Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire valószínű hogy a...

Mennyire valószínű hogy a lányom is ilyen lesz?

Figyelt kérdés
Én és a lányom apja szelíd békés és toleráns emberek vagyunk.Párom anyja elég agresszív,erőszakos,faragatlan ha neki áll feljebb tahó is.Emellett (finoman fogalmazva)szemtelen.Ha ő bent üdögel kiebrual engem a SAJÁT konyhámból.Ha ez előfordul ismét megmondom neki a magamét de csak normálisan hogy lássa hogy nem tud felhúzni.Félek hogy a gyerek örökli e ezt a rossz természetet.Túl sokat képzel magáról,ő oktatja a fiát valójában meg a fia ügyesebb és okosabb nála és külsőleg is jobb adottságokkal rendelkezik mint az anyja.
2022. jan. 17. 22:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt hogy oktatja nem úgy értem hogy tanítja valamire,hanem okoskodik neki tudálékoskodik éreztetve ezzel hogy ő aztán "okosabb az élethez,vagy a gondolkodásban".Tisztára esz az ideg amikor hallom hogy okoskodik.Egyszerűen idegesít,mert nem csak akkor mondja amikor a fia kérdez valamit hanem akkor is ha csak beszélgetnek.Ezzel biztos a fölényét akarja kifejezni.
2022. jan. 17. 22:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Te neveled meg a párod, nem? Akkó' olyan lesz, amilyennek nevelitek. Mégha a gének benne is vannak, amikor elkezd kanászodni, kettő pofon, aztán helyreáll az agya. De ha az alapot tőletek látja és sokat beszéltek vele, akkor valószínűleg inkább olyan lesz, mint ti.
2022. jan. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyerekként elmondhatom hogy ki az egyik ki a másik szülőre fog ütni, én anyu mentalitását viszem tovább, volt belőle problémám, cigány gyerek normálisan szólt, én meg neki álltam, és összekaptunk. Gyerekként is csúnyán beszéltem, ugyan miért?

Ma 29 évesen, balhékkal eltelt évek után, már nem mondom semmit.

Sokszor mondom anyunak hogy szerintem cigányok vagyunk, csak fehérek. :)

2022. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a nagyszülő mentalitása hatványozottan öröklődhet, viszont a magatartást lehet formálni, módosítani normális minőségű neveléssel.


Nagyapám pl alkoholista és én is elég sokat elkezdtem inni tini korban, de szüleim normálisak voltak, kaptam két pofont és kijózanodtam. Azóta csak akkor iszok ha valami különleges alkalom van, esetleg a nyári melegben faterral 1-2 doboz sör lecsúszik de semmi több.


Szóval a hajlam az öröklődni fog, de, hogy valójában milyen lesz az ember természete, azt lehet csiszolni.

2022. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan lesz, amilyenné neveled. Amilyen példát otthon, tőletek lát, amiben él.
2022. jan. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!