Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 29 éves vagyok. Lesz még...

29 éves vagyok. Lesz még valaha kielégítő állóképességem, amivel mondjuk egy 80 km-es bicajtúrát vagy 20-30 km gyalogtúrát élvezhetek, Balatonátúszásokra járhatok stb?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy más kategóriában láttátok már kérdésemet. :D


Izomerőm alapból nulla, ha valamire edzek, erősödik, de messze nem úgy, mint az átlagnak. Lufit nem tudok fújni. :D

Valamiért főleg a combizmom tropa, például ha heti 3 alkalommal bicajozok 2X9 km-t (mondjuk munkahely), akkor a harmadik alkalommal már tök fáradt a combom.

Enyhe emelkedőkön is lassan tekerek fel.

Állóképességem is nulla, emeletmászás során és Gellért-hegyen is mondták már többen is, hogy menjek orvoshoz, mert ilyen nincs...


Pajzsmirigy rendben, két szívbillentyűm se zár jól és ez az állapot romlik, de az orvosok szerint nem ezért van a rossz állóképesség. (Amúgy alacsony a vérnyomásom, nem bírom a meleget és az ehygelyben ácsorgás tuti rosszullétet jelent.)

Valami olyan értékeket is néztek vérből, ami esetleges izomsérülést/izomelhalást (?) mutat, az is rendben.


A COVID előtt évekig heti szinten kb. 1-1,5 óra időm volt sportra, mondjuk kétszer 20 perc torna otthon és egyszer 30 perc kocogás.


A COVID-nak hála lett időm! Így heti szinten 3-4-5 óra sport van meg, kocogás (ezt a tempót más szóval nem illik illetni), stepper, emelkedőn gyaloglás futópadon, úszás, bicaj, túra, falmászás, squash, súlyzózás, hasprés, törzsemelések. A leggyakoribb az otthon edzés.


Most végre kezdtem javulni, de csak lassan és szigorúan magamhoz képest.

Viszont úgy néz ki, COVID-os vagyok, ami után6 hetet ki kellene hagyni.

Egészségügyi problémáim vannak, amik miatt ki kell még hagyni idén és lehet, hogy rákom is van.

Időhiányos vagyok még mindig.

Ha lesz párkapcsolat, amellé kevesebb sport fér bele, gyerek mellett esetleg nulla, illetve ugye a terhesség alatt biztosan semennyi.


El vagyok kenődve, sohasem leszek normális mértékben erős?

7-12 éves korom között volt olyan mániám, hogy élsportoló akarok lenni. Ha újrakezdhetném az életet, az akarnék lenni. De ha ez ugyebár nem is jöhetett össze, olyan jó érzés kitűzőt kapni egy teljesítménytúráért vagy barátokkal bicajozni, de ezeket alig bírom!


Esetleg mik az ötleteitek?



(Nő vagyok.)


2022. febr. 14. 20:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Hajdúsámson!
2022. febr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
??
2022. febr. 14. 20:22
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Terhesség alatt is lehet mozogni :-) Amit előtte is csináltál, és nem esésveszélyes. Hogy mitől fejlődsz ilyen nehezen, hát passz. Nem leszek okosabb az orvosoknál. De az jó, hogy nem adod fel. Szerintem fontosabb, hogy a heti pár óra sport legyen meg, mint hogy mit érsz el eredményt. De érthető, hogy bosszankodsz.
2022. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az élet minden területén kell a kitartásom. Tanulni is lassan tanulok (pedig a reál érdekel, "reál" területen is dolgozom), a beilleszkedés is nehéz.. Mentális khm rendellenesség miatt.
2022. febr. 14. 21:02
 5/19 A kérdező kommentje:
Az érdekel például, hogy 30 felett van-e esély erősödni innen?
2022. febr. 14. 21:16
 6/19 anonim válasza:
20%

Az érdekel például, hogy 30 felett van-e esély erősödni innen?


Vége! Sajnálom , középkorú lettél. Innen már csak lefele.

2022. febr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész, kimerítő és cseppet sem gúnyos választ, sokat segítettél!


Igen, középkorú lettem, tapasztalom is, hogy sokminden egyre nehezebben megy.

Ettől még érdekelne, hogyan lehetne jobb az állóképességem. Nekem fontos.

2022. febr. 14. 22:08
 8/19 anonim válasza:
18%

Köszönöm a segítőkész, kimerítő és cseppet sem gúnyos választ, sokat segítettél!



Igen, középkorú lettem, tapasztalom is, hogy sokminden egyre nehezebben megy.


Ettől még érdekelne, hogyan lehetne jobb az állóképességem. Nekem fontos.


Vége! Nincs tovább. A boldog fiatal éveknek vége. El kell fogadnod. Sajnálom.

2022. febr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Van esély erősodni, 50 felett is. Állóképességet is lehet fejleszteni,esetleg 60 felett nehezebb lehet ha vannak betegségek meg mizgási korlátozottság, de nálunk pilatesen két állandó tagú hölgy 70 feletti. Ők is fejlődnek bőven.

Sosem késő, kitartás kell és akaraterő. A többi igazából mind kifogás. Ha két külön egyetemet végeztem egyszerre részmunkaidős állás mellett, egyedül lakva és heti 2x edzettem, 1 év alatt 18 kgt fogytam --- akkor semmi sem lehetetlen. Meg kell találni a módját, és előtérbe helyezni ezeket a célokat, az egészség tényleg mindennél fontosabb

Lehet hogy lassabban de menni megy, mindenkinek

2022. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
25%

Van esély erősodni, 50 felett is. Állóképességet is lehet fejleszteni,esetleg 60 felett nehezebb lehet ha vannak betegségek meg mizgási korlátozottság, de nálunk pilatesen két állandó tagú hölgy 70 feletti. Ők is fejlődnek bőven.


Sosem késő, kitartás kell és akaraterő. A többi igazából mind kifogás. Ha két külön egyetemet végeztem egyszerre részmunkaidős állás mellett, egyedül lakva és heti 2x edzettem, 1 év alatt 18 kgt fogytam --- akkor semmi sem lehetetlen. Meg kell találni a módját, és előtérbe helyezni ezeket a célokat, az egészség tényleg mindennél fontosabb


Lehet hogy lassabban de menni megy, mindenkinekVan esély erősodni, 50 felett is. Állóképességet is lehet fejleszteni,esetleg 60 felett nehezebb lehet ha vannak betegségek meg mizgási korlátozottság, de nálunk pilatesen két állandó tagú hölgy 70 feletti. Ők is fejlődnek bőven.


Sosem késő, kitartás kell és akaraterő. A többi igazából mind kifogás. Ha két külön egyetemet végeztem egyszerre részmunkaidős állás mellett, egyedül lakva és heti 2x edzettem, 1 év alatt 18 kgt fogytam --- akkor semmi sem lehetetlen. Meg kell találni a módját, és előtérbe helyezni ezeket a célokat, az egészség tényleg mindennél fontosabb


Lehet hogy lassabban de menni megy, mindenkinek


Futhatsz 100 kilométert egy nap akkor is öregember leszel. Hiába sportolsz annyira , az öregedést nem állítja le. Nézzél meg egy nem sportoló meg egy sportoló embert. Mindkettő ugyanarra a sorsra jut ami a temető. Én nem sportolok mert minek. Hiába élek egészségesen/sportosan , 30 felett akármit csinálhatsz ugyanúgy beindul az öregedés. Feleselegesen pazarlod az időd amit másra is fordithatsz.

2022. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!