Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ma ekkora kultusza...

Miért van ma ekkora kultusza nők körében a gyermektelenségnek, ha láthatóan nem képesek szembenézni a korral?

Figyelt kérdés

Szerintem ez a két dolog szorosan összefügg.

A 30-as kor egy nő léetében vízválasztó: tudják, hogy egyre kevésbé van már esélyük a gyerekre, tény, hogy a test sajnos ekkor már rég túl van az "aranykoron". Ekkor kezdődik a kényszeres életkor-csekkolgatás, önnyugtatás a gyerekvállalással kapcsolatban, hogy ez meg az a színésznő még 52 évesen is szült... Hát akkor biztos van még 15 évem megtalálni az igazit.

A férfiak persze már egy 30, főleg 35 feletti nőre egyre kevésbé kíváncsiak, persze sok gyönyörű nő akad köztük, de családalapítás egyre kevésbé jöhet szóba.

A nők ezen a ponton csalódottságukban/ félelmükben két csoportra oszlanak: az értelmesebbje megnyugszik, és kissé lejjebb rakva a mércét talál magának egy "átlagos" férfit, akivel tényleg boldogok tudnak lenni.

A másik, kevésbé értelmes része szintén lejjebb rakja a mércét, de mivel még mindig azt hiszi, hogy neki a főnyeremény járna, szerencsétlen párját folyamatosan mikroagressziókkal kínozza, így bortékolható a rossz minőségű párkapcsolat majd pár éven belül a válás. Ugyanezen nők másik része pedig feministává válik, és az örök ön- és férfigyűlölő magányt "választva" a hátralevő életét egy macskával éli le.

Elnézést a sarkításért, de körülbelül így látom.


A kérdés az alábbi posztról jutott eszembe:

[link]



2022. febr. 14. 23:43
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
81%

"Akinek ég a háza az kiabál, és ez kettőnkön kívül itt jelenleg mindenkiről elmondható"


Igy van ezert tetted fel ezt a kerdest. Neked eg a hazad.

2022. febr. 15. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
83%

"a patriarchátus, konkrétan fehér, heteró, keresztény férfi a bűnös mindenért."


En peldaul egy ateista, feher, meleg, ferfi vagyok.

Ezek kozul csak egy dolgot nem vallaltam fel publikusan. Tehat igen is van elnyomas a tarsadalom reszerol. Nem hiszem hogy vkit itthon peldaul a vallasa vagy nem vallasossaga vegett elitelnek, de sajnos mindenkitol elvarjak hogy egy gender norma alapjan eljen.

Ez meg a hetero feher vagy akarmilyen borszinu ferfiakat es negativan erinti. Peldaul egy ferfi nem mutathat erzelmeket, sokszor egyedul kell dolgoznia a csaladjara, ha panaszkodik mert faj vmilye akkor nyogos k*rvanak nevezik stb. stb.


Te kerdezo a noktol elvart gender normat tamogatod ugy latom, szoval ne vard el hogy mas toleraljon.

2022. febr. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
97%
Nincs kultusza a gyermektelenségnek, csupán mostmár fel lehet vállalni, ha nem vágysz gyerekre és már a nők sem mind háztartásbelik. Nekem speciel semmi vonzó nincs egy olyan életben, hogy ugyanúgy 8 órát lenyomok a munkahelyemen, mint egy férfi, majd hazajövök kitakarítani, főzni és a gyerekeket gondozni, szórakoztatni. Miközben a pasi számítógépen játszik vagy a haverjaival meccset néz, netezve döglik az ágyon. Lehet hozni ellenpéldákat is, de ezek száma elenyésző. A mentalitás nem változott egyenes arányban az életmóddal. Az asszony neve kuss, az ő kizárólagos dolga a háztartás és a gyerek, hiába ugyanúgy 8 órát dolgozott előtte. Már elnézést, ha erre egyre kevesebben tartunk igényt. Én biztos hogy nem. Az az érv sem állja meg a helyét, hogy majd magányosan halok meg. Vannak tesóim, azoknak gyerekei, barátaim. Semmi garancia rá, hogy ha lennének gyerekeim nem vágnának be első adandó alkalommal egy otthonba a halálomat várva az örökség miatt. Sok ilyen példát is láttam. Amúgy ha szeretetre vágyok, akkor veszek egy állatot. Hálásabbak és hűségesebbek az embernél.
2022. febr. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
33: most vagy hazudsz (amilyen közhelyes sztereotípiákat felhoztál 90%-ra veszem), vagy ritka nagy palimadár vagy, hogy mindezek ellenére benne vagy ebben a párkapcsolatban. Nem így néz ki egyébként egy normális párkapcsolat, de mit tudod te milyen az, ha már attól a falra mászol, hogy ki kell cserélni egy pelenkát. Bár az ilyentől nem meglepő, hogy normális férfi nem akar gyereket.
2022. febr. 15. 05:48
 35/51 anonim ***** válasza:
100%
Normális nő meg az olyan ostoba, érthetetlen majmoktól nem akar gyereket, mint te.
2022. febr. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
34: Hát tőled senki sem akarna gyereket, normális nő nem, az biztos....
2022. febr. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
43%
Orbán Viktorra fogok szavazni 2022-ben!
2022. febr. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
95%

30 évesen nincs "rég túl a test az aranykoron". Ez biológiai tény. 35-40 éves korig tképp semmivel nem kockázatosabb gyereket vállalni, mint huszonévesen. Aki ezt meg akarja hazudtolni, az nem olvasott eleget a naprakész kutatások közül.


