többsége már online fog futni a jövő héttől kezdődően. Közben a csapból is az folyik, hogy mennyi fertőzött van, milyen szigorításokat vezetnek be a környező országokban stb., a környezetemben is mindig ez a téma és mindenki meg van róla győződve, hogy hamarosan visszaköszön az online oktatás, a lezárások, a korlátozások. Én ezt nagyon nem szeretném és már előre félek tőle mert nem tudom elképzelni, hogy én még képes lennék végigcsinálni így ki tudja hány félévet, meddig kell még így élni stb., de nyilván nem tudok ellene tenni semmit sem, ha ezek az intézkedések valóban bevezetésre kerülnek.
2021. nov. 6. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
96%
Én megértelek, bár ennyire nem érintett rosszul, de majdnem. Én azzal biztosítottam be magam, hogy ha be is zárnak, nekem ott kell maradnom a koliban. Erre lehet indok a gyakornokság, vagy kutatási projektben való részvétel, de az is lehet, hogy a kolinál szüksége van rád, pl te vagy a rendszergazda stb. Illetve legközelebb nem esek abba a hibába hogy "már csak pár hét, aztán költözhetünk vissza, nincs értelme kipakolni a bőröndöt vagy rendet rakni a szobában". És leigazolok mint versenysportoló, hogy ne váljak eggyé a székemmel.
2021. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én semmiféle ilyen tevékenységet nem végzek és nem is tudok, nincsen rá lehetőségem. Úgyhogy, ha kiürítik a kollégiumokat, akkor tuti mennem kell nekem is.
2021. nov. 6. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!