Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valamit már csak a nosztalg...

Ha valamit már csak a nosztalgia éltet, annak hosszabb távon már nincs jövője?

Figyelt kérdés

2021. nov. 13. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem valószínű
2021. nov. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán ki lehet még sajtolni belőle valami további értelmet, a kérdés inkább csak az, hogy megéri -e még az erőlködést?

Sajnos tudnék mesélni...

2021. nov. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint egyre kevésbé (5 év hivatali ismeretség.)
2021. nov. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben így voltam. Még is jöttek új dolgok, olyanok is, amire azóta nosztalgikusan tekintek.
2021. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy vélem, hogy igen!

Változik a világ, változnak az emberek és egy ideig lehet erőltetni, hogy a régen így-úgy működő dolgokat, kapcsolatokat megpróbáljuk behelyettesíteni a jelenbe, de az idő múlásával előbb-utóbb beigazolódik, hogy kevés az esély a pozitív végkifejletre.

Saját példa:

Volt idő, amikor egy amatőr együttesben játszottam, - amely addig a pillanatig "elketyegett", amíg alkotóképes volt az együttes, - aztán elváltak útjaink. A közelmúltban újra összeállt az együttes és pontosan ugyan olyan szinten alkotásképtelen, mint mielőtt feloszlott.

Egy ideig hitegeti magát az ember, hogy nem, pedig igen, - tehát nem nehéz borítékolni az együttes további lehetőségeit, sorsát.

Szerencsére nekem ebben az újbóli kivérzésnek nem kell, hogy részese legyek, mert a jelenlegi formációból kihagytak a néhai zenésztársak!

Bármennyire is meglepő, nem elégedett boldogságot, elégtételt érzek emiatt, hanem szomorúságot, - mert beigazolódott az igazam!

2021. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább unokatesóimat tudom felhozni.

Hiába,hogy nagyon közeli rokonok,mert anyu húgának a gyerekeiről van szó.


De kiköltöztek külföldre.

Bár régebben sem találkoztunk annyit,de azárt sokkal többet ,illetve sokat beszélgettünk,elvoltunk.


Viszont teltek az idők és persze a régi dolgokról tudunk beszélgetni,amit kitárgyalunk pár perc alatt. De a mostani dolgokról semmi. Nem vagyunk benne egymás életeibe. Nem ismerjük egymás barátait semmit.

Nekik is más lett fontos nekem is más lett.


Igazából mindig abba gondolok bele,hogy ha egy munkahelyen dolgoznánk nem lennénk barátok,talán jóban sem igazán annyira különbőzik mindenünk.


Az,hogy régen mi volt az is egy dolog. Jelenlre kell koncentrálni.

2021. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!