Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy kapzsi egy 1-10...

Mennyire vagy kapzsi egy 1-10 es skálán ( de őszintén ám! ) ? Miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
Mivel ez egy anonim oldal így úgy sem számít.

#ember #kapzsiság #Zsembes #Garasos
2021. dec. 20. 22:48
A kérdező szavazást indított:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
29 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok kifejezetten kapzsi, de pénzügyileg tudatos vagyok és ez meglátszik azon, ahogy a pénzzel bánok.
2021. dec. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=3Fs6wADsB_0


Viccet félretéve, szeretem a pénzt, de azt hiszem megtaláltam az egyensúlyt. Odafigyelek arra, hogy mire költök, amit mások hajlamosak szarrágásnak tekinteni, de közben néha tudok impulzivan vásárolni, nem kuporgatom. Mondjuk ehhez az is kell, hogy nem is kell aggódnom, hogy marad-e hónap végére.

2021. dec. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Kb semennyire. Élményekre vágyom, nem anyagi javakra. Nekem érzelmileg elég az, ha mindig csak annyi pénzem van, amennyi épp kell.

(Más kérdés, hogy erre nem lehet egy életet alapozni, így nyilván igyekszem félretenni, de ez nem tesz hozzá a hangulatomhoz semmit.)

2021. dec. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugati aluljáróban kirágnám a hamburgert a csöves kezéből ha éhes vagyok.
2021. dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Elképesztően fukar vagyok és kapzsi.

Ha valami 200 ft-tal drágább, mint amennyit szerintem ér akkor nem veszem meg. Általában mindent drágállok, sajnálom a pénzt a sok lehúzós paraszttól. Borravalót nem adok, mert a személyzetet fizesse meg a munkáltatója akinek én juttatok bevételt. A tartozásaimat mindig a lehető legkésőbb egyenlítem ki, mert a későbbi pènzáramlások időértéke kisebb. Bankváltáskor (sokalltam az 533 ft havi költséget) közvetlen átutalás helyett Revoluton keresztül kártyás vásárlásként játszottam át az új (0 ft költséggel járó) bankszámlára a zsozsóm, hogy elkerüljem a 6000 Ft tranzakciós illetéket. Amikor eladtam egy könyvet 4750 forintért, próbált lealkudni az árából egy hozzám hasonló szrrágó de végül ennyiért vette meg a nyomorult :D és még ezernyi kis példát hozhatnék

2021. dec. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Vagy kapzsi, vagy nem.

Nincsenek fokozatok.

2021. dec. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Semennyire, nem érdekel. Szeretem, ha van pénzem, de nem küzdök érte egy ideje túlzottan. Egy darabig hajtottam, amióta elértem egy kényelmes szintet, igyekszem minél kevesebbet dolgozni, nem sajnálom mástól, szívesen jattolok, jótékonykodom, segítek a családon belül is. Volt, hogy összesen volt 2 millió megtakarításom, egy szó nélkül odaadtam egy családtagomnak, mert neki épp szüksége volt rá, nekem meg nem. Kit érdekel, a pénz csak arra kell, hogy ne szabjon gátat annak, hogy úgy éljünk, ahogy szeretnénk. Mivel a tárgyak nem érdekelnek csak az élmények (ezekből sem a luxus), így nincs végtelen mennyiségűre szükségem, minek lennék kapzsi.
2021. dec. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Én sem tartom magamat kapzsinak. Nem sajnálom a pénzt minőségi kajákra költeni, nekem többet ér az, ha tudok egy jót főzni belőle, minthogy spóroljak és undorral ebédeljek nap mint nap. Kutyámnak is mindent megveszek, a vitaminokat is, mert tudom, hogy 10-20 ezer úgyis elmenne, de a legfontosabb dolgokat nem pénzben mérem, mert azok megfizethetetlenek.
2021. dec. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem. Sose volt prioritás nálam a pénz. Szerintem azért, mert sose nőttem fel igazán...
2021. dec. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kapzsi vagyok. Pedig van pénzem, 9 számjegyű a vagyonom (nyilván a lakásommal együtt), de nem elég. A duplája, triplája sem lenne az. Viszont érdekes módon fukar nem vagyok, ami tetszik, és látom értelmét, azt megveszem. De igyekszem ár alatt megvenni, addig megyek, amíg meg nem találom olyan áron, amire már azt mondom hogy jól jártam.
2021. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!