Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érzek bűntudatot?

Miért nem érzek bűntudatot?

Figyelt kérdés
Az van hogy már egy pár hete nem érzem magam bűnösnek pedig egy csomót hazudtam, (hétköznapi és fontosabb dolgokról is) anélkül hogy lebuktam volna és bűntudatom lett volna utána, még egy fontos eseményt is el tudnék lógni vagy el szöknék otthonról anélkül hogy bűnösek érezném magam. Ez engem nagyon zavar mivel régebben még a legkisebb dolgokat is túlgondoltam és utána jót cselekedtem de most ez hirtelen nagyon megváltozott, valaki segítsen!

2021. dec. 18. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

En kb. 15 eve (meg gyerekkent) ereztem eloszor ezt a valtozast. Azota nem talalkoztam a lelkiismeretemmel.


Miert akarnal szandekosan buntudatot erezni?

2021. dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Én is így vagyok ezzel, igazából az bánt hogy nem bánt semmi, gondolom ez a baj nálad is...felnőtté vallás folyamatával jár szerintem.
2021. dec. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lelkiismeret tompul, ahogy halad az élet. Én 14 évesen még a káromkodást is soknak tartottam. Most már szinte semmit.
2021. dec. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%
Gonosz ember vagy
2021. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Az emberek naponta 50, de akár 200-szor is hazudnak. Ezt több felmérésben is olvastam. Ez egy sima, megszokott dolog lesz az idő haladtával. Egy példa, megkérdezik, hogy vagy, válasz jön, köszi jól, akkor is, ha fáj a fejed, vagy épp hasmenéstő szenvedtél az éjszaka. Az nem mindegy, mikor, kinek, mit hazudik az ember.
2021. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!