Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem kezd visszájára...

Csak szerintem kezd visszájára fordulni a rasszizmus?

Figyelt kérdés

Lehet rosszul fejeztem ki magam de úgy értem hogy amíg a szinesbőrűek egyre több és több jogot kapnak addig elfeletkezünk arról hogy attól még mi is itt vagyunk és mi is egy rassz vagyunk csak többségbe. Vegyük Magyarországot miért is fogy a magyar mert a cigány nőnek már 18 évesen gyereke van és még lessz is addig a mi nőink úgy válogatnak hogyha a fiúnak mit tudom én nem kék a szeme akkor nem is kell így nincs gyerek Magyarországon így idő mulva a magyar olyan lessz mint Romániában kissebség és miért is rossz mert a cigányság ha egyet értetek ha nem de egy balhés nép így is terrorizálnak minket és ez Magyarország és még van több száz másik ország ami ide juthat



Félreértés ne essék nem vagyok rasszista mielőtt a hiperegyenlőségetmindenkinekaktivisták fröcsögnek ide csak észre veszem hogy mindig jaj csúnya gonosz fehér fujj a mongolok mit is csináltak? A japánok hány embert irtottak ki a második vh-ban? A törökök mit is csináltak? Na amíg ezek is ilyenek voltak addig nem csak minket kell szidni



2022. jan. 26. 15:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nyáron egy szőke, színmagyar közmunkás fickó kezdett el a buszmegállóban társalgást kezdeményezni, nagyon élveztem a primitív szókincsét. (nem lenézés, jóindulatúnak tűnt szegénykém) Ennyit az előítéletekről
2022. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#10 a pontos megnevezése a jelenségnek a pozitív diszkrimináció. De nem csak a kisebbség esetén van ilyen, hanem fogyatékkal élők között is.

Nem mondanám, hogy ördögtől való találmány, hiszen ha másfelől nézzük nekik alapból hátrányosabb a helyzetük a munkaerő piacon, de azért nem vesznek fel szerintem senkit egy olyan munkakörre, amire a végzettsége hiányában alkalmatlan, mert roma, vagy fogyatékkal élő.

2022. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Alapból egyet értettem volna, de elég hülyeségeket írsz...Az ég világon semmi köze a rasszizmusnak ahhoz, hogy ma már hál' Istennek nőként nem kell bárkivel összeházasodnom, akit a szüleim (az apám) kiválaszt nekem, meg egy férfinek nincs semmiféle tulajdoni joga felettem és ha nem tetszik, senki nem kötelez arra, hogy összejöjjek vele...Az, hogy különböző népek, rasszok keverednek egymással, egy természetes folyamat, ami szerintem inkább pozitív, mint negatív, mert a génállományaink keveredése által lehet, pár generáció múlva már sokkal kevésbé lesz egy átlag ember hajlamos adott betegségekre, mint ma..


De amúgy abban egyetértek, hogy lassan már több joguk lesz a feketéknek, mint a fehéreknek. Gyakran nézek Tiktokon videókat és kb. már nincs olyan téma, amiben valahogy ne tudnák belekeverni ezt a rasszizmus-témát, volt, hogy egy (fehér) lányt azért akartak "calcel"-ölni, mert arról rakott fel videót, hogy a fekete pasijának befonta a haját és a kommentekben mindennek elhordták, meg közölték vele, hogy csak és kizárólag feketék csinálhatnak ilyen fonásokat :D

Olyat is olvastam már egy komment-szekcióban, hogy rendesen arról beszéltek, hogy a fehérek csak bajt hoznak az emberekre és ki kéne minket irtani, meg hogy az ázsiaiak se jobbak, mert ők a "fehérekkel vannak". Páran megkérdezték, hogy ezt komolyan gondolják-e, meg írták, hogy ez is ugyanúgy rasszizmus, mire azt válaszolták, hogy nem létezik "reverse-racism", azaz "fordított rasszismus", mivel fehérek ellen képtelenség rasszistának lenni, így nyugodtan írhatnak ilyeneket, hogy a fehér embereket irtani kéne, ebben semmi kivetnivaló nincs.

