Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az nem diszkrimináció hogy...

Az nem diszkrimináció hogy nem lehet a buszmegállóba dohányozni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 19. 00:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
Ennyi erővel minden szabályozás diszkriminatív valakivel szemben, meg minden illemszabály is. Pl. az is, hogy nem lophatok, nem ölhetek, nem törhetem össze másnak az autóját, nem verhetem 8napontúlgyógyulóra a szomszédom... pedig lehet, hogy én meg tudnám magamnak magyarázni, hogy ez nekem miért fontos. És ez a szabályozás azért hasznos is, hogy akkor nem a többi várakozó pofájába tolod az egészségtelen cigifüstödet - annyit csak ki lehet bírni, hogy 5-öt arrébb lépsz.
2021. nov. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nyugii én nem dohányzom a busz megállóba, busszal sem járok. :)

Csak kérdeztem



És ugye akkor a vakcina sem diszkrimináló.

2021. nov. 19. 13:58
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Diszkrimináció az, amikor valakit egy szorosan a személyéhez kapcsolódó adottság miatt részesítenek a többieknél rosszabb elbánásban, pl nemzetiség, rassz. Ha a saját döntésed egy a többség érdekében hozott szabályt nem betartani, annak a következménye nem diszkrimináció, hanem a társadalom életének szabályozása.
2021. nov. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én dohányzo, de mindig ügyelek rá, hogy vagy séta közben tegyem vagy távolabb állva az emberektől (mondjuk ha nem ecigizek hanem rendes cigit szívok, szeretem kikapcsolni az agyam, nem szeretem ha az aurámban vannak). Buszmegállók mellett és a zebránál rá se gyújtok vagy, ha épp ég a cigim a zebránál, nem szívok bele amíg nem kapok zöldet.


Az utcán való dohányzás során a nemdohányzó emberek általában addig szagolják a füstöt amíg a dohányzó elhalad mellettük.


Viszont ha egy emberekkel teli buszmegállóban ahol mindenki áll egy dohányos rágyújt, a busz érkezéséig vagy a cigi végéig kell szagolniuk.


Tiszteletben kell tartani, hogy nem mindenki szereti a cigaretta füstöt, van akit zavar.


Ugyanolyan, mint hogy tiszteletben kell tartanom nekem is, hogy nem mindig mehetek fel a lifttel egyes szomszédokkal, mert félnek a kutyáimtól, ez nem diszkrimináció.

2021. nov. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
Mert nem lehet azt egyáltalán kibírni, hogy pont ott ne gyújtsál rá? Buszon vagy villamoson is lehetne akkor, nem?
2021. nov. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Amúgy a vonatra vissza kéne vezetni a dohányzókocsikat. Utálom amikor nem tudok elmenni wcre, mert egy bagósnak be kell telepednie oda cigiznie. Az is jó amikor majd bepisilsz a buszon de nem tudsz wcre menni mert valaki bent cigizik.


Ha már ennyire nem bírnak ki egy utat cigi nélkül legalább hadd gyújtsanak rá úgy hogy ezzel nem akadályozzák a másikat abban hogy wcre menjenek.

2021. nov. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az tényleg nagy szemétség, hogy az egyetlen wc-t dohányzásra használják. Füstjelzőt kéne tenni mindenhová.
2021. nov. 20. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
39%
A dohányzás összeegyeztethetetlen a tömegközlekedéssel. Ha a tömegközlekedést igénybe venni szándékozókat zavarja a dohányzás, akkor a szolgáltatást igénybe venni szándékozó nem dohányzók érdekei sérülnek. A dohányzás nem létkérdés, - szemben az élethez szükséges friss levegő rendszeres vételezésével. Szerencsére az élethez való jog - egyelőre még - "üti" a személyre szabott kedvteléseket, - ezért nem diszkriminatív a dohányosok szeparációja a dohányzók által is tömegesen használt kültéri, ill. beltéri helyszínek tekintetében.
2021. nov. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
78%
De igen,diszkrimináció,és ez nagyon is rendben van.A dohányosnak kell alkalmazkodnia a nemdohányzókhoz.
2021. nov. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!