Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lenéznétek, megszólnátok ezért?

Lenéznétek, megszólnátok ezért?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, lassan 25.

2 éves nappali okj-s szakmát tanulok.

Szégyellem magam, mert nincs munkahelyem, keresetem és párkapcsolatom sem.

Próbáltam elhelyezkedni még iskolakezdés előtt, de nem sikerült, így meg az iskola mellett nem tudom, mit tudnék csinálni, úgy, hogy maradjon egy kis szabadidőm is.

Néhány embertől kaptam is már megjegyzéseket, volt akitől durvábban, volt akitől enyhébben, más meg azt is mondta, hogy ne foglalkozzak senkivel, csináljam úgy a dolgaimat, ahogy jónak érzem.


Érdekelne a véleményetek erről.

Ti mit szóltok?


A normális válaszokat előre is köszönöm!



2022. febr. 9. 13:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%
#10 ha már annyira tanulsz kezd a helyesírással.
2022. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
84%

6-os.

En meg a te korodban, mar a sajat nyaralomban toltottem a hetvegeket.

Erdekes, megsem nezem le a kerdezot.

2022. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Najo de biztos tettel érte 112.
2022. febr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem érdekel. Nem gondolok semmit róla. A te dolgod, te életed. Nem befolyásolja az én mindennapjaimat. Nem én tartalak el, nem nálam laksz. Ha a szüleid (gondolom ők támogatnak) nem szólnak érte, akkor nincs ezzel gond. Másnak a véleménye meg mit számít.

Ha nekik a terhére lennél, akkor lenne ciki.

2022. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

Valaki megszól. De nem kell hangoztatni, hogy mit tanulsz, milyen pénzből élsz. Az emberek mást sem tudnak, csak a másik, vad idegen embert megszólni, akinek az életéhez pont semmi közük sincs...


23 éves, leendő programtervező informatikusként pedig azt mondom, hogy nem gondolom, hogy 1-2 év Tesco árufeltöltő tapasztalat nekem sokat fog nyomni a latba... Egyedül a szakmai területen szerzett tapasztalatnak kell számítania. A sormunka, árufeltöltés pedig nem az. Innentől én, személy szerint úgy vagyok vele, hogy a saját területemen elhelyezkedem majd, mint gyakornok és onnan lesz pénzem és RENDES tapasztalatom, amire a HR picsák tudnak is hümmenteni kettőt. De azért egy gyárba, call centerbe nem fogok most elmenni robotolni, mert "illik", meg "kell a tapasztalat". Mert ilyen a tapasztalattal, mint mondtam, kitörölhetem a s*ggem informatikusként.


Ne aggódj tehát a dolgokon ennyit. Majd találsz előbb-utóbb a suli mellett munkát, ha szeretnél. Mások miatt ne szégyenkezz. Semmit sem számít. A munkahelyed meg amúgy is csak a szakmába vágó tapasztalataid fogja nézni.


Ennyit másokról. Ha dolgozni mész, az csak neked lesz előny. Ha nem mész dolgozni, az pedig neked lehet anyagilag egy kis hátrány. De ennek nem kell zavarnia, ha kényelmesen meg tudod így is oldani az életed.


Szokj hozzá, hogy sok olyan ember lenéz, akik egyébként egy szalmaszálat nem tettek neked keresztbe és nem is fognak... Az ilyen embereknek számít a véleménye? Mert szerintem nem. Nagyjából, ha nem léteznének, se lenne neked nagy probléma... Nem kell a lenézésüket magadra venni.

Lenézni bárki letud bárkit. Én is letudnám azt, aki most érettségizik estin. Mekkora szégyen, hogy felnőttként érettségizik... Érettségizni tizenévesen illik, nem felnőtt emberként. Erről ennyit. Belekötni bárkibe bele lehet...

Hibát találni és emiatt lenézni valakit, nagyon könnyű.

2022. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező ez a te dolgod ne érdekeljen más véleménye aki meg ezért lenéz az egy sz.r alak aki a saját életével nincs megelégedve.
2022. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Figyelj, a szakmát azért tanulod, (legalább gondolom én) hogy utána eltudj helyezkedni. Le kell szarni a sok prolit aki fitogtatja, hogy milyen korán kezdett el dolgozni. Ezek azok, akik a tűző napon kőművesek, illetve a gyárban robotolnak, vagy alapból rossz helyzetből indultak. Te nem ilyen szituációba kerültél, neked jobban megy, mint nekik, ezért mivel nem tetszik nekik, azonnal kinéznek téged. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy szard le mit gondolnak, folytassák csak amit csinálnak, te pedig legyél sikeres, nem miattuk tanulsz.
2022. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem néznélek le, próbálnek segíteni amivel csak tudok mert nem könnyű helyzet.

Nőverem msc diplomával volt így, fél évig nem talált munkát, amit megérte volna elvállalni.



Nem mai a kérdés, remélem minden rendben van veled :)

2022. aug. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!