Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a felnőttek...

Miért van az, hogy a felnőttek mindig megszólnak a súlyom miatt?

Figyelt kérdés

10 éves korom óta a felnőtteknek állandóan bajuk van a súlyommal. Általában rokonok, barátok tették szóvá, hogy azért nem vagyok egy nádszál. Igen, sosem voltam az. Amikor 150 centis 11 éves lány voltam, akkor kb. 50 kiló lehetettem. 14 évesen 159 centihez voltam 54 kiló. Akkor megdicsértek, hogy milyen szépen lefogytam.


2018 tavaszán felszedtem 10 kilót mert nem tudtam mozogni lábsérülés miatt 3 hónapig. 76 kiló voltam a 162 centimhez, most 67 vagyok. Nem ideális, valóban, nem is érzem magam vékonynak, körte alkat vagyok, arányosan hízok mindenhová, de főleg combra,szóval nem olyan vészes, mintha csak hasra menne a felesleg.


A korombeliek mind azt mondják, hogy jó vagyok úgy, ahogy vagyok. Nyilván az XS-es ruhákat hordó barátnőm nem mond semmit, de ő 150 centi, szóval kínosan ügyel az alakjára emiatt. De általában aki vékony, nem is vágyik dundibb alakra és joggal ítélkeznek.


Én tudok vigyázni magamra, ha akarok. Most végzős vagyok, kisebb gondom is nagyobb annál, hogy a kalóriákat számolgassam...nem másoknak kell megfelelnem, hanem saját magamnak.


Akkor is mindig megszóltak a felnőttek, hogy lehetnék csinosabb, amikor egyáltalán nem is néztem ki ducinak. Bár anya is mindig kijelentette, hogy ő sokkal szebb nálam (nem tagadom, nem az ő génjeit örököltem sajnos). Szóval a folyamatos önbizalomrombolásnak az lett a vége, hogy vagy nem kattogok ezen állandóan, vagy mindig is utálni fogom, amit a tükörben látok. Rengetegszer van hasmenésem a bűntudattól, amiért eszem. A vizsgaidőszakban pedig sokszor csak csokit meg kekszek bírok magamba erőltetni, mert szorongok. :( Nyilván egyenes út a pluszkilókhoz, de rá sem bírok nézni az ételre ilyenkor.


Nyilván a beszólogatós emberek ezt nem értik meg, vagy nincs életük (vagy nincs életük az edzésen kívül), ezért szólnak le másokat.



2020. jan. 14. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Megértelek, én családom dettó.

Járj önbizalom növelő treningekre, én ezeket későn fedeztem fel (nagyon jók amúgy) és beleestem az anorexia sötét bugyrába. Pokol volt.


Ne foglalkozz velük, tudom, nehéz ateltem én is.

2020. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

“Bár anya is mindig kijelentette, hogy ő sokkal szebb nálam”

Anyád, mekkora egy gyökér, már ne is haragudj!

2020. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Én is stresszevő vagyok, mindig irigyeltem azokat, akik fogytak vizsgaidőszak alatt. :(
2020. jan. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Adatok alapján nem vagy kövér, persze ennyiből nem lehet megmondani. Az én rokonaimnál is állandóan ez a téma, nagyon unom már. Néha szerintem azért beszélnek erről mert jobb nem jut eszükbe. Ráadásul végre kezdenek kimenni a divatból az anorexiás alkatúak.
2020. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Vizsgaidőszak van? Akkor egyetemista vagy. Ha egyetemista vagy te is felnőtt vagy hivatalosan. Ahhoz képest meg rettentően gyerekként gondolkodsz és írsz. Érdekes. A kérdésed pedig te magad már megválaszoltad.
2020. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
Szard le őket, vannak emberek akiknek semmi se jó. Én a másik véglet vagyok, aki nem tud hízni, folyamatosan hallgatom a csontvázazást, aztán pár éve edzeni kezdtem és jött rám némi izom, így még mindig vékony vagyok de már izmos és nem skinny fat. Aztán a korábban anorexiázó csaj rokonom közölte hogy jól meghíztam mert már nem ér össze a combom :D amúgy mindig 1-2 centi rés volt közte csak a keskeny csípőm miatt, nagyon nézhette ha feltűnt neki hogy az ár nincs meg :D Szóval leszarom tabletta, ha időd engedi tornázz meg egyél egészségesen aztán annyi.
2020. jan. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!