Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek van igaza, gáz amit...

Kinek van igaza, gáz amit csináltam? Anyukák, Ti nem ezt tettétek volna?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt anyukámékhoz mentünk, az utcájukban megálltunk megnézni egy cicát, az utcán mászkált. A kisfiamnak nagyon tetszett, nagyokat nevetett rajta, és mondta neki, hogy "cic-cic", másfél éves.

A macska egész közel jött, a kisfiam egyre jobban lázban volt, ezzel idáig nem volt semmi gond.

Aztán egyszer csak a macska felugrott a babakocsiba a fiam ölébe. Én pedig megijedtem, ösztönösen "lesöpörtem" onnan, a macska nyekkent egyet, de semmi baja nem lett, ő is megijedt, de különösebben még csak azt sem, el sem menekült, ugyanúgy ott járkált utána körülöttünk.

Egyszer csak kirohant anyu szomszédasszonya (többedik szomszéd nem közvetlen), hogy ő ezt az ablakból látta, a macska az övé, és fog szólni az állatvédőknek, amiatt hogy én hogy elhajítottam a macskáját és hogy semmi baja nem lett volna a gyereknek, és milyen egy szörnyeteg vagyok. Vitáztunk egy darabig, mondtam neki, hogy elnézést a cicától, tényleg, de egy vadidegen macskának nem fogom hagyni, hogy a gyerekem arcába másszon, nem tudhattam, hogy kié, hogy van tartva, nem beteg-e, be van-e oltva, stb.

Eljöttünk egy idő után, de anyu hívott, hogy a szomszédasszony még utána is fenyegetőzött nála.

Ott tartok, hogy ha este hazajön a férjem, akkor visszamegyek, és helyreteszem a nénit, semmi baja nem lett a macskának, nem értem a hűhót.

Ti csinálnátok valamit? Menjek? Hagyjam? Feljelenthet tényleg?


2016. febr. 1. 13:49
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
69%
Az a mázlija, hogy nem karmolta meg a gyereket. Drága lenne neki, ha az enyém lenne. Szeretem az állatokat, de pontosan így cselekedtem volna én is. Nem mondanék neki semmi egyebet. Ha jön az állatvédőkkel jöjjön. Amúgy száz más fontosabb dolguk van ennél. Ha még egyszer beszól, biztosan megmondanám neki, hogy a szabadon kószáló állata veszélyeztette a gyerekem egészségét és ezzel viszont fognak foglalkozni, főleg, ha következménye lesz. Allergiás vagyok az ilyen unatkozó vén szipirtyókra.
2016. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
81%
Majd megnyugszik :-) Nyugodtan kérjetek tőle oltási könyvet meg igazolást állatorvostól, hogy egészséges-e a cica aztán beszélgethetünk arról, mit akadályoztál meg ezzel. Szeretem a macskákat de mindennek van határa :-)Tarsa lakásban ha ennyire félti.
2016. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
56%

Ha fel is jelent, semmit nem fognak csinálni.


De azért nem mennék vissza arcoskodni a nénihez, én is leosztottalak volna, ha az én macskámmal csinálod ezt.


Felejtsétek el szépen a dolgot.

2016. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
65%

Már nem azért, de a történetben te is erősen hunyó vagy!


Ne édesgesd a macskát, ha aztán arrébb hajítod! Komolyan nem jutott az eszedbe, hogy az a macska, bizony fel is ugorhat?

2016. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
75%
Hagyd a francba. Felesleges a cirkusz. Ha ezzel feljelent körberöhögik még az állatvédők is. Te is felnyomhatnád, hogy veszélyezteti a cicát, mert ugye elcsaphatná a kocsi is.
2016. febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
43%

Mondjuk nem tudom. Én is szeretem az állatokat, de össze nem lehet hasonlítani, hogy egy macskát lelöknek egy babakocsi méretű magasságból és ettől kizárt hogy bármi baja lesz, vagy hogy a kisbabának mi baja lehetett volna ha mondjuk a macska belekarmol az arcába.

Én nem találom akkora hunyónak a kérdezőt, megállt megnézni a babájával egy macskát. A macska felugrott, ő lereagálta.

Könyörgöm nem felkoncolta, vagy leütötte vagy kinyírta azt a macskát, hanem lelökte.. Ennél nagyobbat nyekken ha leugrik az ablakból.

2016. febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
50%
Neked van igazad. Meg se hallanám a vén hülyét. Unatkozik, akinek van ideje függöny mögül leskelődni. Nem majd hagyom, hogy egy macska is a tiszta babkocsiban üljön, netán még utazzon is.
2016. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
76%

Rutinos macskatartóként: a hirtelen mozdulatoddal jobban veszélyeztetted a babát, mint amennyire a macska veszélyeztette önmagában. Lányom kicsi kora óta macskákkal nőtt fel, és mindig arra tanítottam, hogy kerülje a hirtelen mozdulatokat, mindig finoman tegye le a cicát, ha megelégelte a bújást, mert a hirtelen mozdulatra a macska kapaszkodik, és belemélyeszti a körmét.

A macskának semmi baja nem lett attól, hogy lesöpörted, de a gyereknek könnyen lehetett volna baja!

2016. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
35%
Leszrom a hirtelen mozdulatot és a macskát. A gyerekem az első, a szomszéd néni meg a macska után következik a sorban.
2016. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Igen, utólag én is gondolkodtam rajta, hogy megijeszthettem ezzel a macskát, ami miatt akár baj is lehetett volna, de hirtelen cselekedtem, valahogy ezt a részét nem gondoltam végig.

Egyébként én is úgy gondolom mint a 9-es, semmi baja nem lett a macskának, akkor lenne gáz ha mondjuk bosszúból utána elkezdtem volna ütni vagy rugdosni az állatot vagy mit tudom én, de nem tettem, én is szeretem az állatokat, de a gyerekem épsége egy "kicsit" fontosabb mint egy vadidegen macskáé.

Tényleg tartsa a házban ha ennyire félti.

Ja és nem édesgettem. Megálltunk megnézni. Ennyi. Panelban lakunk, otthon nem találkozik kutyával, cicával.

2016. febr. 1. 14:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!