Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A reálos beállítottságú...

A reálos beállítottságú emberek többsége miért ennyire frusztrált?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, egyszerűen tényleg nem értem, mi állhat a jelenség mögött. A kérdésem elsősorban internetre vonatkozik, mert az életben nem tapasztalatom ezt a nagy kemény odamondó stílust.


Informatikai fórumokon (főleg PC fórum és hasonlók) azt lesik, hogy mibe tudnak belekötni, vagy hogyan tudják kiosztani a kérdezőt, lerí róluk, hogy nem segíteni akarnak, csak a tudásukat fitogtatni


Ezen az oldalon meg a matekosok úgy reagálnak, mint ha az anyjukat szidnák, mikor valakinek nem megy a matek, vagy csak megkérdőjelezi, hogy van-e értelme ennyi mindent tanítani. Olyan blődségeket vágnak másokhoz, hogy „közöd sincs semmilyen tudományhoz, gyári munkás leszel” + hasonlók

Apám informatikus ismerőse is régen telefonon elég beképzelt és flegma volt, így rohadtul kíváncsi voltam, hogy milyen lesz élőben, mert az irodánkhoz került. Személyesen teljesen normális, nem mer beszólni (magasabb és izmosabb vagyok nála, de nem vagyok egy nagydarab félelmetes ember). max. a barátnőjével flegmázik telefonon.


tényleg nem értem, mi baja ezeknek az embereknek, hiszen elvileg jól keresnek, piacképes tudásuk van.



2022. jan. 25. 04:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
96%

"Azért az már látszik, h nagy eséllyel pont olyan reálos netharcosok írtak, akikről a kérdés is szól.


Csak egyszer nehogy azt higgyétek az utcán, h neten vagytok :D"


Ez inkább úgy jön le, hogy direkt provokálod az embereket, már ne haragudj.

2022. jan. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
97%

"Csak egyszer nehogy azt higgyétek az utcán, h neten vagytok :D"


Persze, ha az érvek kifogytak jöhet a boksz. Ha ekkora komplexust okoz neked, hogy vannak nálad tanultabbak, akkor ülj vissza az iskolapadba, és ezt nem bántásból mondom.

2022. jan. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én igyekszem nem ilyen lenni, főleg hogy hobbiból tanítok is és ott nagyon fontos, hogy ne ilyen legyen a tanárod attitűdje. Ismerem a jelenséget, amiről beszélsz, sok ember annyira híján van szociális készségeknek, hogy rettenetesen túltolja, gyakran még dolgozni sem lehet vele emiatt normálisan, pedig jó szakember lenne...



DE!

Vannak esetek, mikor teljes mértékben érthető ez. Én programozással és kutatással/adatelemzéssel foglalkozom. Az én szakmám az a szakma, ahova beszabadul az összes félkegyelmű lusta és pénzéhes némber. A világukat sem tudják, arra sem méltatták a szakmát, hogy maguk keressenek rá dolgokra, csak jönnek olyan kérdésekkel minden létező platformon, ahol el lehet érni a szakmabelieket, amiből a hülye is levágja, hogy azt várják, adj mindent a szájukba, mert lusták/türelmetlenek, mint az állat. De nem tágítanak, mert valaki beetette őket, hogy itt lehet pénzt lapátolni seggmeresztéssel. Igen, kívülről így néz ki. De hogy maradjon türelmed ahhoz, aki ezredszerre kérdezi meg azt, amire simán találhatott volna választ, ha neki is fontos lenne, de még annyit sem akar tenni azért az "ingyen vagyonért", amiért ideette a fene?


Velük kapcsolatban már nálam is szakadt el a cérna. Jönnek a gyerekgyárosok meg a haldokló gyöngyfűző vállalkozásukat pátyolgatók, hogy hallották, hogy otthonról is lehet dolgozni, ergo jut ideje főállásban olyan dolgokkal foglalkozni, mint a gyerek vagy a vállalkozása, cserébe lesz hozzá tőkéje is (meg ahogy azt ő elképzeli), mert dolgozGAT mellette ebben a szakmában.


Azért ne vicceljünk már...



