Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még rajtam kivül, aki...

Van még rajtam kivül, aki bipoláris személyiségzavar gyanús? Egyszer depresszió, egyszer boldogság?

Figyelt kérdés
Nem voltam orvosnál, nem állapították meg. Egyébként is nagyon nehéz bárkinél megállapítani, de sok minden stimmel. Van egy periódus, amikor nagyon szorongok, még a tudatom se reális emiatt, nagyon zárkozott vagyok, stresszes, depressziós, alig bírom elviselni az embereket. Egyszer csak ez a dolog teljesen kienged és elmúlik minden, boldog vagyok, szeretem az embereket, kifejezem nekik, igénylem a kapcsolatokat stb. Mostanában gyakoribb ezeknek a változása, konkrétan akár hetenként változik. Van még rajtam kivül, aki ezt átéli? Nagyon fárasztó egy idő után.

2022. febr. 12. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Én is így vagyok, csak én sűrűbben vagyok depis mint vidám. De amúgy ja, csak úgy változik minden. Nekem 7 éve kezdődött. Fárasztó is, de van amikor olyan nyugis is emiatt. Sztresszesnek se mondanám. Megtanultam élni vele. Akkor zavaró mikor pont koncentrálnom kellene valamiben és pont rosszul vagyok.
2022. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A bipoláris betegség "kicsit" többől áll, mint hogy egyszer stresszes vagy, utána nem sokkal meg boldog. Mintha a felcsúti kisvasutat hasonlítanád a TGV-hez.


Ettől függetlenül lehet még diagnosztizálható problémád, de erről szakemberrel kellene beszélgetned.

2022. febr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 köszi a válaszod! Örülök, hogy tudsz ezzel élni.


#2 mint írtam nem voltam orvosnál, így nincs is diagnosztizálva, csak sok minden illik rám. Ez nem csak abból áll, hogy stresszes vagyok, depressziós és vidám. Ezt nem tudom annyira pontosan leírni. Teljesen megváltozik a gondolkodásom, mintha teljesen más biokémiája lenne az agyamnak. Csettintésre megváltozik minden. Szószerint minden, még az is mit gondoltál tegnap valamiről.

2022. febr. 12. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Jelen. Sokáig én sem tudtam mi ez, apámnak mégdurvább hangulatingadozásai vannak, valószínűleg tőle örököltem. Nekem szerencsére az övénél enyhébb formában van jelen az életemben ez a dolog. Nálam sincs diagnosztizálva, de amikor elkezdtem kicsit jobban pszichológiával foglalkozni, hamar rátaláltam és nagyon ismerős volt ez a fajta hangulatingadozás, ami erre jellemző.


Azóta ahogy kiismertem, megtanultam együttélni vele. Igazából a mániákusabb szakaszokat mindig is imádtam :D Alapból szeretek mélyre beleásni a dolgokba ha valami új dolog érdekelni kezd, ilyenkor napokra, hetekre, nagyon intenzíven rá tudtam húzni magam, rekordsebességgel sajátítva el az érdekes új tudást. Viszont a depressziós periódusok, na azok elég rémesek. Lehangoltság, érdektelenség, indokolatlan feszültség, paranoia a többi ember felé, nem kellemes.


Egyébként jótanács, érdemes lehet a különböző hatású teák felé fordulni. Segíthetnek egyensúlyba kerülni, attól függően hogy épp melyik állapot van, és mire is lenne épp szükség.

2022. febr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 köszi a választ.


Nekem valszeg anyám miatt alakult ki. Egyszer törődött velem, egyszer nem. De legtöbbször nem.


Ki ne szeretné ezt az eufórikus állapotot? Szerencsére kevesebb káros hatása van. Hajlamos vagyok jobban költekezni, belemenni veszélyes helyzetekbe, de azért nem durva szinten.

Ezt a gyors tudásszerzést én is tapasztaltam. Jó lenne, ha ez az állapot stagnálna, de mostanában gyakoribbak a depresszív szakaszok (más probléma miatt).


Évekóta citromfűvet iszok, ha már nem bírom. Illetve van egy két bogyó (nem vényköteles).

2022. febr. 13. 13:31
 6/6 anonim válasza:
Igen, és amikor depresszív oldala van jelen vagy mi. Ilyen egy napom: 22:00-kor fekszek, hogy ne legyek álmos. 6kor kelek iskolába onnan kb 3-ra hazaérek és estig alszok aztán minden elölről. Ez a tanulás rovására megy. 16 éves vagyok, de több élményt éltem meg álomban, mint nem.
2022. febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!