Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik teljes lezárást akarnak,...

Akik teljes lezárást akarnak, azok besavanyodott, asszociális emberek?

Figyelt kérdés

Ugye most is vannak páran, akik azt szeretnék, ha a megemelkedett esetszám miatt megint hónapokra bezárna meg elmaradna minden. Én úgy tippelem, hogy az ilyenek házon kívüli élete kimerül a munkába meg a boltba járásban, és ezenkívül csak a négy fal között élik az életüket. Amivel még nincs is gond, mindenki úgy él, ahogy neki tetszik. De miért akarják, hogy más is így legyen? Talán egyfajta "Ha nekem rossz, másnak is legyen rossz!"-mentalitás bújik meg mögötte?

A másik típus, akit el tudok képzelni, az a dúsgazdag, aki luxusvillában lakik medencével, jakuzzival, legelővel, sportpályával és miegyebekkel. Így persze, hogy nem jelent neki hatalmas gondot egy esetleges lezárás.



2021. nov. 7. 10:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Egy részük túl sokat nézte a médiát az biztos. Én 1. hullám alatt stresszeltem be magam, mert állandóan a híreket néztem. Aztán ismerősöm mondta, hogy betegre aggódom magam. Na akkor leálltam a sok sajtótájékoztatóval. Néztem ugyan a híreket, de mértékkel. Nem egy ismerősömtől hallottam, hogy rokonát úgy tudták hamarabb eltemetni, hogy covidban elhunytak nyílvánították 4 negatív teszt után. El tudom képzelni, hogy van aki covidban halt meg, na de ennyien ?! Aki oltatni akarja magát oltássa, aki nem az ne, de még egy lezárással nem mennénk semmire. Behírdették, hogy a "vírus köztünk van" és előbb-utóbb mindenki elkapja legalább a gyengítette változatot...aztán jön a nyájimmunitás.
2021. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
20%
Nekem nincs életem. Nem akarok teljes lezárást, de valamiféle intézkedés kellene. Az a baj, hogy ez a kormány teljesen szarul kezeli a járványt, azt se tudja, mit csináljon. De nem is nekik kéne kitalálni, elég lenne ha a szakértőkre bíznák a megoldást, és nekik csak be kéne tartatni ezeket. Nyilvánvalóan ez nem egy sima influenza, aki ezzel hasonlítja, annak rossz a felfogó képessége. Sokan azt látják, hogy ők immunisak, és a családjuk is eddig megúszta, akkor biztos túl van lihegve, de nem ez a valóság. Az egyik rokonom feleségének most halt meg 3 lánytestvére, és az anyja covidban. Van aki nem szerencsés. Ezt pl simán meg lehetett volna akadályozni, ha az ember beoltatja magát, vagy maszkot húz. De az a baj, van egy réteg aki semmit nem hajlandó, se oltás (erre még azt mondom ok...), de akkor húzzon már egy nyamvadt maszkot?! Ja, hogy azt sem hajlandó? Intézkedés, korlátozás, semmi sem jó nektek? Mindenki dögöljön meg, mert ti nem akartok semmit? Milyen emberi hozzáállás, gratulálok. Az egyetlen különbség, hogy aki csak magára gondol, az se oltás, se maszk, se semmi, aki meg másokra is gondol, az támogatja a védekezést. Legalább a védekezés valamilyen formáját. Még mindig a maszk lenne a legegyszerűbb! De erre sem? semmire sem hajlandó néhány eber? eszem megáll! És a valóság, hogy ti, és a ti családotok ússzátok meg, és aki aggódik meg fél, azok kerülnek bajba.
2021. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
22: A kérdésem azokról szól, akik teljes lezárást akarnak.
2021. nov. 17. 10:11
 24/26 anonim ***** válasza:

"akik teljes lezárást akarnak."


Azok úgy vannak vele, hogy jár a két hét betegszabi, aztán meg a táppénz, és dolgoztak már ebben az évben eleget, kerestek elég pénzt ahhoz, hogy nyugodtan töltsék az ünnepeket akár az egész decemberrel együtt a családjukkal.

2021. nov. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
24: Aha, csak hogy ugye legutóbb nem csak a december lett ilyen, hanem a rákövetkező 3 hónap is.
2021. nov. 17. 18:03
 26/26 anonim ***** válasza:
Hat pedig ők nyugodtan bezárkózhatnak, senki se tartja őket vissza.
2021. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!