Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet ebben a helyzetben a...

Mi lehet ebben a helyzetben a jó döntés?

Figyelt kérdés

Egyszerűen tanácstalan vagyok. Eljöttünk Kárpátaljáról Budapestre, az unokabátyámnál vagyunk, úgy saccoltam, hogy 1-2 hétig lesz háború. A párom bepánikolt, mert tartalékos vagyok és félt, hogy elvisznek a frontra.

Otthon van egy új építésű házunk, az udvaron még két üzlethelyiség, az egyikben a párom dolgozott mesterfodrászként, a másikban nekem volt egy kis boltom. A páromnak beállt vendégköre van, minden napra volt munkája, de most nagy részük szintén eljött, ideiglenesen legalábbis. A párom szerint senki sem fog már otthon járni hozzá, mert nem lesz az embereknek pénzük a háború után ilyesmire.

Szerinte itt kell terveznünk mostmár, de nekem nagyon hiányzik az otthonunk. Van egy gyermekünk is, épp hogy megszokta az iskolát, máris váltani kellene...

Ráadásul itt ugye albérletbe kellene mennünk, ami alapból 200 ezer, meg a kaució. 2000 euróval jöttünk el. Párom terve szerint kiveszünk egy 2 szobás lakást, ő otthon dolgozik továbbra is.

Megmondom őszintén én nem lelkesedem az ötletért, én haza vágyam, a saját házamba. Ráadásul otthon dolgoztunk mindketten, minden étkezést együtt töltöttem a kis családommal. Sok időm volt játszani a fiammal.

Az otthon a biztonságérzetet és az átélt élményeket, emlékeket jelenti számomra.

Azt a helyet, ahol menedékre lelhetünk, ahol megpihenhetünk, ahol tudom, hogy minden rendben lesz.

Ahol ismerem az összes fát, az összes zegét-zugát, ahol kisfiammal nevetve szaladgálunk, játszunk, kuncogunk. Az udvar illatát, a fénylő csillagokat, amikor feltekintünk az égre. Eszembe jutnak, amikor a tetőteraszon együtt fekszünk és bámuljuk a végtelent. Szinte minden nyári éjjelen ezt csináljuk. A gyerekszoba, ahol játszunk.

Amikor a kisfiam rám néz, amikor a nappaliba lépek, vagy ahogy játszik a szobájában. Annyira hiányzik mindez, ezek az átélt pillanatok, amik akkor csak egyek voltak a sok közül, de így, hogy talán már sosem jönnek el, mégis annyira fájóak.

A gyermekem azon az udvaron tanult meg biciklizni, sőt, ott tanult meg beszélni és járni is. A pillanatok, ahogy játszik a kutyájával...

Huh, írás közben is könnyezik a szemem.


Szóval nagyon nehéz, a párom maradna, mert szerinte már otthon nem fogunk tudni megélni, a kisfiamnak is tetszik a nagyváros (falun éltünk), de én bele vagyok betegedve. Munkát kerestem, 250 nettó ajánlatot kaptam 2 helyen, a harmadikon 200+jutalék. Otthon ketten 500 körül kerestünk (ennek harmada volt csak az enyém), tény hogy nem ment olyan jól a bolt, réteg dolgokat árulok, amiket nem vesznek annyian. Páromnak jól ment, ahhoz viszonyítva, hogy az átlagbér 70 ezer forint odaát.



2022. márc. 5. 15:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10%
Kerdezo nem jart Karpataljan. Az ott elok egeszen mas szavakat, nyelvtant hasznalnak. Irogass az asztalfiokodnak.
2022. márc. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Bizonyára véletlenül van ukrán útlevelem, mint azt a 8. kommentemben is láthattad.

Szándékosan a megnyitott kérdésnél fotóztam le, hogy elejét vegyem a további kétkedő beszólásoknak. Látom, hiába.

2022. márc. 5. 18:05
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö: nem kell az ilyen veszekedö alakokkal foglalkozni, ök kötnek bele mindenkibe.
2022. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
2%
Lehet, hogy befogadtál egy menekült családot és megihlettek.
2022. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

11


Tévedsz. Nekem is vannak kárpátaljai rokonaim, és ugyanolyan szavakat használnak mint mi, a nyelvtan is ugyanaz. Annyi, hogy van egy kis akcentusuk.

Te vagy az a fotelharcos, aki még sosem hagyta el bivalybasznádot, csak játsza az eszét, mintha tudna bármit is ami Magyarország határain túl van.

2022. márc. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%
Néhány válaszoló igazán magába szállhatna. Tény, hogy ezen az oldalon sok a kamukérdés, de egyfelől, a kérdező feltöltött egy képet az ukrán útleveléről a kérdés előtt, másfelől, ha kamu lenne, nincs súlya, következménye, de ha igaz,akkor egy olyan embernek állítjátok, hogy nem az az otthona, ami, aki épp egy háború elől menekült el és honvágya van. Kedves kérdező, nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek, az egyetlen, amit jelen pillanatban tehetsz, hogy kivársz és addig is, itt is szép emlékeket gyűjtesz a családoddal, hiszen velük lehetsz, és jól vagytok! Jogosnak az érzéseid, de próbálj annak örülni, ami megmaradt.
2022. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp maradj, ha tartalékos vagy, mert akkor 200%, hogy besoroznak, egyébként Kárpátalja annyira kiesik, hogy az oroszok eddig nem hiszem, hogy elérnek, véleményem szerint, előbb fölfogják adni az Ukránok, minthogy az oroszok Kárpátalját bombázzák, vagy harcolnak ott, SZERINTEM a boltotok, házatok miatt nem kell aggódni.
2022. márc. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából másnak a nyakán sem szeretnénk lenni, de ha kibérelünk egy lakást, azt ugyebár alá kell írni egy évre. Ergo ez esetben nemigazán van mit tenni.

Olyat sajnos nem találok, amit rövid távra is kiadnának, airbnb meg 600 ezer egy hónap.

2022. márc. 6. 09:51
 19/23 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is itt tervezzetek. Ukrajna teljesen lutri, nem lehet tudni, mi lesz ott.
2022. márc. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Figyelj elég szar helyzetben vagytok.


Egy lehetőség teljesen új életet kezdtek magyarországon, először elhelyezkedtek mindketten egy gyárba és utánna jöhet a többi, talán győrbe az audiba (itt kb havi 180.000-ért már szép lakást kaptok bérlésre) aztán ha elült a háború eladjátok a házatok. Utánna a feleségednek üzelethelyiséget is tudtok bérelni vagy simán elhelyezkedik egy szalonban. Itt még van kereslet fodrászra és úgymond ilyen “luxus cikkekre”


Ha átjön magyarországra is a háború onnantól kezdve világháború van és szinte sehol nem lesz jobb helyzet.


De kitartást nektek, elképzelni sem tudom milyen nehéz lehet nektek. És igen, én is bőgök miközben megírtam ezt a kommentet.

2022. márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!