Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ennyire fennhéjázó...

Miért lett ennyire fennhéjázó szinte mindenki?

Figyelt kérdés

Talán tényleg nem túlzok ha azt írom mindenki. Mostanában azt vettem észre, hogy akárkivel összefutok vagy csak virtuálisan társalgok, akkora önbizalmat akar mutatni vagy megjátszani, mintha ez mostanság valami verseny lenne az emberek között... Mi lett az emberiséggel? Ez a sok like

a közösségi oldalakon valóban ekkora önbizalmat ad mindenki vagy csak egyszerűen egyfajta védőmechanizmussá vált manapság, hogy kevésbé sérüljenek lelkileg? Nem értem! Mindenki tökély, a munkájában sikeres, jól keres, Ausztriába kiutazni már viccesen hangzik, elérhetetlennek akarnak tűnni, a kapcsolatok terén pedig olyan magasra teszik a mércét átlagos emberek, hogy csak pislogok. Igaz, hogy elmúltam 30 éves, de azért a tízen és húszas évem elején nem volt ez ilyen mértékben jelen, és lehetett normális összejöveteleket (már ha egyáltalán összejön) is szervezni, anélkül, hogy kérkedésbe vagy önfényezésbe menne át a csevej. Komolyan már én érzem magam sz.rul lassan. Ezt mások is tapasztalják? Vagy netán ha te is ebbe a rétegbe tartozol, akkor miért alakult ki nálad ez? Azt erősen kétlem, hogy mindenki élete ilyen mértékben klappol és ennyire zökkenőmentesen megy! Nevessetek ki nyugodtan, de nekem hiányoznak a régid idők, amikor még egy egyszerű ligeti séta is élményteljes volt. Lehet velem van a baj és túlságosan tudok értékelni minden apró dolgot amit ad az élet, bár egyre nehezebb úgy érzem!



2022. jan. 5. 02:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
E képek kreálóinak se lehet valami jó érzés, hogy utazáskor-nyaraláskor sosem a jelen pillanatban vannak, hanem - mint valami szakkommentátor - igyekeznek minden pillanatot dokumentálni az utazás során és a fényképezésre figyelnek, a konkrét élményt nem tudják befogadni. Ott vannak egymás mellett és telefonokat nyomogatva írják egymásnak, hogy "milyen jó itt veled" stb. A külvilágnak egyfajta görcsös bizonyítás.
2022. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!