Azt, hogy miért nem akar ennyi nő gyereket, pedig megválaszoltad: nem akarnak egyedülálló anyaként maradni. Sok férfi követi azt a gusztustalan moslék felfogást, amit itt ecseteltél: a kapcsolatuknak van egy szavatossági ideje és ha a nő nem tud nekik feszes pitsát adni, akkor már mennek is. Sokan vannak, akik nem, de a magadfajták simán. Na most, erre nem lehet felhúzni egy családot, amiben mire a gyerek felnő, az anya ha fiatalon is szült, már nem fiatal addigra. Legalábbis nem ez a "vén hülye perverzek által preferált vágyálom"-fiatal. Én sem akarok gyereket, láttam elégszer, hogy mennyire odakötötte anyámék rokonságát és anyámat is egy patkányhoz a gyerekvállalás. Nem akarom, hogy elhagyjanak nyakamon a felelősséggel egy fiatalabbért. Igyekszem jól választani férjet is, de ha bármi lenne, gyerek nélkül könnyebb félrepöckölni a nyomorékot és örökre kivágni az életedből. Gyerekkel nehezebb mozogni, önállónak lenni, egészségesnek maradni, mindent. Rengeteg a gyermeküket egyedül nevelő anyák száma. Apából töredéke létezik... Na vajon miért?


Amúgy én sem fanyalodtam senkire, mégis van egy gyerekvállalást hasonlóan nem preferáló férjem, aki ráadásul 30-asként már fintorog a korosztályomra is, pedig csak 5 évvel vagyok fiatalabb, mint ő. Szerinte betegek azok az emberek, akiknek ennyire a fiatal pina köré épül minden. Ebben is egyetértünk. Mindkettőnk anyja egy férget talált gyerekvállalásra, sosem volt normális apánk. 🤷‍♀️

2022. febr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
94%

Kapaszkodj meg, a párom jobban rühelli a gyerekeket, mint én. És jobban álmodozik az esküvőnkről, mint én. 😂


Nem is értem, hogy miért gondolják egyesek, hogy ez csak és kizárólag a nők hóbortja. Benne vagyok pár childfree csoportban. Jóvágású, komoly kapcsolatot preferáló férfiak is vannak szép számmal köztük, nem csak a nők.


Amúgy anyám 40 évesen szült (nővéremet 21 évesen, ott mégis voltak komplikációk), nagyanyám őt 35 évesen, ami akkoriban nagyon soknak számított, apámat a nagymamám 42 évesen szülte utolsó gyerekként a 6-ból, a nővérük elhunyt egy veleszületett sebgyógyulási zavar miatt kicsi gyerek korában.


Vállaljon a halál gyereket 40 évesen is meg most is, de azért érezzük ugye, hogy mennyire komikus 2022-ben még abban hinni, hogy abból a 80 évből, ameddig egy nő élni képes ma már, csak 10-12 számít, mert előtte kiskorú, utána meg már betölti a 30-at. Ezt a hülyeséget már nem tudjátok eladni. Mikor még 50-60 évesen simán meg lehetett dögleni természetes okokból, akkor még lehetett. Azóta az a korosztály is kiöregedett, aki még hisz ebben.

2022. febr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
95%

Huu kérdező, te aztán megrekedtél néhány évtizeddel ezelőtti felfogásban.

Miért olyan hihetetlen, hogy egy nő, esetleg egy pár nem akar gyereket, mert máshogy képzeli el az életét??? Én évek óta férjnél vagyok, és nem tervezünk gyereket, közös döntésünk. Egyikünknek sincs mástól gyereke. Lassan 35 leszek, nő vagyok, akkor nekem már szerinted lassan lejárt az időm, esetleg váltsak sírhelyet már? Mert amint betöltöm a 35-öt, szottyadt testtel ébredek, akit már bottal se fog megpiszkálni senki.

Ezt a macskás példát meg utálom, már nem egyszer olvastam itt. Hogy egy nő, akinek nincs gyereke, az tuti öreg macskás nő lesz. Nem akarom megsérteni a macskákat szerető embereket, de én speciel utálom a macskákat.. most akkor hogyan fér ez bele a te világképedbe? Hogy én mint gyermektelen nő, akkor nem macskás vénasszony leszek, de meséld már el, hogyan alakul majd az életem macskák nélkül?

2022. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!