Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ma ekkora kultusza...

Miért van ma ekkora kultusza nők körében a gyermektelenségnek, ha láthatóan nem képesek szembenézni a korral?

Figyelt kérdés

Szerintem ez a két dolog szorosan összefügg.

A 30-as kor egy nő léetében vízválasztó: tudják, hogy egyre kevésbé van már esélyük a gyerekre, tény, hogy a test sajnos ekkor már rég túl van az "aranykoron". Ekkor kezdődik a kényszeres életkor-csekkolgatás, önnyugtatás a gyerekvállalással kapcsolatban, hogy ez meg az a színésznő még 52 évesen is szült... Hát akkor biztos van még 15 évem megtalálni az igazit.

A férfiak persze már egy 30, főleg 35 feletti nőre egyre kevésbé kíváncsiak, persze sok gyönyörű nő akad köztük, de családalapítás egyre kevésbé jöhet szóba.

A nők ezen a ponton csalódottságukban/ félelmükben két csoportra oszlanak: az értelmesebbje megnyugszik, és kissé lejjebb rakva a mércét talál magának egy "átlagos" férfit, akivel tényleg boldogok tudnak lenni.

A másik, kevésbé értelmes része szintén lejjebb rakja a mércét, de mivel még mindig azt hiszi, hogy neki a főnyeremény járna, szerencsétlen párját folyamatosan mikroagressziókkal kínozza, így bortékolható a rossz minőségű párkapcsolat majd pár éven belül a válás. Ugyanezen nők másik része pedig feministává válik, és az örök ön- és férfigyűlölő magányt "választva" a hátralevő életét egy macskával éli le.

Elnézést a sarkításért, de körülbelül így látom.


A kérdés az alábbi posztról jutott eszembe:

[link]



2022. febr. 14. 23:43
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
95%

#10, baszni vagynak, tudod, hátha ezzel sikerül kikényszeríteni a nőkből, hogy lejjebb adják, mondjuk a kérdező szintjére.

Mondjuk kérdés, hogy ki akarja nullára redukálni az elvárásait...

2022. febr. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
92%

#11

Nulla? Inkább mínusz.

2022. febr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
93%
Inceltámadás a Gyakorin..
2022. febr. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre sok helytálló válasz is lehetséges, leírom az én verziómat. Érvek és ellenérvek felsorakoztatásával, azok mérlegelésével döntöttem a gyerektelenség mellett, nyilván figyelembe véve a koronát is (31). Arra a következtetésre jutottam a párommal, hogy a problémánkkal (vélhetőleg mindketten autizmusban érintettek vagyunk) azt eredményezhetné nagy eséllyel, hogy a gyerek is az általunk átélt nehézségekkel küszködne (ez ugyanis állapot, nem betegség, nem gyógyítható, viszont öröklődhet). Tehát adódhat olyan eset, mikor az ember tisztában van a korával, az öregedéssel, élhet olyan társsal, akivel együtt akar megöregedni, mégsem vállal gyereket, más egyéb indokból.
2022. febr. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
93%

Ez azért elég sok általánosítás, nem hiszem hogy az öregedés kezelését két csoportra lehetne osztani, másrészt azért ez a 35-ig bujjon ki mindne gyerek dolgot, azért jópár évtizeddel ezelőtt mondták ki és nem nagoyn vizsgálták felül miközbne azóta rengeteget nőtt az átlagéletkor, és a nők biologiai órája is sok ponton átalakult, a szüleinknek még 16 évesen jött meg először, mikor én voltam fiatal 12-13 volt az átlag (még harminc se vagyok) és most 9 évesen már nem ritka, hogy elindul az érés ezen része. Ez mindössze 50 évnyi változás, mégis 5-6 évvel előrejött az érés. Miközben tisztán látsizka z is hogy míg 50 éve 22-25 évesen gyerekekkel volt tele már mindneki most a huszas éveink azért tartalmaznak némi önmagunk keresését, ez egyébként mindneképp jó mentálisan, mert eddig sokgenerációnyi sérülést egy az egybe továbbítottunk az azonnal jövő gyerekünknek, most vna lehetőség néhány pocsék családi minta meggyógyítására a gyerekvállalás előtt.


Nem hiszem hogy itt lécleadásosdi játék folyik, ez eléggé tárgyiasítja a férfiakat, akik mellesleg hasonlóképp nehezen kezelik sajnos a kort, mert 40 körüli kapuzárásipánik az most kitudja hova tolódik,v agy épp összeér a kapunyitási pánikkal, mert alig alig távolodott el a szülői háztól az illető. A szülink generációjában lett divat a válás, így a mi generációnk már egy nagyon más kötődési sémát alakított ki, ezt sokan viszik a kapcsolataikba és így bár hosszú kapcsolatokról van szó, de egyik se elég hosszú a gyerekvállalásra...

2022. febr. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
95%
Arról nem is beszélve hogy sokan tényleg nem akarnak gyereket, és egyébként nem feltétlen negatív folymaat, hogy aki esetleg nem érzi magát erre alkalmasnak az mostmár nőként is dönthet úgy hogy nem vállal, nyilván az állam még mindig tenyészkancának nézi a nőket, de alapvetően van akinek egyszerűen ez tényleg nem megy, miért neveljen akkor immel ámmal letudva érzelmileg sérült gyermeket? Csak mert úgy normális? Szóval nem biztos hogy inden nő hazudik aki nem akar gyereket, ez nem kultusz hanem egy alapvető társadalmi elvárás alóli felszabadulás
2022. febr. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
Meg vagyok győződve arról, hogy összefüggés van a túlnépesedés és a gyerektelenség vállalása között. Volt az a kísérlet, amiben kis helyre zártak össze patkányokat és egy idő után már nem szaporodtak, mert túl sokan lettek, hiába volt továbbra is élelem és minden ami kell. A nőstények lexarták a hímeket, a hímek egymást közt párosodtak. Ez addig tartott, amíg vissza nem állt a populáció egy kisebb szintre.
2022. febr. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
95%
Ez a gondolatmenet ott elbukott, hogy biztosra veszed, az a nőnél az alapbeállítás, hogy kell neki gyerek. Én ötéves korom óta tudom, hogy nem akarok gyereket, és azóta se változott ez.
2022. febr. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

17: rosszul tudod. Addig tartott, amíg teljesen ki nem "irtották" magukat. A populáció soha nem állt helyre, a "civilizáció" kipusztult.

Ezt történik ma is, ennek a kézzelfogható jelei a melegmozgalmak, a feminizmus és azok a nők, akik gyűlölködéssel felelnek, ha meghallják az igazságot.

2022. febr. 15. 02:12
 20/51 anonim ***** válasza:
94%
Nem válaszoltál a kérdésekre, de tudtam, hogy nem fogsz. És te papolsz az igazságról.
2022. febr. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!