Meg persze a hajstílusok, ruhák kisajátítása, amit szerintük csak feketék viselhetnek. Pár hete egy videóben egy fehér csaj ilyen szatén sapka-szerű valamiben aludt, mert elvileg az védi a hajat az éjszaka során és akkor is felrobbant a komment-szekció a feketéktől, akik szerint emiatt rasszista volt a csaj meg "ellopta a kultúrájukat"...

Youtube-on láttam már olyan videót, amiben egy fekete nő arról beszélt, hogy a fehér nők ellopják tőlük a fekete férfiakat és valahogy meg kéne akadályozniuk, hogy a fekete pasik fehér nőkkel közösüljenek és elhalványítsák a fekete génjeiket :D


Nem tudom amúgy, de nekem valahogy ez a "XY ember nem viselhet bizonyos ruhadarabokat meg hajstílusokat, meg nem párosodhat XZ emberrel a bőrszíne miatt" gondolatmenet kicsit ismerősen hangzik...Nem is tudom, honnan...

2022. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

8# erre külön válaszolok

-Férfi

-3 éve házas

-2 gyerek nemsokára jöna 3.

-Magyar részben pedig osztrák


De tudtam hogy lessz pár fröcsögő ember mint az incelező és valahogy nem tudunk normális hangnembe beszélni itt nem feltétlen rád értem 8# feltettem egy kérdést semmi rossz indulat és mégegyszer mondom az hogy nem védem kézzel lábbal a más bőrűeket az attól még nem rasszizmus ha ők is ugyan olyan emberek mint mi akkor ugyan olyan rosszak is.

2022. jan. 26. 15:29
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#13 Hát igen, azért vannak területek, ahol a tömeg átesett a ló túloldalára, de engem speciel pont nem érdekel ilyen szempontból mások véleménye :) Igaz nem is töltök fel mindenhova videókat, hogy mit viselek, mit csinálok, hova megyek.

Ezeken a fórumokon meg amúgy is olyan toxikus sokszor a hangulat, ha a csillagok állásába, de valamibe akkor is belekötnek, csak mert miért ne.

2022. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
13# az igaz kicsit rosszul fogalmaztam de ahogy írom semmi rossz szändék nincs mögötte
2022. jan. 26. 15:32
 17/21 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, hoznál fel példákat, hogy milyen többletjogok járnak a színesbőrűeknek Magyarországon? Mert enélkül csak fantáziálgatás a kérdésed...
2022. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Senior Séf ***** válasza:
56%
Minden uzmusnak ez a sorsa. Egy ideig előrefelé megy, aztán amikor túl sok az ellenző, megfordul.
2022. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

13-as

Azután, ha nincs már fehér ember, akkor a feketék egymást kezdik el irtsni, lásd Afrika és a polgárháborúk.

2022. jan. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"szinesbőrűek egyre több és több jogot kapnak"


És pontosan milyen jogokat? Jelenleg nem tudok olyan dologról, főleg Magyarországon, ami egy fehér embert ne illetne meg míg egy más bőrszínűt igen. Egy ideje JOGILAG egyenlőség van már a különböző bőrszínű emberek között (értsd: nem vagy kitiltva egy boltból vagy moziból ha fekete vagy). Hivatalosan ugyanazok a jogaik a fehér, roma, fekete stb. embereknek.


A rasszizmus nem jogi, inkább szociális probléma, például feketék kiközösítése, megalázása, hátrányban részesítése (csak egy példa: állásinterjún, ahol a főnök inkább a fehér embert veszi fel. Ez nem jogellenes, hiszen joga van eldönteni kit alkalmaz, de mégis bőrszín alapú megkülönbözetés.) Ezzel azt akarom mondani, hogy kevered a dolgokat, nem jogokról hanem szociális problémáról van szó.


Ettől függetlenül a fő kérdéssel részben egyetértek, sokszor az emberek átesnek a ló túloldalára, de sajnos ez mindennel így szokott lenni. Nem hiszem, hogy pl. tüntetésekkel bármit el lehet érni, szerintem ezek kissé túlzások. Én úgy vagyok vele, hogy senkit nem bírálok a bőrszíne alapján, mert tényleg nem számít, hogy néz ki, de nem fogok a kisebbségekért tüntetni.

2022. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!