Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mostani gyerekvállaló...

A mostani gyerekvállaló generációk miért nem tudnak hagyományos, egyszerű neveket adni a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés
Mindenki Lara, Lora, Léna, Zoé, Mira - elmegyek a játszótérre, hallom, ahogy a szülők hívogatják a gyerekeiket, és egy értelmes nevet nem hallok. Nem, nem vagyok boomer, csak modoros hipszterkedésnek tartom ezt a "legyen a gyerek nagyon egyedi meg különleges" - gondolkodásmódot.
2021. nov. 11. 11:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
39%

Mert nem gondolnak bele, hogy a "cuki különleges" nevet felnőttként is használnia kell a szeretett gyermeküknek. Málna meg Fahéj meg hasonlók, tegyük fel elmegy állásinterjúra. Nem tudom elképzelni, hogy ezzel a névvel komolyan tudnak venni egy embert.

Van egy csomó normális hangzású név, ami nem öreges, de nem is olyan, mint egy amit mondjuk a kisállatomnak adnék, mint pl. Gyömbér meg Hóvirág.

2021. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

Egy elég kifordított gondolkodása van ennek a népnek.

"Nagy magyarok" vagyunk, utáljuk a külföldet, leng a zászló a házaknál, de:

a multiknál vásárolunk, külföldi cuccokat veszünk-eszünk, stb., és a pulyák neve sem magyar:).

Vicc ez a hozzáállás.

2021. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%

Ó, 11#, ugyan már, egy csomó különleges nevű rég felnőtt, és akár doktor is lehet, semmiféle diszkrimináció nem éri.

A kórház, ahol dolgoztam, volt 50-es neurológus főorvos Nimród névvel, vagy intenzíves doki Vencel névvel. De volt a városban Ajándok nevű doki talán (vagy ügyvéd? már nem is tudom)


Nézd csak meg bármelyik egyetemen végzettek névsorát. Tele lesz számodra fura nevekkel, első találatom: 2017-ben végzett: Szultána, Konsztantina, Armand, az ÁOK-on 2019-ben végzett orvosok között van egy raklap Fanni, Zsanett, Bence. De van Petronella, Mercédesz, Ambrus, Mirtill, Paulette, Mirjam, Dorotea, Tifani, Afrodité, Alex, Lőrinc, Ambrus, ők mind-mind orvosok.

2021. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

#13, ezek számomra teljesen elfogadható nevek, és nem akarok veszekedni, nem azért írom, de nálam van egy "határ" amit már nem lépnék át névadás terén. Mindenki magából indul ki, és én személyesen nem szívesen lennék Kovács Mogyoró vagy Gipsz Jakabné Őzike.

Ismeretem olyat, akinek teljesen átlagos neve volt, mégis egész általánosban szivatták miatta, úgyhogy gondolom egy Barack mellett sem mennének el szó nélkül az osztálytársak és nem szívesen tennék ki ilyennek egy gyereket.

A modern nevekkel semmi bajom, amiket a kérdező említett, nálam azok is simán beleférnek.

#1-ből kiindulva azért "Sólyom,vedd le Csillagvirág fejéről a vödröt" is elég jól hangzik 😂

2021. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudnának, de nem akarnak.

Miért? Mert a "modernebb" nevek jobban tetszenek.


Mi a gond a "Zs"-s nevekkel? :D

(Üdv., egy Zs...)

2021. nov. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%
Pont az ellenkezőjét veszem észre, itt most nagyon felkapott az Anna, Sára - és nem modern nevek. A hagyományos nevek szerintem kelendőbben lennének egy kis modernizálással. Szép az Ilona, de legyen akkor már Ilonella, vagy Lonka a Mária Mirame, a Vince Viszent. El kell fogadni, hogy változik a világ, vagy vegyük vissza a 19. századi öltözékeket is, és közlekedjünk lóval, meg Velocipéddel? (most írhattam volna más példát is, de sanszos, hogy egy Magdalénáz, hiába nem csúnya név, de előbb kicikizik, mint a simán Lénát. Ez van.
2021. nov. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik ismerősöm gyerekét Koppánynak hívják, a másikat Álmosnak, a harmadikat Áldásnak. Szerinte ősi magyar nevek. Szerintem meg a Mira sokkal kevésbé hangzik hülyén.
2021. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Sunshinedoll ***** válasza:
69%
Senkit nem érdekel, mi a véleményed mások gyerekének a nevéről, no offense.
2021. nov. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Tudom. Nem is ez volt a kérdés, hanem a jelenség oka.
2021. nov. 11. 23:25
 20/23 anonim ***** válasza:
83%

Divat az oka, mi más?


Ugyanúgy, mint a ruházkodásban, az autókban, a filmekben, a gasztronómiában, lakberendezésben is jönnek-mennek a trendek.


Most ezek a nevek a divatosak, 2-3 év múlva majd megint más lesz.


Van erről statisztika, a névadási szokásokról csemegézhetsz ezen az oldalon:

[link]

2021. nov. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!