Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan fontos a lányoknak...

Miért olyan fontos a lányoknak hogy a fiú sokkal magasabb legyen?

Figyelt kérdés
Én is lány vagyok, és persze értem, hogy nagyon jól tud kinézni egy ilyen 'szép szál legény', meg nyilván nekem is tetszik, meg férfias meg blabla, de szerintem amekkora ügyet sok lány csinál belőle az már nagyon túlzás. Például hogy egymagas vagy 1-2 centivel alacsonyabb srác szóba se jöhet, meg olyasmi kijelentések, hogy '175/180 stb alatt a férfi nem férfi', ezenkívül örökösen a magassarkúval való szenvedés, mintha az ember egy ruhadarabhoz választana párt... Tudom hogy a férfiaknak is sok ilyesmi hülye elvárása van, de ez a magasságosdi egészen extrém.

2022. febr. 26. 04:53
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
3%
Hát én azért érezném magam konfortosabban egy magas fiúval, mert én amúgyis kicsi vagyok és fura lenne egy nálam alacsonyabb fiúval együtt lenni. Emellett valahogy biztonságérzetet is biztosít nekem, hogy ő magasabb, erősebb, mint én,
2022. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
73%

"konfortosabban "

Írd nyugodtan magyarul, ha nem tudod leírni...

2022. febr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
19%

Személyes véleményem: nekem nem kell, hogy SOKKAL magasabb legyen, csak egy kicsivel. Én 162 cm magas vagyok, a párom 176. Ő az apámnál alacsonyabb (apám 182 cm). Volt apámtól egy kicsivel magasabb barátom is, de megmondom őszintén, az már kicsit kényelmetlen volt, hisz mindig felfele kellett rá néznem, lábujjhegyre állni, stb. Mondhatom, hogy a mostani párom tökéletes számomra magasságilag. Az alacsony férfiakkal sincs bajom, randiztam alacsonyabb, kb 170 cm körüli srácokkal is, de ugye még ők is egy kicsivel magasabbak nálam.

Egyébként szerintem ez a dolog így rögzült az emberekben, nőkben, hogy a férfinak erősebbnek és magasabbnak kell lennie az adott nőnél, hogy megvédje, ha úgy adódik, stb. Most egy 175 centis csaj pl mit kezdjen egy 165 centis férfival? De pl egy 150 centis csajnak már pont jó egy 165 centis férfi. Legalábbis nekem ez a logikám.

Illetve igen, még az is befolyásolja, hogy egy magasabb lány egy alacsonyabb fiú mellett debellának érezheti magát, nagydarabnak, stb. Holott ez nem igaz, csak azzal, hogy a férfi alacsonyabb, ez a nőben ilyen érzéseket vethet fel. De lehet, hogy az alacsonyabb férfi meg egy kisfiúnak érzi magát a magasabb csaj mellett. Szóval már csak emiatt sem nagyon működik az alacsonyabb férfi-magasabb nő felállás. Ellentétben azzal, amit leírtam, magasabb férfi-alacsonyabb nő felállás esetén a férfi erősnek, férfiasnak érezheti magát, a nőnek ez pedig biztonságérzetet sugall, ezért ez a verzió "népszerűbb".

2022. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
30%

"így rögzült az emberekben, nőkben, hogy a férfinak erősebbnek és magasabbnak kell lennie az adott nőnél"

Nem úgy rögzült, hogy így kell lennie, hanem úgy rögzült, hogy így szokott lenni (hiszen az átlagokat tekintve a férfiak magasabbak, mint a nők).

2022. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy szerintem fel lehetne tenni ezt a kérdést úgy is, hogy egy férfi miért akar magának alacsonyabb barátnőt…. Egyesek már akkor is hisztiznek, ha a nő magassarkút vesz fel. Megnézném, hogy mennyire tetszene nekik, ha pl. a nő lehajol ahhoz, hogy odabújjon hozzá és a mellkasára hajtsa a fejét stb.
2022. febr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
13%

"Egyesek már akkor is hisztiznek, ha a nő magassarkút vesz fel."

Az más miatt is lehet. Esetleg csak nem akarják, hogy eltorzuljon a nő lábfeje és fájjon a térde, stb.

[link]

2022. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Persze, biztos ez vele a problémájuk :DDDDDD
2022. febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Persze, biztos vannak pasik is akik hisztiznek ezen, de en általanosságban ugy vettem észre, hogy sokkal inkább a lányok problémáznak rajta. Én pl elég magas vagyok (175), többször is volt hogy kicsot alacsonyabb vagy egymagas fiúk próbálkoztak be, egyiken se láttam hogy a legkisebb mértékben is érdekelné hogy nagyobb vagyok valamivel. Viszont pl a multkor egy kb 15 fős lánytársaságban feltettem a kérdést hogy ki jönne össze alacsonyabb vagy egymagas fiúval, ha úgy adódna, és SENKI rajtam kívül, pedig egyébként nagyon aranyos normális lányokról van szó. Meg tényleg gyakran hallani durvább megjegyzéseket is erre vonatkozólag
2022. febr. 27. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!