Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire van karácsonyi...

Mennyire van karácsonyi hangulatod?

Figyelt kérdés

Én nagyon vártam a karácsonyt már ősszel is. Kedvenc ünnepem. Sajnos úgy jött össze, hogy az elmúlt egy hónapban folyamatos túlóra volt a munkahelyen a rengeteg munka miatt. Minden nap csak azt vártam, hogy aludjak. A ház kívül belül fel van díszítve, mégsincs karácsonyi hangulatom. Holnap szenteste, de úgy érzem olyan mintha egy átlag hétköznap lenne csak. Úgyis elmegy hamar, hétfőn lehet menni újra dolgozni. Csak a folyamatos rohanás van állandóan.

Ti hogy vagytok ezzel? Mennyire van karácsonyi hangulatotok?

Remélem jön pozitív példa is.

N



2021. dec. 23. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs az , ami gyerekkoromban volt. De mitől lenne? Nem vagyok már gyerek. Másban kell keresnem a hangulat forrását, nem abban, amiben gyerekként.

Most attól szokott megjönni, hogy karácsonykor valóban igyekszem figyelni a rokonokra, velük tölteni az időt, nem csak darabszámra. Igyekszem nem azon agyalni közben is,hogy mi lesz majd 2-3-4 nap múlva, hanem arra figyelni, amit ott van aznap előttem.

2021. dec. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs. Ez már korábbi években is így volt, ami miatt mindig bűntudatom van. Túlságosan a kötelezőt érzem a karácsonyon mindenhol. A családdal nem csak karácsonykor kell foglalkozni, hanem egész évben. Csak ilyenkor elvárás és így részemről már elvész a hangulat.

Édesanyám szerint ez meg fog változni, ha lesz feleség és gyerek.


F

2021. dec. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem évek óta nincs karácsonyi hangulatom, csak csupa stressz az egész...

Ételkészítés, vendégek, ajándékok, matekozás a szabival... agyrém.

A karácsonyt, illetve a két ünnep közötti időszakot inkább pihenéssel, filmnézéssel, sütizabálással töltöm, és elgondolkodom az elmúlt éven, mi lehetne másképp jövőre, stb.

2021. dec. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ateista vagyok, szóval számomra semmit sem jelent hagyományos értelemben a karácsony.
2021. dec. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs, bár már régóta. Régen mikor suliba jártam, akkor egy kicsike volt, de mostanában az sincs.
2021. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Utálom az ünnepeket. Nekem csak annyit jelent az ünnep, hogy dolgozhatok a többiek helyett akiknek gyerekük van.
2021. dec. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire.
2021. dec. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Semennyire.
2021. dec. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Semennyire.
2021. dec. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
69%
Én alapvetően nem szeretem az ilyen ünnepeket, inkább az a de jó, 3 napig nem dolgozunk hangulatom van. Emiatt vártam, amúgy nem izgat.
2021. dec. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!