Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt miért csinálta? Tényleg...

Ezt miért csinálta? Tényleg neki van igaza??

Figyelt kérdés

Múlthéten vásárolt tőlem egy illető 2 db posztert elég jó árban,én pedig elmondtam, hogy ajánlottan 915 Ft a posta díja, simán pedig 220,megkérdeztem tőle, hogy simán szeretné kérni vagy pedig ajanlottan, erre pedig írta, hogy jó lesz simán…

Összeszámoltam a 220 Ft-ot + a poszterek árát, aznap el is utalta, én pedig már aznap mentem is a postára feladni a levelet…

Írtam is neki, hogy feladtam, írjon ha megérkezett…

Erre 1 nap múlva rám ír, hogy küldjem már el a csomag számát ugyanis még mindig nem kapta meg a levelet, majd rám förmedt, hogy “reméli nem sima levélként adtam fel, mert az elveszik”…

Erre én lefotóztam neki,hogy kérdeztem hogy ajánlottan szeretné kérni vagy pedig simán, erre ő pedig írta, hogy simán, erre az volt a válasza, hogy “ajánlottan szeretném kérni vagy pedig simán ön pedig feladta simán hát gratulálok így nyomókövethetetlen a levél útja, és nem volt képes beletenni egy-két száz forintot hogy normálisan feladja”…

Erre én teljesen felhaborodtam,ugyanis sima levélre fizetett és elmondtam neki, hogy sima levélnek mennyi az ára és az ajánlottnak mennyi és ő a simát választotta, úgy is utalt és azon van felháborodva, hogy nem voltam képes beletenni egy-két száz forintot hogy normálisan feladjam, és nem “egy két száz” forint az, hanem 700, így konkrétan olyan lett volna, mintha a posztereket ingyen adtam volna el…

Ő erre megint csak nekem támadt, hogy én semmit nem értek abból amit ő mond, és nem fogja még egyszer leírni, nem ertem hogy beszélhet így egy nővel egy “férfi” amikor egyáltalán nincs is igaza…

Eddig legalább 50-szer kuldtem már simán levelet, ha nem többször, mindig rendben, időben megérkezett, érdekes módon ez az egy pont nem, pedig már 1 hete feladtam…

Ezek után még én írtam rá a mai nap reggel, hogy megkapta -e,de még csak válaszra sem méltat….

Szerintetek? Normális az ilyen ?



2021. dec. 21. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Micsoda?
2021. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad, hiaba pattog.

Viszont ilyenkor decemberben, de talan mar novemberben is halal a posta a karacsony miatt, tehat az hiheto, hogy nem erkezett meg neki, iden mar lehet nem is fog.

Erre mondjuk gondolhattal volna es igy kellett volna kommunikalni, de egyebkent abszolut neked van igazad, o valasztotta a simat, hat ugy is kapta. Nehogy mar te fizesd a postat is, neki kellett a termek, alap, hogy mindent o fizet vagy szemelyesen elmegy erte.

2021. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyílván nem normális.

Tiltsd le.

2021. dec. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván nem, azt kapta, amit kért és amiért fizetett. Ne foglalkozz vele, nem ér annyit.
2021. dec. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, ő is számíthatott volna rá, ugyanis ő választotta a simat, tehát nem is értem most miért kell nekem támadnia és csinálnia a cirkuszt most is karácsony előtt…

Szó szerint az étvágya is elmegy az embernek…

2021. dec. 21. 20:17
 6/12 anonim ***** válasza:
2%
Egy buta Karen, de attol meg neki van igaza, mert o a vasarlo. Mindig nekik van igazuk, ezt ne feledd. Adj neki egy arkedvezmenyt a kovetkezo vasarlasahoz, igy meg elonyodre is fordithatod.
2021. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt kapta, tökéletes állapotú poszterek voltak, ugyan az ami a képen van, nem is értem a felháborodását..
2021. dec. 21. 20:17
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak elmebetegek az életben, hagyd a fenébe!

Egyébként mint gyakoris, itt is szerezhettél tapasztalatot erről.:)

Ma már sajnos kuriózum a normális ember.

2021. dec. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb amikor hirdetsz, írd ki, hogy csak ajánlottan, vagy személyes átvétellel!
2021. dec. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sima levél nem azt jelenti, hogy automatikusan elkallódik. Annyit jelent, hogy amíg az ajánlott levelet belenyomja a postás a kezébe meg nyomon követheted, addig a simát bebaxsza a postaládájába.


***


Egy nap alatt a sima levél nem fog odaérni, sem az ajánlott, főleg nem karácsony előtt, amikor megemelkedik a levelek és a csomagok száma, tehát nem is értem, ő miért várta, hogy egy nap alatt megérkezzen.


Plusz; "Belföldi forgalomban, munkanapokon feladott (nem elsőbbségi) levelek legalább 97%-át a feladást követő ötödik munkanapon kézbesítjük, vagy megkíséreljük a kézbesítését." [link]


Mivel nem hangsúlyozta ki, hogy elsőbbségi legyen, ezért pláne nem értem, miért várta egy napon belül a csomag érkezését.


***


Ha ő kér egy szolgáltatást és azt fizeti ki, nem magától értetődő, hogy egy jobb minőségű szolgáltatást biztosítasz neki, a különbözet igénylése nélkül.


Ugyanúgy, ha rendelsz egy közepes pizzát és kifizeted, nem hívod fel az éttermet, hogy miért nem óriáspizzát küldtek.


Tehát a felháborodása nem jogos.


Ha ő arra céloz, hogy mivel ez egy hivatalos dolog, illett volna ajánlottan, sok szerződést küldenek ki sima levélként.


***


Nem kell a stílusát magadra venni. Nagyon sok embernek a támadás a védekező mechanizmusa. Nézd meg a szélhámosokat. Legyél nő vagy férfi, amikor szorul a nyakuk körül a hurok, olyan stílusban tudnak téged elhordani mindennek, hogy csak nézel, hiszen a céljuk csupán annyi, hogy megfélemlítsenek vagy a lelkiismeretedre hassanak és kizsaroljanak belőled plusz pénzt vagy szolgáltatást.

2021. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!