Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet tagadni azt a tényt,...

Lehet tagadni azt a tényt, hogy 30 felett az ember már NEM FIATAL hanem középkorú?

Figyelt kérdés

Aki elmútl 30 az búcsút inthet örökre annak hogy magára fiatalként gondolhasson. Mert nem fiatal hanem középkorú. 30-35 felett elindul a lejtőn lefelé, 40 felett egyre gyorsulva száguld lefelé.


Ezt lehet tagadni csak minek?

Aki ezt tagadja minek tagadja?


Az emberi életet az alábbi életkori szakaszokra oszthatjuk:


Csecsemőkor: a születéstől az első fogzás kezdetéig, a 7-8. hónapig. Ebből az újszülöttkor a születéstől számított első 4 hét.

Kisgyermekkor: az első fogzás kezdetétől a második fogzás kezdetéig, azaz a 6. évig.

Gyermekkor: a 6.-tól a 12-13. évig.

Serdülőkor: a 12-13. életévtől, a 15-16. életévig, vagyis a nemi érés befejeztéig.

Ifjúkor (juvenilitas): a nemi érés befejezésétől a növekedés megszűntéig. Férfiaknál a 25., nőknél a 20. életévig.

Fiatal felnőttkor: a növekedés befejeztétől (férfiaknál 25., nőknél 20. életévtől), nagyjából 30 éves korig.

Középkorú felnőttkor: a 30. életévtől, az öregedés első jeleiig.

Az öregedés első fázisa (senectus ingrediens): 40 v. 35-től 50 v. 45 éves korig.

Haladó öregedés (presenium): 50 v. 45-től 65 v. 60 éves korig.

Aggkor (senium), 65 v. 60 év felett.


2022. febr. 14. 17:18
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/151 anonim ***** válasza:
0%

Aki elfogadja azt a tényt, hogy egy harmincas már nem fiatal, az miért lenne megkeseredett? Ez is érdekelne.


Ha elmúlik a COVID-om, akkor szívesen találkozom valakivel és mutatok magamról 8 éves képeket.

2022. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/151 anonim ***** válasza:
29%
De mert te szarul nézel ki, miért kell mindenkinek szarul kinéznie? Ebben hol a logika? Ismerek egy csomó embert, aki már 24 évesen is rottyosan nézett ki, és olyat is, aki 34 évesen néz ki eddig a legjobban.
2022. febr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/151 anonim ***** válasza:
89%

Néhány cikk, lehet olvasgatni:

[link]

[link]


[link]


És, mi van, ha már az enciklopédia szerint leírt korom már nem fiatal, de a külsőm, életvitelem egészségem pedig pont azt tükrözi, hogy mennyire fiatal vagyok, akkor most mi van?

Nem lehetnek egyesek ennyire merevek és begyöpösödöttek, hogy csak azt fogadják el, ami oda le van írva.

2022. febr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/151 anonim ***** válasza:
0%

74


Hogy tudja valaki ennyire fényezni magát, hogy lehet valaki ennyire öntelt...


Egyébként a szervezeted akkor se olyan már saját magadhoz viszonyítva, mint 24 éves korodban és a képeken is tuti látszódik a különbség!

2022. febr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/151 anonim ***** válasza:
100%

Amikor öregezünk meg fiatalozunk akkor gondolunk arra is, hogy 1900-ban az átlagéletkor kb. 35 év volt, míg ma közel 80 év? 60 éves még bőven dolgozni kénytelen, és ugyanúgy agg mint a 101 éves?? Oké, hogy van a wikipédiás leírás de valami nem stimmel. Amikor kétszer annyi idős kolléganőm fut a lépcsőn mint pók a falon, vagy rendre hamarabb ugrik be neki valami, olyankor nem az ugrik be róla, hogy öreg, az agg meg egyenesen értelmezhetetlen :)


A kérdezőnek van valami nagy defektje. Belegondolok nekem az anyám ugyanezt csinálta, ahogy kamasz lettem rendszeresen öregített. Születésnapomkor már a következő évet mondta, illetve éveket felfelé kerekített. 16-17 évesen már húsz felé voltam, huszon 2-3 évesen harminc felé. Sose értettem, csak a romlottságot meg az elmebajt éreztem ki belőle:(

Mondjuk az anyám elmebeteg is volt, mindenki akinek volt lába elmenekült mellőle, soha vissza nem nézett. Szóval kérdező veled is valami óriási nagy probléma van. Nem rosszból mondom, de valami irányba kezdjél el nézelődni, hozasd rendbe magad mert rettenetes ami a fejedben van. 25 éves nem ér semmit a férfiak szemében egy 20 éveshez képest... te azt hiszed ezzel belegázolsz a kiöregedett nőbe, pedig nem. Biztosan beszélté A férfiakkal, szomorú amit állítasz, de a rossz hír neked, hogy ezt egy 20 és egy 25 éves is telibesz@rja. Tanul, dolgozik, hobbizik, barátnőzik, pasizik, hogy "A férfiak" fejében mi van az a legutolsó, ami bárkit is érdekel.

2022. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/151 anonim ***** válasza:
84%

Ès akkor mi van? Mi a kérdés lényege?

30 vagyok nem vagyok 20,de miért agyaljak ezen? Jobbik esetben leszek 40 is meg 50 is és így tovàbb.Minden kornak megvan a maga szépsége.Az élet nem arról szól,hogy másokkal versenyzünk,hogy ki a fiatalabb meg a szebb (jobbik esetben 20 évesen sem erről szól)…

2022. febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/151 anonim ***** válasza:
53%

30 körül mindössze arról van szó, hogy eleinte épült a szervezetünk, ragyogtunk, előttünk állt az élet. Vannak kivételek, de zömében nem fájt semmink és feszes volt a bőrünk. Edzéskor termelődtek új izomrostok, kardiológiai változásokra is volt esély. A csúcs felé haladtunk. 24 után stagnáltunk.

Majd 30 körül már nem épülünk többé, hanem lassú hanyatlás jön. LASSÚ. Nem büntetlen egy görbe este, nem büntetlen egy kiadós vacsora, a derekunk fájdogálni kezd, ha eddig nem edzettünk komolyabban, már soha a büdös életben nem érjük el azt, amit elérhettünk volna, sőt, elég egy baleset és vége az addigi munkának. Sérülékenyebbek vagyunk.

2022. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/151 anonim ***** válasza:
100%

#75

"a képeken is tuti látszódik a különbség!"

Hát igen, most 31 évesen sokkal jobban nézek ki, mint 24 évesen. 😂


"Egyébként a szervezeted akkor se olyan már saját magadhoz viszonyítva, mint 24 éves korodban "

Túl fogom élni, hogy akkor vacsira ehettem jó kis zsíros kolbászos lecsót nyáron, most pedig már nem, csak ebédre.

☺️

2022. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/151 anonim ***** válasza:

Nekem például ezért is fáj, mert már soha nem is leszek kellően erős:



https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_..

2022. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/151 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván senki sem szeret öregedni, de ez az élet rendje! Most mit csináljak, akasszam fel magamat??
2022. febr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!