Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányom depressziós a bukott...

Lányom depressziós a bukott záróvizsgavmiatt?

Figyelt kérdés

A lányom egy hete megbukott a záróvizsgáján az egyetemen.

Sokat tanult de teljesen lefagyott a tételnél. A véséa része 5 lett.

Nagyon maximalista és gyakorlatilag ez az első ests,hkgy bukott valamiből.

Azóta nem hajlandó enni. Szó szerint nem eszik semmit,megvonja magától az ételt. 5 kilót fogyott 1,5 hét alatt.

Mit tegyek? Már rengeteget beszéltem vele,hogy nyáron megcsinálja,menni fog,semmi baj. Egyszerűen mintha a falnak beszélnék.

Tudtok javasolni valamit? Már teljesen tanácstalan vagyok.

22 éves egyébként.



2022. jan. 26. 08:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*védés része 5 lett.
2022. jan. 26. 08:08
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Kérdés az, hogy kinek akar imponálni a vizsgával?Magának, szüleinek, kiszemelt pasinak?
2022. jan. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1%
hát azért nem tudom, én még bukott záróvizsgást sose láttam. az én szakomon ilyen nem volt soha
2022. jan. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Náluk elég sokan buktak,gazdasági szak, sok tétel és gyakorlati kérdés modul is volt.

Nem nekem akar imponálni,pasinak sem,ő egyszerűen ilyen.

2022. jan. 26. 08:29
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
Mit gondolsz, ki tehet arról, hogy olyan neurotikus, hogy a stressz miatt képtelen lefelelni, majd utána emiatt rombolja az egészségét?
2022. jan. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egy nívós cégben gyakornok és ott vannak elvárások támasztva.

Én voltam a legkevésbé "dühös". Csak bíztattam,hogy nyáron meglesz. Ha azt gondoljátok,hogy miattam ilyen...hát nem.

2022. jan. 26. 08:42
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Pszichológus kell neki, nem gyk-s tanácsok.
2022. jan. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én orvosira járok, sok olyan ember van az évfolyamtársaim között, akik nagyon okosak és szorgalmasak és soha nem volt ötösnél rosszabb jegyük az életben. Náluk vettem észre, hogy ha esetleg megbuknak egy vizsgán, csak mert épp rossz napjuk volt vagy kifogtak egy kötekedő, rosszindulatú vizsgáztatót, akkor baromira megborulnak, van, akinek kb. válságba kerül az élete egy ilyen alkalom miatt. Azért normális esetben az ember max. pár hét depresszió után túl lesz egy ilyenen, pláne akkor, ha otthon nem kritizálják vagy verik meg a bukásért, hanem támogató környezetben van. Ha súlyosabb következményei vannak a bukásnak (pl. évet kell ismételni miatta, stb), akkor lehet, hogy tovább tart, de ha jól értem, a lányod már eddig is dolgozott és feltételezem, hogy ezután is fog diploma nélkül is. Valószínűleg ha újra elkezdi élni az életét, akkor rájön, hogy minden maradt a régi, nem történt tragédia, az élet megy tovább és várnak rá a teendők. Azért ez általában eltereli az ember figyelmét az önsajnálatról, de esetleg azzal segíthetsz neki, hogy programokat szervezel, elhívod ide-oda, elküldöd a barátaival találkozni vagy csak többet beszélgetsz vele, hogy ne ezen görcsöljön állandóan.
2022. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy a munkahelyéről elküldik,mert jogviszonya megszűnt és diolomája sem lett. Ez a fő oka a depressziójának szerintem.
2022. jan. 26. 20:17
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
Kérd meg a lányodat, hogy fogjon papírt, tollat, és írja le, mi a legrosszabb forgatókönyv, amit a bukás előidézhet. Ne számítógépen írja le, hanem kézzel! Ő most az ismeretlen helyzettől stresszes. Ha gondolkodnia kell rajta, már nem lesz annyira ismeretlen, és hamarabb túl tud lendülni a dolgon.
2022. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!