A másik csoport, ami kikészít statisztikusként, az az, aki minden vita kacsán olyan magasról leszarja azt, hogy a tudomány hogy működik, hogy fáj. Hiába mondod neki, hogy valószínűség, feltúrja az egész ismeretségi körét, hogy hozzon egy ellenpéldát és elmondhassa, hogy az a hatás, amit kutatások sora mutatott ki, emiatt hülyeség. Meg jön a konteóival és hiába mondod neki, hogy ezzel gyakorlatilag az elemi fizikai jelenségeket kérdőjelezi, nem ért belőle, mert neki mindenki hazudik. Ezek az emberek nem érzik, hogy hol van a saját tudásuk határa, ami önmagában nem érdemelne ilyen lekezelő hangnemet, de azzal, amilyen arroganciával, magukat "ébredőnek" meg "tisztánlátónak" címkézik és olyan emberek tudását tekintik semmisnek, akik az életüket arra tették fel, hogy tanuljanak és keressék az igazságot, bármi is az, legszívesebben én is kútba fojtanám némelyiket. Tudományban nincsen olyan, hogy ezt vagy azt hiszem. Nincs olyan, hogy előadom magam hivatkozások nélkül és aki jelzi a logikai bukfenceimet, arra ráborítom az asztalt. Ez a kocsmába való és ezt nem tudom szépíteni.


Személy szerint szomjazom arra, hogy hétköznapi emberekkel tudjak úgy beszélgetni és megvitatni ilyen szintű kérdéseket, de minden alkalommal veszekedés lesz belőle és személyes sértésnek veszik, ha azért, mert én az igazsághoz akarok közelebb jutni, megkérdőjelezem az állításaikat vagy próbálom megvilágítani a kérdést más szemszögből.


Nekem ez komolyan fáj. Fáj, hogy ostobák az emberek és nem beszélünk egy nyelvet (a tudomány nyelvét). És ez engem is rettenetesen felbosszant.

2022. jan. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
28%
Kérdezőnek igaza van. Menjetek be egy random mobilarena.hu fórumba, csak okoskodás, veszekedés, sértődést fogtok látni.
2022. jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
96%

Hát kérdező, a válaszaid alapján az jön le, hogy nem frusztráltak azok, hanem a te komplexusos viselkedésed irritálja őket. Amit teljesen megértek.


Remélem te vagy az 51%-os,aki mindenkit lemínuszolt.. :D

2022. jan. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

14

Tegyünk különbséget magukat okosnak gondoló oktondik és reál területen valóban jártas emberek között.


Az ott ugatók többsége vagy még egy unatkozó gyerek, aki elhiszi magáról, hogy ért hozzá, vagy randon arcok a szocializmusból, akiknek utoljára 1980-ban volt naprakész a tudása

2022. jan. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
96%

Én is megfigyeltem, hogy sok reálos elszáll, de igaz ez pl. a művészekre is. Én is művészeti beállítottságú vagyok, és tanúsíthatom, hogy a művészközösségek is valósággal ölik egymást.


Szerintem ez azért van, mert a suliban nem voltunk valami népszerűek, és így akarunk kompenzálni, amikor felnőttként már pénzünk, elismertségünk is van a reál tárgyak, illetve a tehetségünk miatt.

2022. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ez azért van, mert a suliban nem voltunk valami népszerűek, és így akarunk kompenzálni"


Na, én például pont azért vagyok egy s*ggfej néha, mert soha, senki nem törte le a szarvam. :D Annyira bennem maradt az, hogy a szüleimtől a tanáraimon át az osztálytársaimig kedvelnek és okos, értelmes gyereknek tartanak, akinek "úgyis mindig minden összejön", hogy egy idő után rám ragadt ez a hangulat, hogy "óh, igen én klassz vagyok" és nem jött egy nagyobb pofon, ami ezt letörné. Igyekszem visszafogni magam tudatosan, mielőtt megjárom, de igen, alapvetően azért ekkora a pofám, mert mások túlfavorizáltak. :D

2022. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Tom Benko ***** válasza:
78%
Mi bajunk? Az, hogy a tudatlan, tanulatlan, de legalább kigyúrt-felfújt jószágok folyamatosan lenéznek.
2022. jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

tudom, a laikusok kedvene a felfújt izom kifejezés, de ilyen nem létezik. maximum egy kokszos (pl. Syntholos) emberre lehetne ráhúzni, de a hétköznapi gyúrós szintjén értelmetlen.


a jószág szót meg sztem ne használd a való világban egy izmos ember jelenlétében, mert egyszer kifogsz egy ideggyenge erőszakosabbat, és nagyon meg fogod járni. na mindegy.


jó szóval pár tanulsága mindenképpen volt a kérdésnek:


-általában frusztrációjukat kompenzálják


-a reálosok meg vannak róla győződve, hogy tudás = reál tudás (aham oké)


17/19


én megértem, h frusztráltak, de elvileg felnőtt emberekről van szó, akik jól keresnek, és jóval értelmesebbek, mint az átlag (legalábbis szerintük mindenképp), akkor mi értelme 40 évesen is magyarázni a bizonyítványt az interneten?

2022. jan. 26. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!