Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változzak, legyek...

Hogyan változzak, legyek önállóbb?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, nagyon besz@ri vagyok.


Vannak helyzetek, amikor éppen hogy én vagyok a legaktívabb, legbátrabb, akár már csak kis piti dolgoknál is, például többszáz ember elé kiállni beszélni, akármi ilyesmi van, nem félek.


Viszont ha arra kerül a sor, hogy kontaktba kell kerülnöm az emberekkel, félek. Ha új helyre megyek, mindig magammal rángatom egy barátomat és egész végig belé kapaszkodom és csaknem a $eggébe bújok, nehogy egyedül maradjak egy percre is.


Viszont ez is csak alkalmanként fordul elő, sokszor volt már olyan, hogy teljesen random helyzetekben szereztem barátokat, mert nyitottam feléjük, mondhatjuk, hogy ilyen téren legtöbbször eleven vagyok.


Alkalmanként azonban pont az ellenkezője vagyok, most például belegondoltam abba, hogy majd megyek egyetemre, és mennyire egyedül leszek, nem fogok tudni barátokat szerezni, nem fogok ismerni senkit, és már két órája ezen sírok, egyszerűen félek:(

Ráadásul a munka kérdése is zavar, hiszen teljesen éretlennek érzem magam ahhoz, hogy egyedül nekiálljak dolgozni. Az viszont persze nem sokáig lesz opció, hogy gardedámot játsszon mellettem valaki:(


Van bármiféle tanácsotok, hogy mit lehet kezdeni ezzel a szorongással? Gyakorlatok akár, tippek, stb!



2021. nov. 25. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kiállsz több száz ember elé beszélni, de oda ahol emberekkel kerülhetsz kontaktba meg félsz? Ez elég ellentmondásos nekem. Gyakorlással tudod elérni, kis lépésekben, máshogy nem nagyon. Félsz tőle, de megléped, azért is egyedül mész helyekre, hát így.
2021. nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdekes. Ha bizonyos helyzetekben bátor, meg aktív vagy, akkor máris nem igaz rád, hogy besz@ri lennél. Vannak bizonyos helyzetek, amik nehezebbek számodra. Tehát gondolj magadra árnyaltabban: bizonyos helyzetekben bátor vagyok, más helyzetekben kevésbé. Frissen jelent meg egy könyv A szorongás feloldása címmel, én már megvettem magamnak.
2021. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ember nem állandóan csak ilyen vagy csak olyan, hanem különféle helyzetekre reagál hol így, hol úgy. Nem te személyedben vagy béna vagy, vagy beszari, hanem bizonyos helyzetekben hibázol, hozol döntéseket, amik esetleg rossznak bizonyulnak.Hol ilyen, hol olyan módon reagálsz dolgokra. Ezeket a különbségeket nagyon fontos a helyükön kezelni, mert nagyban befolyásolják a helyzet értékelését és az önértékelésedet is.


Azért vagy ügyetlenebb félősebb bizonyos helyzetekben, mert nem voltál még eleget olyan helyzetekben, nem tanultad meg az olyan helyzetek kezelését, illetve a korábbi rossz tapasztalataid miatt esetleg hibás reakciók, téves megküzdési stratégiák rögzültek benned, amiket tudatos munkával felül lehet írni más viselkedési mintákkal.

Az, hogy látod a problémát már egy fontos lépés, hogy el tudj kezdeni dolgozni rajta és megtanulj változtatni ezeken.


Sok féle dolgot tehetsz te magad is, hogy változtatni tudj ezeken, de ha úgy érzed, hogy egyedül nem megy, akár barátokkal, családdal is érdemes lehet beszélni róla (főleg, ha olyan a környezeted, hogy támogatnak, akarnak és tudnak is segíteni benne), de akár egy pszichológus is sokat segíthet megedzeni magad ilyen dolgokban.


Magyarósi Csaba pl. többször is mesélt róla, hogy gyerek korában szabályosan félt idegeneket megszólítani, ezért rászokott, hogy találomra mindenkit leszólítgat az utcán, megkérdezi, mennyi az idő, merre van ez az utca, mikor jön a busz, stb. Aztán elment színjátszó körbe, most meg a legnépszerűbb vloggerek egyike, aki bárkivel tud bármiről beszélgetni négy szem közt is, meg előadásokon is.


A Tanulom magam csatornán Attisnak is vannak nagyon jó videói az önbizalom fejlesztésről, meg tréninget is csinált ilyen témában - de azért egy szakemberrel személyre szabottabban tudsz fejlődni:

https://www.youtube.com/watch?v=LLn2rvdgA7c

2021. nov. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!