Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érzi, hogy azért nem...

Más is érzi, hogy azért nem tudott kibontakozni, mert nem érdekelte a szüleit?

Figyelt kérdés
Tudom magamról, hogy sok dologban kifejezetten tehetséges vagyok, de gyerekként folyamatosan az volt az érzésem, hogy a szüleim nem tartják ezeket fontosnak és értékesnek, és ezért én is leszoktam róla, hogy fontosnak tartsam. Nem tudtam annyira lelkesedni, mert azt tanultam meg, hogy amiben én természetszerűen jó vagyok, az nem fontos, nem értékes. Viszont megmaradt bennem az a tudat, hogy én ezekben jó lennék és elkezdett nagyon irritálni, amikor láttam, hogy mások, akik nálam adott esetben kevésbé tehetségesek, elérik azokat a sikereket, amiket én is szerettem volna. Most, felnőttként meg szenvedek attól, hogy középszerű életet élek, miközben tudom, hogy ennél sokkal több van bennem.
2022. febr. 24. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem is detto ugyanez van :( Pl. mindig is meg akartam tanulni valamilyen hangszeren játszani, de nem engedték, azt mondták, hülyeség meg hogy "felesleges pénzkidobás", így felnőttként meg már nem látom értelmét belekezdeni, mert biztos sokkal lassabban menne a tanulás, mintha gyerekként kezdtem volna és ez demotiváló lenne számomra.
2022. febr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi gátol meg abban, hogy felnőttként a saját életedet a kezedbe véve kibontakozz? Már nem a szüleid felelőssége az életed.
2022. febr. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert elvárják, hogy törődjek velük. Azonkívül ezt nem lehet csak úgy kikapcsolni, ha valaki ebben nő fel. Bizonytalannak érzem magamat magamban, nincs meg az a belső stabilitásom, ami akkor keletkezik, ha az ember úgy nő fel, hogy figyeltek rá, segítettek neki, dicsérték, voltak barátai, akik elfogadták. Nekem ezek nem voltak, kb. végig egyedül voltam és színészkedtem azért, mert azt tanultam meg, hogy akkor fognak elfogadni. Aztán huszonévesen elkezdtem érezni, hogy ez így nagyon nincs rendben, valami nagyon nem autentikus az életemben, de addigra már késő volt. Most már csak kallódok. Nem azt az életet élem, amit szeretnék, nem arra mentem, ahova kellett volna, nem voltam akkor bátor és magabiztos, amikor fejlődhettem volna.
2022. febr. 25. 00:27
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Semmi nem akadályoz meg abban, hogy megvalósítsd ifjúi álmaidat. A saját urad vagy, már nem a szüleid irányítanak. A félelmeiden te tudsz úrrá lenni, nincs bennük realitás, hiszen nem veszthetsz semmit. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem jön össze. Ha viszont meg se próbálod, akkor az összejövés elviekben is kizárt.
2022. febr. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ahhoz, hogy most tanulj meg dolgokat, lehet, hogy hiányzik az önbizalmad, meg a gyermekkori könnyedség, viszont benned van a felnőtt tapasztalat. és a motíváció.

elkezdeni nehéz dolgokat, de tedd meg, amire vágysz! ez az élet lényege.

2022. febr. 25. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként azt kikapcsolhatod magadban, hogy mások elismerésétől tedd függővé, hogy miben fejlődj vagy miben ne.

Másik lehetőség, hogy keresel olyan embereket, olyan társaságot, akik értékelik amiben tehetséges vagy, felnéznek rád, bíztatnak, szeretettel fordulnak feléd.

Olyan érdeklődésű csoportokat keress, amelyek kapcsolódnak azokhoz, amikben tehetséges vagy.

2022. febr. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Egész életemben csak azt kaptam, mennyire nulla vagyok és nem érek semmit.
2022. febr. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pont fordítva. Mindenre eljárattak. Sport, hangszer, rajzszakkör. Versenyeztem, felléptem, elhitették velem, hogy vagyok valaki - miközben ugyanolyan középszerű vagyok mint mindenki más. A gyerekkorom pedig felnőttként élem újra. Most van időm videójátékozni végre, és elkezdtem olyan hülyeségeket gyűjteni, amit gyerekként szerettem volna.
2022. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet. Én most, egyetem mellett, kezdtem el azokat a dolgokat csinálni, amikről fiatalabb koromban ugyanaz volt a szüleim véleménye, mint amit a kifejtésben is írtál. Bár hiányzik a sok idő, ami régebben "kéznél volt", most több a motivációm és a sikerélményem is (remélem nem most kiabáltam el). Szóval tényleg sosem késő megvalósítani a régi álmokat, célokat.
2022. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!