Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi bajuk az embereknek ha...

Mi bajuk az embereknek ha alkudozom? Ti sosem alkudoztok?

Figyelt kérdés
Nekem ennyit ér meg és kész. Én meg azt nem tudhatom, hogy belemenne-e. Ezért rakérdek.
2022. febr. 14. 12:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
93%

"ne kereskedjen"

Mi van, ha valaki azért ad el valamit, mert már nincsen rá szüksége, de kidobni nem akarja? Ez nem hiszem, hogy kereskedésnek számít, és egy ilyen nem kereskedő átlagember nem is gondolna arra, hogy a 2500-ért meghirdetett egyetlen könyvét 1500-ért fogják elvinni

2022. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
98%
Ez a tipikus "mennyit enged a feléből" kezdetű pofátlan, lehengerlő cigánykodás...
2022. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
86%
Soha nem alkudozom, ha tetszik az ár megveszem, ha nem, akkor keresek másikat. Lealacsonyító a vevőnek is, eladónak is.
2022. febr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én az alkudozást akkor érzem jogosnak, ha van valami amire lehet pl. autónál kisebb hibák, vagy háznál. Vagy, ha szemmel láthatóan pofátlanul fel van árazva.

Egyéb esetben nem tartom korrektnek, mert ha ez az ára, és nincs semmi baja a cuccnak akkor miért is kéne alkudni?


De, ha van valami ami neked pont tetszik nagyon, pl. egy ház, és látszik azért, hogy mennyikért hirdetnek az adott régióban, és látod, hogy egy pénzéhes farok árulja röhejesen magas áron, még jó, hogy az ember alkudna különben nyilván nem veszed meg, mert nem vagy ökör.

De ha megvennéd amúgy, jó a pl. ház is, meg az ára is, de te vagy pénzéhes farok és alkudozol az már szerintem rohadtul nem jogos.

2022. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy ha nem az van írva, hogy az ár irányár, akkor ne legyen már még külön az eladó hibája, hogy nem írja oda, hogy az ár fix.
2022. febr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

21# mivel ebből élek, tudom h nehéz. Ha valaki nem bírja az alkudozókat, pláne egy piacon, vagy online piactéren, az ajándékozza el, mert nem ér annyit az a 2000ft.

Ilyen helyen én is alkudnék,bár nem szoktam vásárolni így.

2022. febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!