Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan reklámozzam magam, a...

Hogyan reklámozzam magam, a munkámat jobban, hogy ne nézzenek munkanélkülinek?

Figyelt kérdés

Jól sáfárkodtam az örökségemmel, jókor voltam jó helyen. Én 2011-ben új lakásokat vettem belöle, a bátyám lakást magának meg autót, nyaralást. Most az ingatlanozással, adás-vétellel, kidással oda jutottam, hogy van összesen 6db új építésü 1 illetve másfél szobás lakásom. Ezekböl szép bevételt érek el, nem viselt meg a covid miatt állásvesztés sem. Hátra tudtam dölni valamelyest. Most viszont sokan munkanélkülinek tartanak mert nem járok be dolgozni sehova. A barátnöm is kicsit szégyelli, hogy mit mondjon, hol dolgozok ha kérdezi valaki? Én azt szoktam mondani, saját lakásokat adok ki. “Jó de hol dolgozol? Honnan van a fizetésed?” Ezt kérdezik általában. “Ja nem dolgozol sehoool?” És innentöl úgy kezelnek mint valami lúzert aki munkanélküliként elvan az életben, anyunál lakik kb. Mint valami kisgyerek.


Mit tehetnék?


2021. dec. 12. 14:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Irigylésre méltó életed van. Bármikor elcserélném a 6 lakásra a 40+++ órás munkámat, és vállalnám, hogy "munkanélküli" :D legyek.

Azért 6 lakással is van munka, és egyébként nem "jókor voltál jó helyen", hanem tehetséges vagy és megláttad a lehetőségeket, mikor tőkéhez jutottál!

Zseniális.

Ha mindenképpen úgy érzed, hogy elszámolással tartozol ezek felé a senkik felé, mondhatod azt hogy ingatlanokkal foglalkozol, vagy ingatlanbefektetésekkel foglalkozol, vállalkozó vagy, akármi.

DE!! Én nem gyűjtenék magam köré olyan embereket, akik elszámoltatnak, lenéznek, lebecsülnek. Az én ismerőseim száma nagyon megfogyatkozott, mert az ilyen embereket leépítettem. Nekem ugyan van alkalmazotti munkám, de így is találtak olyan dolgokat, ami miatt be lehet szólogatni és kérdőre lehet vonni. Csakhogy erre nincs szükségem, és semmi közük hozzá, hogy más hogy él.

A helyedben elgondolkodnék a barátnődön is. Miféle visekedés ez, hogy téged szekál az idióta barátainak a kíváncsiskodása miatt?? Te érezd magad kínosan, mikor egyértelműen jó havi bevételed és jó életed van??

Mindenki erről álmodik aki normális.

Szerintem keress olyan barátokat, akik megbecsülnek és nem lenéznek, és olyan barátnőt, aki nem szégyell, hanem büszke rád!!

2021. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
90%

Te befekteto vagy. Az meno b az alkalmazottnal es a cegvezetonel is…


Luzerekkel ne is beszelgess,aki az kerdezi,h hol dolgozol meg honnan van a fizetesed. Neked beveteled van ,nem fizetesed.

A lakaskiadassal is sok munka van,csak a luzer alkalmazottak nem fogjak fel.


Ha a bnodnek ez problema,szabadulj meg tole!!

2021. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
90%
Ez munka. Karban kell tartani az ingatlanokat, adózol utána. Sztem irigyek és/vagy buták.
2021. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem munka. A lakást nem kell napi szinten karbantartani. Nem véletlen csinálja ezt sok ember munka mellett
2021. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
16%
Attól függ, milyen a szerződés, hová mennek a csekkek, van - e felújítás.
2021. dec. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
#9 mert csak az a munka ahol bent rohadsz 3 műszakban ugye?!
2021. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
16%
Nem, a vállalkozók sem rohadnak bent sehol 3 műszakban, mégis dolgoznak. Mint írtam, én is adok ki 4 lakást, abszolút nincs vele teendő napi szinten
2021. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
94%

Ki mondta, hogy kötelező robotolni? Ő megél a pénzéből, nyilván eltölti valahogy a napjait saját belátása szerint. Nem vesz föl munkanélküli segélyt, adózik, és amúgy sincs senkinek semmi köze hozzá.

Nehogy már egy ingatlanbefektetőt sajnáljunk le. Tudom a proliknak csak a szalag melletti munka az igazi élet, ismerem ezt a gondolkodást.

2021. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

Senki sem mondta, hogy menjen el. A kérdés az, hogy miért nézik munkanélkülinek, hát azért, mert az.


Az emberek nagy részének nem lenne elég ez az életszínvonal, hogy megél ebből és egész nao nem csinál semmit, max. a hobbijának él. Neki jó így, azt kész

2021. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem is akarok dolgozni, de a végzettségemnek megfelelö munkakörben nincs most munka sajnos. Így úgy döntöttem, hogy kényszer alapon nem megyek el pl pizzafutárnak mert muszáj. De munkát keresek továbbra is egyébként.


2011-ben kamikaze örültnek nézett mindenki, hogy lakásokat vettem amikor a kivitelezö cég alig tudott eladni valamit, üresen kongott minden a válság miatt. Emlékszem hogy a majdnem kész házban válogattam a lakások között, hol jobb a kilátás, kevesebb a zaj. Manapság meg tervezöpapíron mennek el ezek a lakások mint egy gyorsasági árverésen órák alatt szinte, de 3x-os áron mint akkor. A kezdeti 3 lakásból manöverekkel csináltam 6-ot, jókor adtam el és olcsón vettem jó helyen aminek felment az értéke. Részben lutri volt. Sose gondoltam amikor az egyik budapesti lakást 70 ezer forint / hóért adtam ki kezdetben, hogy pl a Balatonon szezonon kívül is simán lakást fogok kiadni de a vírus ebben besegített nekem. Azt a lakást ma napi 25 ezer / éj áron adom ki. És meg se mondom mennyiért vettem inkább.


Van teendö! Föleg adózással, rongálással, javításokkal kapcsolatban. Ahol állandó bérlöm van, ott kötekedik a számlák miatt, meg ez-az legyen megcsinálva azonnal, aztán rossz állapotban kapom vissza a lakást, ahol napi kiadásban van a lakás ott nagyon sok a baj, bár nagyobb is a bevétel. Feljelentés, szomszédok, rongálás, lopás, lopott bankkártyás fizetés, stb. Minden volt már.


Az én véleményem szerint munkát végzek, de nem dolgozok.

2021. dec. 12. 17:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!