Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha buta vagyok?

Mit csináljak, ha buta vagyok?

Figyelt kérdés

Nem arra értem, hogy nincs jó végzettségem (össz egy érettségim van), hanem egy születési rendellenesség miatt lassabb a felfogásom, rosszul vagy egyáltalán nem értek meg dolgokat. Nem tudok egy beszélgetésbe becsatlakozni, mert rögtön látják hogy nem én vagyok a legélesebb kés a fiókban, és emiatt kiröhögnek, és diszkriminálnak, okkal. Nem tudom, hogy ezeken a hétköznapi cselekedeteken miképp kéne változtatni. Művelt vagyok, van hobbim, sokat olvasok, de ez csak lexikális tudás, a mindennapokban ezekkel nem tudok szinten maradni, és egyre többször érzem magam szarul, amikor tudom hogy valaki okosabb nálam, és tudom hogy hozzá képest nem tudok dolgokat olyan minőségben csinálni, cselekedni. Van erre mód hogy tudjak ezen változtatni, vagy mindig ilyen fogok maradni?

24F.


2022. jan. 1. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért, de én is ilyen vagyok. Folyamatosan művelem magam, rengeteget olvasok, a lexikális tudásomat az átlagnál nagyobbra értékelem.

Mégsem tudok senkivel egy hullámhosszra jutni, mert úgy érzem magam, mint egy logikus gondolkodásra képtelen "szőkenő".

Ha kinyitom a számat, csak beégetem magam.


Bár segíteni nem tudok, engem is érdekelnek lehetséges válaszok, és hogy tudd: fel a fejjel, nem vagy egyedül!

26/N

2022. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy én is így érzem magam sokszor, de azért mert más a világképed nem biztos hogy az rossz! Lehet hogy pont te vagy aki jobban informált, ezért nem tudtok közös nevezőre jutni mert neki kevés hozzá az információja..


Az örök igazság szerint pedig minél többet tudok annál jobban tudom hogy mennyire nem tudok semmit.

2022. jan. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha fejlesztitek a humort sokat lehet javítani a helyzeten. Ha valaki nem okos, de jó pofa, vicces hamar a társaság közepe, illetve elő/el kell adni magunkat. Vannak olyan kommunikációs könyvek, hogy hogyan lépj egy hullámhoszra a beszélgető partnereddel stb.
2022. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!