Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy életre elment a kedvem...

Egy életre elment a kedvem attól, hogy másokon segítsek? Hogyan kezelnétek?

Figyelt kérdés

Jogot tanultam, el is végeztem, ebben is dolgozom. Az egyetem alatt is fel-feltűntek a "segítséget kérő" emberek, de mára iszonyatosan megszaporodtak, akik szívességi alapon akarnak valami jogi tanácsot kérni. Rég eltűnt iskolatársak, akik beédesgetik magukat, hogy segíts rajtuk, rég elfeledett ismerősök, barátok, akik persze játszmáznak ("hogy vagy, mi újság stb."), érdeklődést színlelnek, majd előadják a problémájukat, amire megoldást akarnak. És még folytathatnám a munkahelyi kollégákkal a sort stb. stb.


Alapvetően talán ezzel olyan nagy gond nincs, ameddig beszélgetés szintjén, "elméletben" jön ez elő, de amikor plusz munkát generál nekem, az már kifejezetten gond. És az esetek 90%-a plusz munka, sőt már önmagában az is munka, ha olyannal kell beszélni, akivel 15 éve nem beszéltél, és nem érdeklődik utánad, hanem színlel, majd egyszer csak "lecsap rád".


Furcsa, de akinek eddig segítettem, azok közül kb. a 3% -nak jutott eszébe a szimpla köszönömön kívül, hogy valamit adjon, nem pénz, hanem apróság, valami gesztus. Nem olyan emberekről beszélek, akik napi megélhetési gondokkal küzdenek, ellenkezőleg.


Nyilván tudom ezt kezelni, nem tanács kell, hanem vélemények.


Miért ennyire lehúzó, energiavámpírok az emberek nagyon nagy része? Miért alapértelmezés rengeteg embernél "ismerlek, dolgozz ingyen"?


Nyilván nem csak az én szakmámra igaz ez, egy orvos, autószerelő stb. stb. is ugyanezzel "küszködhet".


2022. jan. 15. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos a magyar mentalitás. Meglátja a lehetőséget egy kis ingyenes "baráti" tanácsra/segítségre és lecsap rá... Az én baráti körömben is ugyanezt csinálják a régi "barátok" egy jogásszal és egy orvossal.
2022. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen ne csináld! Én elmondom, hogy mik a lehetőségek és adok egy kedvezményes árat. Így többnyire lelépnek.
2022. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem tudsz nemet mondani és meghúzni a határaidat, az a baj. Pedig simán meg lehetne értetni ezekkel az emberekkel, hogy hogy mennek a dolgok.


Én pszichológia alapszakon végeztem, de kutatással foglalkozom, közöm sincs a szakma segítő részéhez. Elhiheted, milyen érzés nekem, hogy mint kutató/analitikust, azzal keresnek meg emberek, hogy kezdjek valamit a problémájukkal, mert nekem van szakmai végzettségem és kéznél vagyok. Lehetőleg ráadásul ingyen, vagy házi kolbászért, pamutpulóverért, meg amit találnak épp cserébe otthon, hogy ne kelljen fizetni.


És akkor innen indulunk, és nekem el kell magyaráznom, hogy amellett, hogy inkompetens vagyok, máshol megfizetnek és nekem az a fizetés bőven elég, úgyhogy legyenek szívesek szabadidőmben feltöltődni, mert szétcsapok köztük.



Nem egyszerű... Nagyon nem. De meg lehet tanulni kezelni ezt. Én szeretek segíteni, de nem mindenkinek, nem minden esetben. Általában azt sérelmezik, hogy állatokon segítek, nem embereken. Ilyenkor annyit szoktam mondani, hogy amellett, hogy az, amit teszek, sem lenne kötelező, pont egy olyan emberrel akarnak érzelmi játszmát játszani, aki tanulta, hogy hogyan kell felismerni és kezelni azt, ha valaki manipulálni akar érzelmileg...? Egy idő után rájönnek, hogy nem én vagyok az emberük, akit meg tudnak hatni és arra is, hogy ettől egy percig sem érzem magam rossz embernek. Sokszor az a legnagyobb segítség, ha nem ártasz.

2022. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Feltöltődni hagyni *
2022. jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Velem is mindenki ingyen vagy gombokért akarja korrepetáltatni a gyerekét. Ilyenkor azt mondom az illetőnek: Ha elintézed, hogy az MVM ingyen adja nekem a gázt, én is ingyen tanítom Boldikát.
2022. jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Ez gyakori jelenség, főleg a szegényebb területeken, hiszen a szegény ember ott spórol, ahol tud. Aki épp csak elnyomorog a havi keresetéből, az nyilván nem fog tudni jogi tanácsadásra költeni, és ki akarja használni a lehetőséget, hogy ingyen hozzájusson ilyesmihez. Ahol normálisak a keresetek és van pénze az átlagembernek, ott kevésbé jellemző ez a mentalitás.
2022. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, az esetek nagy részében nem segítek, csak ha nagyon muszáj, munkahely nagyfőnök, vagy valami előnyöm származik ebből. Tehát tudom kezelni, ahogyan ezt írtam. Amiért feltettem a kérdést, az inkább a vélemények miatt van, mert érdekel, hogy miért van ennyi vérszívó. Fordított esetben én nagyon rosszul érezném magam.
2022. jan. 15. 21:31
 8/16 A kérdező kommentje:
6: ez nem igaz, akik engem megkeresnek, azok dolgoznak, van fizetésük, és egész jó fizetésük és vagyontárgyuk is.
2022. jan. 15. 21:32
 9/16 anonim ***** válasza:
11%
Hidd el, kérdező, az is rosszul érzi magát, aki szükségből szeretné ingyen igénybe venni a munkádat.
2022. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Én még egyetemista vagyok, de jelenleg nincs egy olyan ember se az életemben, akire azt mondhatnám, hogy “barát”, inkább csak érdekből vannak jóba velem, de sajnos én sem tudok nemet mondani
2022. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!